ایستگاه خبر

‌کاربران بیت کوین احتمالا به افزایش شدید کارمزد تراکنش‌ها واکنش نشان نمی‌دهند؛ چرا؟

از سال ۲۰۱۳ که توجهات روزافزون به سمت بیت کوین (BTC) جلب شده است، همواره این سوال مطرح بود که آیا تمرکز اصلی بیت کوین باید روی پرداخت‌های خرد باشد یا ذخیره ارزش؟ گفته می‌شود بهبودهایی مانند سگویت که اخیرا به بالاترین سطح پذیرش رسیده است، راه را برای پذیرش بیت کوین هم به عنوان طلای دیجیتال و هم در مسیر پیشرفت به سمت سیستمی همچون پی‌پال هموار کرده است.

با شروع سال ۲۰۱۶ بسیاری از کاربران از بالا بودن کارمزد تراکنش‌ها شکایت داشتند اما این مساله مانع رسیدن قیمت بیت کوین به حدود ۲۰ هزار دلار در پایان سال ۲۰۱۷ نشد. در آن زمان بخاطر گمانه‌زنی‌های بسیار درمورد قیمت بیت کوین، مردم به پرداخت ۲۰ تا ۳۰ دلار کارمزد تراکنش در هر بلاک اهمیت نمی‌دادند. به نظر می‌رسد بخاطر نوپا بودن این صنعت این تفکر هنوز هم رواج دارد. چراکه، همبستگی آشکاری میان حجم تراکنش روی صرافی‌ها و کارمزد تراکنش‌ها در نمودار تاریخی مشاهده می‌شود.

ueditor 8b90b8e823c83e36d0a3755f4190a2ae 2

در این نمودار از داده‌های حجم معاملات «Real 10» شرکت Messari استفاده شده است. با توجه به این داده‌ها به نظر می‌ٰسد کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین سطح قیمت روزانه بیت کوین را دیکته می‌کند. همچنین، داده‌های Chainalysis نشان می‌دهد که ۹۰ درصد فعالیت‌های کل شبکه بیت کوین در سه سال گذشته روی صرافی‌ها اتفاق افتاده است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=31084
دکمه بازگشت به بالا