ایستگاه خبر

سه دلیل برای خروج ۱.۶ میلیارد دلار اتر از صرافی‌ها

برخی از نهنگ‌های عظیم‌الجثه‌ی در بلاکچین اتریوم شناسایی شده‌اند. طبق توئیت تیم تجزیه و تحلیل Crypto Glassnode در روز شنبه ۲۳ ژانویه، موجودی اتریوم در صرافی‌ها کریپتو به کمترین میزان ۱۵ ماه اخیر، یعنی ۱۵.۴ میلیون ETH (20.5 میلیارد دلار) رسید.

این نقل‌ووانتقالات اترها از روز سه شنبه آغاز شد، زمانی که ۱۶.۶ میلیون ETH در صرافی‌ها موجود بود، به این معنی که ۱.۶ میلیارد دلار از صرافی‌ها خارج شده بود. حساب Whale Alert Twitter، یک ربات که معاملات بزرگ کریپتو را رصد می‌کند، گزارش داد که بیشتر آن از صرافی‌های بزرگ به کیف پول‌های ناشناس منتقل شده است. اما این اترها کجا رفته‌اند و چه چیزی باعث این نقل‌وانتقال بوده است؟

چه چیزی باعث خروج ETH از صرافی‌ها شد؟ یک تحلیلگر توضیح می‌دهد
پدرو فبررو، تحلیلگر اقتصاد کوانتوم، به Decrypt گفت که سه دلیل می‌تواند نقل و انتقال این مقدار ETH از صرافی‌ها را توضیح دهد.

اول، با اشاره به رمزارزهای استیک‌شده در قراردادهای هوشمند مالی غیرمتمرکز گفت اتریوم دوباره به دوران قفل شدن در DeFi بازگشته است. به گفته DeFi Pulse ، سایتی که میزان رمزارزها در قراردادهای هوشمند را رصد می‌کند، گزارش داده است که میزان ETH قفل شده در DeFi در واقع از ۷ میلیون ETH روز سه شنبه به ۶.۹ میلیون روز بعد کاهش یافته و دوباره به ۷ میلیون رسیده است. در بهترین حالت، و با این فرض که داده های DeFi Pulse صحیح است، این موضوع فقط خروج ۰.۱ میلیون اتر از صرافی‌ها را توجیه می‌کند. پس بقیه اتریوم‌ها چه؟
حدس بعدی فبررو تحلیل بهتری است: «تعداد ETH قفل شده در beacon chain از دسامبر سال ۲۰۲۰ بیش از ۳۲۰٪ رشد کرده است.»

فبررو به اترهای قفل‌شده در قرارداد هوشمند اتریوم ۲.۰ اشاره دارد. افراد برای حفظ امنیت شبکه و به ‌دست‌ آوردن پاداش استیکینگ، توکن‌های خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند.

در ۱۹ ژانویه، ۱۷۰،۰۰۰ ETH در ETH2.0 و سپس ۲۰۰،۰۰۰ ETH دیگر در روز چهارشنبه درگیر شده‌اند. این می‌تواند حدود یک سوم ETH از دست رفته را شامل شود، اما نه همه آنها را. و در حالی که، مقدار اترهای استیک شده در اتریوم ۲.۰ از روز پنج‌شنبه افزایش چندانی نداشته است، خارج‌شدن اتریوم از صرافی‌ها همچنان ادامه پیدا کرده بود.

سومین حدس فبررو؟ وی با استناد به یکی از مقاله‌های Decrypt گفت: «سرمایه‌گذاران سازمانی و پول هوشمند، مانند سرمایه‌گذاران Grayscale، اتریوم را جمع می کنند. اما طبق سایت سنجشBYBT، این شرکت سرمایه‌گذاریی دیگر ETH خریداری نکرده است.
پس این همه ETH به کجا می‌روند؟ سرمایه‌گذاران خصوصی و هدلرها ممکن است علت جابجایی بقیه سکه‌ها باشند.

فبررو توضیح می‌دهد که خروج اتریوم از صرافی‌ها نسبت به مقصد آنها در درجه دوم اهمیت قرار دارد. فبررو در این باره گفت: «از نظر من، این بدان معناست که قیمت اتر شانس زیادی برای صعود دارد. هر چه مقدار اتریوم در صرافی‌ها کمتر باشد، احتمال افزایش قیمت اتریوم بییشتر است.»

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=43392
دکمه بازگشت به بالا