ایستگاه خبر

چرا در شرایط کنونی سرمایه‌گذاری در بیت کوین معقول است؟

اتفاقات شش ماه گذشته احتمالاً تا چند سال آینده تأثیر مستمری بر اقتصاد جهان خواهد گذاشت. بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ و تزلزل بازار در نتیجه‌ آن، نشان داد که سیستم‌های مالی سنتی چقدر شکننده‌اند. در حالی که بیت کوین خود را به‌عنوان جایگزین طلا و اندوخته‌ای ارزشمند معرفی کرده، به نظر می‌رسد علاقه سرمایه‌گذاران بازارهای سنتی به سرمایه‌گذاری در بیت کوین افزایش یافته است.

دن هلد -مدیر توسعه تجارت کراکن در اینباره صجبت کرد که چگونه شرایط اقتصادی کلان فعلی سرمایه‌گذاری هوشمندانه را تضمین می‌کند و اینکه چرا سرمایه‌گذاری در بیت کوین بسیار منطقی است. هلد خاطرنشان کرد که سرمایه گذاری در آنچه به نوعی جایگزین طلاست، بسیار عقلانی به نظر می‌رسد.

وی توضیح داد که سرمایه‌گذاری در بیت کوین احتمالاً تهدید کمتری برای سرمایه‌گذاران در پی دارد. هلد با استناد به اصول نظریه مدرن سبد سهام گفت:

«از نظر من شما می توانید هم به سبد سهام‌تان فکر کنید و هم به بیت‌ کوین. بیت کوین ارتباط چندانی با بازارهای مالی موجود، خصوصاً بازارهایی مانند بازار سهام ندارد. بنابراین ممکن است مسیر حرکت بیت کوین کاملاً متفاوت از سایر بازارها باشد. و این همان چیزی است که نظریه مدرن سبد سهام بر آن استوار است: مسیر حرکت متفاوت بازارها نسبت به هم.»

با این حال، بخش‌هایی از بازار سنتی مانند شاخص S&P 500، در سالی که گذشت، شاهد افزایش همبستگی با بیت کوین بوده‌اند. از ژوئن سال ۲۰۱۹، طبق داده‌های بازار که CoinMetrics ارائه کرده بود، همبستگی با بیت کوین به ۰۱.۹ رسید.

هلد خاطرنشان کرد: برای سبد خرید سرمایه گذاران با طراحی سنتی و در نظر گرفتن تحمل ریسک افراد، افزودن بیت کوین به این سبد سهام‌ها اقدامی بسیار مهم برای اکثر سرمایه‌گذاران در بازار امروز است. از آنجا که مزایای بیت کوین در مواقع تزلزل بسیار مشهود است، احتمالاً حتی سرمایه‌گذاران سازمانی بیشتری نیز جذب می‌کند.

«بنابراین‌ کاملاً منطقی‌ست که بیت کوین به سبد سرمایه‌گذاری همه سرمایه‌گذاران اضافه شود، حتی کسانی که در آستانه بازنشستگی هستند.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=39610
دکمه بازگشت به بالا