ایستگاه خبر

جابجایی ۵۰۰ میلیون دلار بیت کوین در پی شکسته شدن سطح ۴۰ هزار دلار

یک نهنگ معامله‌گر بیت کوین در پی افزایش قیمت این رمزارز به بیش از 40000 دلار، 500 میلیون دلار بیت کوین را جابجا کرد.

طبق داده‌های جمع‌آوری شده توسط اسکنر بلاکچین و  بات توئیتری Whale Alert، یک معامله‌گر گمنام در 7 معامله جداگانه 12،598 بیت کوین را در 7 ژانویه منتقل کرد، زیرا قیمت BTC به طور غیرمنتظره‌ای به بالاتر از $ 40،000 رسید. کیف پول ناشناخته 4892 بیت کوین و پس از آن 4،360 و 3،400 BTC منتقل کرد.

انتقال این 15،598 BTC که در آن زمان تقریباً 500 میلیون دلار ارزش داشت، در طی 12 ساعت انجام شد، و از یک کیف پول ناشناس انجام شد.
معاملات این نهنگ بخشی از یک سری نقل و انتقالات ناشناس در طی چند هفته گذشته بوده است، زیرا قیمت بیت کوین و دارایی‌های کریپتو به صورت تصاعدی افزایش یافته است.

|| بیشتر بخوانید: نهنگ های بیتکوین و چگونگی تعیین جهت حرکت بازار توسط آنها ||

وجوه عظیم منتقل شده توجه قانون‌گذاران در واشنگتن را که به دنبال مجازات کردن فرار از مالیات رمزارزها هستند، به خود جلب کرده است.

خزانه‌داری ایالات متحده ماه گذشته طرح پیشنهادی را ارائه کرد که بتواند از صرافی‌های رمزارزها و مشاغل مرتبط  داده‌های هویتی مشتریانی را که بیش از 3000 دلار معامله می‌کنند، جمع‌آوری کنند.

این پیشنهاد بحث برانگیز با موجی از انتقادات جامعه کریپتو روبرو شد، برخی معتقدند که قانون جدید اصلاحیه چهارم را در برابر جستجو و ضبط بی‌دلیل نقض می‌کند.

شایان ذکر است که از زمان انجام معامله مذکور، قیمت بیت کوین به زیر مرز 40000 دلار رسیده است.

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا