ایستگاه خبر

خالق بیت کوین کیست؟ یکی از اولین دولوپر های آن حدس هایی می زند

Jeff Garzik که از لحاظ تاریخی یکی از مهمترین نویسندگان اولیه ی کد های بیت کوین بود، حدس هایی درمورد پرچم دار رمز ارز دارد.

Jeff Garzik که از لحاظ تاریخی یکی از مهمترین نویسندگان اولیه ی کد های بیت کوین بود و بعدا سرپرست تیم توسعه دهنده BitPay شد، نمی داند چه کسی پرچم دار رمز ارز هاست. هرچند، حدس هایی دارد.

بیشتر بخوانید: پیش‌بینی افزایش قیمت بیت کوین در پی رشد بازار پایان سال

او در مصاحبه با بلومبرگ، با سوء ظن درمورد خالق واقعی بیت کوین سخن گفت. او نظریه ی کمتر شناخته شده ای دارد؛ از نظر وی عمده مدعیانِ عنوان ساتوشی ناکاماتو، Nick Szabo، Adam Back، و یا گروهی از افراد شامل هر دو یا یکی از افراد مذکور، می باشند. علی رغم تاثیر منفی روی اکوسیستم بیت کوین، تلاش برای پیدا کردن ساتوشی ناکاماتو بسیار زیاد است.

خالق بیت کوین کیست؟ یکی از اولین دولوپر های آن حدس هایی می زند
who created bitcoin jeff garzik gives his best guess/ Source

تعداد محدودی از افراد بر این باور هستند که Craig S. Wright، کسی که ۶ روز است انشعاب سخت Bitcoin SV (“Satoshi Vision”) را رهبری می کند، ساتوشی ناکاماتوی واقعیست. انشعاب پیشرو، Wright، بیت کوینر های اولیه و Roger Ver را به گوشه ای می راند. Ver در حال حاضر می گوید حتی اثبات ساتوشی بودن Wright، انشعاب را منتفی نمی کند.

بیشتر بخوانید: برگزاری «نشست اقتصاد بلاک چین استانبول» در اول اسفند سال جاری

Jeff Garzik: Dave Kleiman احتمالا ساتوشی بوده است

Garzik به بلومبرگ گفت که نظر شخصی اش این است که Dave Kleiman، فردی اهل فلوریدا که در سال ۲۰۱۳ از دنیا رفت و در حال حاضر دعاوی حقوقی علیه Craig S. Wright، به عنوان شخصی که ۱۱۰ میلیارد دلار پول را سرقت کرده است، دارد.

 Wright در زمان طرح دعوای حقوقی با Kleiman به عنوان متخصص امنیت کامپیوتر کار می کرد:

« Kleiman و Wright این کوین ها را با استخراج از طریق W&K Info Defense Research LLC  به دست آوردند. گرچه ساختار W&K آشفته است، Kleiman ادعا می کند که به تنهایی مالک شرکت است یا آن را با مشارکت Wright نگه داشته است. در هر صورت، آنها ادعا می کنند که Wright حداقل ۵۵۰ هزار BTC یا ۱.۱ میلیون دلار از W&K که متعلق به Kleiman می باشد را به سرقت برده است.»

خالق بیت کوین کیست؟ یکی از اولین دولوپر های آن حدس هایی می زند
who created bitcoin jeff garzik gives his best guess/ Source

Garzik می گوید، برای او، اتصال نقاط و رنگ آمیزی تصویر Kleiman را به شکل ساتوشی در می آورد. Kleiman یک برنامه نویس خودآموز بوده که پیش تر در Palm Beach County Sheriff’s Office کار می کرد. Garzik می گوید:

«سبک برنامه نویسی اش با برنامه نویسی بیت کوین منطبق است. برنامه نویس بیت کوین شخصی بسیار بسیار باهوش بود اما یک مهندس نرم افزار آموزش دیده نبود.»

Craig Wright سابقا ادعا داشت که Kleiman برای ساخت بیت کوین به او کمک کرده است. وی تا پس از مرگ Kleiman ادعا نکرده بود که ساتوشی ناکاماتو است. شواهد متعددی وجود دارد که ادعای ساتوشی بودن Kleiman را قوت می بخشد، با این حال ممکن است جهان هرگز حقیقت را نفهمد.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image

https://coiniran.com/?p=25713
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x