ایستگاه خبر

ورود PayPal به دنیای رمزارز‌ها برای کاربران چه معنایی دارد؟

ماه گذشته منابع نزدیک به شرکت پردازنده پرداخت آنلاین، PayPal فاش کردند که این شرکت غول در زمینه انتقال پول نگاه خود را به صنعت رمزارز‌ها دوخته است. بنا بر یک گزارش از خبرگزاری Cryptodaily، این شرکت به زودی به ۳۲۵ میلیون کاربر خود این امکان را می‌دهد تا طیف متنوعی از رمزارز‌ها را به صورت مستقیم بر روی بستر، خرید و فروش کنند.

اگر برنامه‌های آن‌ها به نتیجه برsد، PayPal بزرگترین شرکت مالی خواهد بود که به طور مستقیم به حوزه‌ی رمزارز‌ها ورود کزده است. این یک قدم مهم در کاهش شکاف میان اقتصاد سنتی و دیجیتال خواهد بود و فضای رمزارز‌ها را از چند منظر تحت تأثیر قرار خواهد داد.

دسترسی به رمزارز‌ها آسان‌تر از همیشه، موانع ورود کمتر از همیشه

در حال حاضر هر فردی که برای اولین بار می‌خواهد رمزارز خریداری کند باید این کار را از طریق کارگزاری‌های رمزارزی انجام دهند که تعداد بیشماری دارند. این بستر‌ها به کاربران اجازه می‌دهند که رمزارز‌ها را به وسیله کارت اعتباری خود بخرند اما به خاطر مدل درآمدی خود کارمزدی به آن می‌افزایند. این بستر‌ها به ندرت از روش‌های جایگزین پرداخت مثل PayPal، Google Pay و Skrill پشتیبانی می‌کنند. حتی اگر پشتیبانی کنند معمولا سقف خرید سختگیرانه‌تری وضع کرده و اغلب کارمزد بالاتری نیز اخذ می‌کنند.

با اتصال خرید رمزارز به PayPal به صورت مستقیم، دسترسی به رمزارز‌ها برای سرمایه‌گذاران خرد تسهیل می‌شود. همچنین با حذف پرداخت‌های واسطه‌ای برای پذیرش کارت اعتباری توسط پردازنده، پس‌انداز سرمایه‌گذاران افزایش می‌یابد و این موجب جذب شدن بازیگران استقرار یافته در فضای کارگزاری رمزارز به سوی این شرکت می‌شود.

به علاوه با در نظر گرفتن خدمات سپرده و پردازش پرداخت از PayPal،‌ به زودی خدمات این شرکت با بازار‌های رمزارز فرد به فرد، رقابت خواهد کرد. بنابر این با کاهش موانع ورود، تقاضای رمزارز صعود خواهد کرد و در نتیجه ارزش این رمزارز‌ها به عنوان یک اثر جانبی افزایش می‌یابد.

بستر‌های سطح ورود، افزایش در نرخ بهره را تجربه می‌کنند

تاخت و تاز PayPal به سوی قلمروی رمزارز‌ها به احتمال قوی موجب اقدام قیمتی مثبت رمزارز‌های پشتیبانی شده توسط این بستر خواهد شد. در نتیجه بستر‌‌های سطح ورود که PayPal را به عنوان یک روش پرداخت بشناسند، احتمالا زودتر از بقیه افزایش در نرخ بهره را مشاهده خواهند کرد.

در پایان به نظر می‌رسد که صرافی Coinbase به احتمال زیاد با یک افزایش ناگهانی در استفاده مواجه خواهد شد چرا که این صرافی از معدود کارگزاری‌های رمزارز است که PayPal را به عنوان یک روش پرداخت پذیرفته است و تاریخی طولانی در ارائه خدمات برداشت PayPal در بسیاری از حوزه های قضایی دارد.

همچنین بهتر است برای مشاهده‌ نحوه‌ واکنش رقبای اصلی PayPal مثل  Cash App، Square و BitPay به انتظار بنشینیم.

https://coiniran.com/?p=39888
دکمه بازگشت به بالا