ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۱۸ تا ۲۴ بهمن

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

بیت‌کوین دوباره بالای ۱۰ هزار دلار معامله می‌شود

 

رتبه‌ی اعتباری بیت کوین از نگاه Weiss Ratings یک پله ارتقا یافت

بیت‌کوین بزرگترین رمز ارز بازار قیمت ۱۰ هزار دلار را لمس کرده است. با ادامه روند صعودی شروع شده برای بیت‌کوین از آغاز سال ۲۰۲۰، بیت‌کوین به بالاترین قیمت خود از اکتبر سال گذشته تاکنون دست‌یافته است.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف، اطلاعات بازار رمز ارز بیت‌کوین در صرافی Coinbase و بازار باز کوین‌تلگراف نشان می‌دهند که اوایل صبح امروز به وقت اروپا بیت‌کوین در چند نوبت با قیمت ۱۰ هزار دلار معامله شده است. این افزایش قیمت بیت‌کوین به ده هزار دلار به سرعت با یک واکنش اصلاحی مواجه شده است و قیمت آن مجددا به زیر کانال ۱۰ هزار رسیده است.

با در نظر گرفتن قیمت ۶۴۰۰ دلار برای بیت‌کوین در اوایل ژانویه، این رمز ارز تاکنون در سال ۲۰۲۰ بیش  ۳۵ درصد رشد قیمتی داشته است.  رسیدن به قیمت اسمی ۱۰ هزار دلار می‌تواند مقدمه صعودی باشد که کارشناسان از شروع به کار بازار معاملات آتی بیت‌کوین در تاریخ ۶ فوریه پیش‌بینی کرده بودند.

کارشناس خبرگزاری کوین‌تلگراف ماتی گرین اسپن Mati Greenspan معتقد است که بیت‌کوین ۹۵۵۰ دلار را تبدیل به نقطه‌ی حمایتی کرده است.

“این اولین باری نیست که قیمت بیت‌کوین به ۱۰ هزار دلار می‌رسد. شاید آخرین بار هم نباشد. با این حال نخستین بار است که افزایش ارزش این رمز ارز با اصول  و ساختار شبکه همخوانی دارد.”

گفتنی است که در زمان نگارش خبر هر عدد بیت‌کوین به طور متوسط در بازارهای جهانی دوباره بالای ۱۰ هزار دلار معامله می‌شود.

دلایل صعود قیمت اخیر چیست؟ آیا روند صعودی میان مدت آغاز شده است؟

در ساعت ۱۵ روز سه شنبه ۱۱ فوریه قیمت بیت‌کوین پس از یک اصلاح قیمت و سقوط تا ۹۸۵۰ دلار دو باره به بالای ۱۰ هزار دلار رسید. یک ساعت بعد قیمت بیت‌کوین به ۱۰۳۵۰ رسید.

به گزارش خبرگزاری کوین‌دسک، بیت‌کوین در اوج قیمت پنج ماه اخیر خود است. در نگاه  میان مدت روند خرسی تبدیل به گاوی شده و نشانه‌های روند صعودی آشکار است. بیت‌کوین می‌رود که قله‌های قیمتی جدیدی در سال ۲۰۲۰ را فتح کند.

صعود اخیر قیمتی بیت‌کوین درست در زمانی اتفاق افتاد که عضو اصلی  فدرال رزرو آمریکا Jerome Powell در کمیته خدمات مالی از لزوم استفاده از رمز ارزهای امنیت محور برای مقابله با عرضه رمز ارز دولتی چین یووان دیجیتال خبر داد.

“دفتر کلی که شما سوابق تمامی افراد را در آن مشاهده می‌کنید چیزی نیست که برای ایالات متحده جذابیت داشته باشد.”

دیوید فرودن متخصص رمز ارزها و یکی از طرفداران رمز ارزهای امنیت محور است. او به کوین دسک گفت:

“اگرچه سخنان آقای پاول سگنال مثبت برای رمز ارزها صادر می‌کند، اما نگرانی اصلی در آمریکا این است که دولت می‌خواهد برای همه فناوری‌ها یک در پشتی درست کند!”

در کنار مواضع اخیر پاول که سیگنال مثبت تلقی می‌شود، سه کاتلیست دیگر نیز در تغییر روند میان مدت بیت‌کوین از نزولی به صعودی موثر هستند. افزایش تقاضای نهادی برای بیت‌کوین، نزدیک شدن به زمان نصف شدن پاداش بلاک‌ها یا هالوینگ و اپیدمی ویروس کرونا در چین.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین از نگاه سالی

بیت‌کوین امروز در شروع بازارهای آسیایی در اوج ۱۰۳۰۴ دلار معامله میَشد. در بازار آمریکای شمالی نیز قیمت بیت‌کوین به ۱۰۴۰۰ دلار رسیده بود. حرکت دیروز یک بازگشت از روند نزولی اصلاحی چند روز گذشته به زیر خط روانی ۱۰ هزار دلار بوده است. در روند اصلاحی نزولی قیمت بیت‌کوین سطح حمایتی ۹۷۳۶ را تست کرد. با رسیدن به زیر ۹۷۴۰ دلار سطح فشار خریداران که هفته پیش در حوالی ۶۸۵۴ بود، انتظار رشد قیمت دوباره را افزایش می‌داد.

نقاط مقاومتی برای افزایش قیمت نیز ابتدا ۱۰۲۵۱، ۱۰۲۳۹،۱۰۳۱۳، ۱۰۳۶۶ و ۱۰۳۹۷ در نظر گرفته می‌شوند. تحلیلگران به دقت در حال بررسی میانگین متحرک پنجاه ساعته و صد ساعتی هستند. مقاومت ۱۰۳۹۷ یک نقطه تکنیکال مهمِ فشار خریداران است که در قیمت  ۸۸۸۰ ظهور کرده بود. اصلاح صعودی بعدی  برای این محدوده از فشار خریداران ۱۱۶۲۲ دلار است. اگر قرار باشد بیت‌کوین روند صعودی را ادامه دهد، اهداف بعدی می‌توانند ۱۰۴۲۱، ۱۰۴۴۷، ۱۰۴۷۲، ۱۰۵۳۱ و ۱۰۶۱۵ باشند. در کنار وضعیت کنونی بازار معامله گران از افزایش تقاضا برای خرید بیت‌کوین در محدوده قیمت‌های ۱۰۰۶۰ و ۹۴۶۲ صحبت‌می‌کنند.

سالی، تحلیلگر خبرگزاری کریپتودیلی معتقد است که نقاط تکنیکال حمایتی برای بیت‌کوین ۹۹۴۸،  ۹۷۵۷ و ۹۳۷۰ باشند. نقاط مقاومتی نیز ۱۰۴۷۲، ۱۰۵۳۴ و ۱۰۶۵۲ هستند.

پیش‌بینی قیمت اتریوم از نگاه سالی

پیش‌بینی قیمت اتریوم از نگاه سالی

اتریوم دومین رمز ارز بزرگ بازار نیز با صعودی خیره کننده در بازارهای آسیایی مواجه شده است. در بازار آمریکای شمالی نیز شب گذشته اتریوم ۲۳۹ دلار را لمس کرده بود. یک اوج قیمتی چند ماهه برای این رمز ارز محبوب.

نقاط استاپ انتخابی از نگاه سالی تحلیلگر کریپتودیلی برای اتریوم به ترتیب سطوح ۲۳۲، ۲۳۴، ۲۳۶، ۲۳۹ هستند. به طور ویژه قیمت در محدوده ۲۴۰ دلار مقداری مقاومت کرد. اهداف صعودی کنونی ناشی از فشار خریداران در محدوده ۱۵۴ دلار است. هدف بعدی در روند صعودی کنونی مرتبط با این محدوده از فشار خریداران ۲۷۴ دلار است.

روند صعودی کنونی زمانی آغاز شد که در اصلاح قیمت چند روز گذشته اتریوم قیمت ۲۱۷ دلار را در بازارهای آسیایی لمس کرده بود. اهداف صعودی برای اتریوم می‌توانند به ترتیب ۲۴۰، ۲۴۲، ۲۴۷، ۲۵۰، ۲۵۵، ۲۵۷، ۲۵۹ و ۲۶۰ دلار باشند. در نگاه اصلاحی تحلیلگران از سطوح پرپتانسیل حمایتی در ۲۱۱،  ۲۱۰ و ۲۰۷ دلار صحبت می‌کنند. اینها سطوحی هستند که بر اساس فشار خریداران در محدوده  ۱۱۶، ۱۴۲ و ۱۵۴ دلار شکل گرفته اند. تحلیلگران به دقت در حال ارزیابی همگرایی میانگین متحرکه ۵۰ ساعتی و ۱۰۰ ساعتی هستند.

نقاط حمایتی از نگاه سالی برای اتریوم ۲۳۰، ۲۲۶ و ۲۲۲ دلار هستند. نقاط مقاومتی نیز ۲۴۳، ۲۴۷ و ۲۵۰ دلار در نظر گرفته شده اند.

رتبه‌ی اعتباری بیت کوین از نگاه Weiss Ratings یک پله ارتقا یافت

Weiss Ratings، ارائه دهنده‌ی آمریکایی داده‌های سرمایه‌گذاری به دلیل عملکرد قیمتی قوی بیت کوین (BTC) درجه‌ی A- یا «عالی» را به آن داد. پیشتر و در اواخر ماه مارس ۲۰۱۹، Weiss Ratings بیت کوین، XRP و EOS را به عنوان رمز ارزهایی که ترکیب مناسبی از تکنولوژی و پذیرش مردم را دارند معرفی کرده بود. حالا بیت کوین هر دو دارایی قبلی را پشت سر گذاشته است. طبق رتبه‌بندی Weiss Ratings در زمان نگارش این خبر XRP در رده‌ی B- و EOS در رده‌ی C قرار دارد. پیشتر رده‌ی هر سه دارایی A بود ولی XRP و EOS از این رده نزول کردند.

مرکز توسعه‌ی صنعت و اطلاعات (CCID) چین نیز یک رده‌بندی از رمز ارزها در ماه سپتامبر منتشر کرد که در آن بیت کوین رده‌ای بهتر از یازدهمی به دست نیاورد. در آن رده‌بندی EOS مقام اول، ترون (TRX) مقام دوم و اتریوم (ETH) مقام سوم را به دست آوردند. XRP نیز در رده‌ی بیستم جای گرفت.

Weiss Ratings همچنین روند رو به کاهش پاداش استخراج بیت کوین طی ماه‌ها و سال‌های آینده را مساله‌ی تاثیرگذاری در قیمت آن دانست.

جذب سرمایه‌ی ۱۰ میلیون دلاری شبکه‌ی لایتنیگ به این امید که جای ویزا را بگیرد

شبکه‌ی لایتنینگ، لایه دوم شبکه‌ی بیت کوین، ۱۰ میلیون دلار سرمایه از Craft Ventures شرکت‌های Ribbit Capital، RRE، M13 و Slow Ventures و جذب کرد. David Heller، رئیس سابق بخش اوراق بهادار گلدمن ساکس نیز سرمایه‌گذار فرشته در این جذب سرمایه بود. پیشتر آزمایشگاه لایتنینگ در سال ۲۰۱۸ از جک دروسی هم‌بنیانگذار توئیتر، دیوید ساکس مدیر اجرایی سابق پی‌پال و چارلی لی بنیانگذار لایت کوین ۲.۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده بود.

به همراه این جذب سرمایه، نسخه‌ی بتای Lightning Loop نیز منتشر شد. شبکه‌ی لایتنینگ قصد دارد با Loop جایگزین شرکت Visa شود و به تجار کمک کند کانال‌های پرداخت خود را بطور موثرتری مدیریت کنند. یکی از مهمترین مشکلات بیت کوین برای استفاده روزانه در معاملات خرد، کند و گران‌ بودن تراکنش‌هاست. این مشکل توسط شبکه‌ی لایتنینگ حل شده اما این شبکه مشکلاتی در رابطه با کاربرپسند نبودن دارد.

RSK میان بلاک چین بیت کوین و اتریوم پل زد

RSK میان بلاک چین بیت کوین و اتریوم پل زد

تیم RSK از راه‌اندازی پلی برای همکاری با شبکه‌ی اتریوم خبر داد. RSK یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که به عنوان زنجیره‌ی جانبی از بلاک چین بیت کوین توسعه یافته است. کابران پیشتر می‌توانستند BTC را به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز روی پلتفرم RSK ارسال کنند و حالا این قابلیت برای بلاک چین اتریوم نیز فراهم شده است. این حرکت یک گام اساسی در راستای همکاری میان بلاک چین‌های به عنوان اولویتی اساسی برای توسعه‌ و پذیرش این فناوری می‌باشد.

این روش (Interoperability) یک روش برای حل مساله‌ی مقیاس‌پذیری نیز هست. مثلا با انتقال توکن‌های اتر به دیگر بلاکچین‌ها توان شبکه برای افزایش تراکنش و کاهش کارمزد افزایش می‌یابد. در حال حاضر RSK صدها تراکنش در ثانیه انجام می‌دهددر حالی که آپگرید در حالی که توسعه‌ی اتریوم ۲.۰ هنوز روی ۱۵ تراکنش گیر کرده است.

این پل فرصت قابل توجهی برای پروژه‌های صنعت مالی غیرمتمرکز مبتنی بر RSK قرار می‌دهد. این پروژه اولین استفاده‌ی رمز ارزهای پایدار با پشتوانه‌ی دلار و مبتین بر بیت کوین روی اکوسیستم اتریوم خواهد بود.

همکاری استراتژیک بنیاد لایت کوین برای ایجاد پلتفرم سپرده‌گذاری و وام‌دهی

بنیاد لایت کوین اعلام کرد با شرکت دارای مجوز اعطای وام Cred وارد همکاری استراتژیک شده است. Cred بیش از ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه برام وام‌دهی در اختیار دارد. با ادغام Cred به اپلیکیشن لایت کوین انتظار می‌رود نرخ بهره‌ی سالانه ۱۰ درصد به سپرده‌های لایت کوین تعلق بگیرد. مبلغ سپرده باید حداقل معادل ۱۰۰ دلار باشد و حتی اگر طی چند ماه ارزش توکن‌های سپرده‌گذاری شده به ۱۰۰۰ دلار برسد باز هم ۱۰ دلار به‌عنوان نرخ بهره پرداخت خواهد شد. عکس این موضوع هم صادق است یعنی در صورت افت ارزش توکن‌ها سود پرداختی تغییری نخواهد کرد.

Schat، مدیرعامل شرکت Cred اظهار داشت که تمام جزئیات این سیستم از جمله انطباق قانونی، پشتیبانی نظارت‌گری و پشتیبانی خدمات مشتریان و عملیاتی به خوبی بررسی شده است. او که پیشتر در پی‌پال مشغول به کار بوده می‌گوید صنعت رمز ارزها نوپاست و اغلب شرکت‌ها از مهارت لازم برای ایجاد جریان درآمدی بالقوه‌ی برخوردار نیستند. وی امیدوار است محصولات شرکت بتوانند سهمی در بهبود کل صنعت رمز ارزها ایفا کند. Ledger، Xap، Bittrex و BitGo شرکای Cred برای سپرده‌ و وثیقه‌گذاری هستند. Cred همچنین با شرکت‌های Bitcoin.com، Bitbuy و Uphold رابطه‌ی همکاری دارد.

بنیاد لایت کوین درآمد حاصل از این اپلیکیشن را صرف حمایت از پروژه‌های بنیاد لایت کوین می‌کند.

اتریوم کلاسیک به عنوان ابزار وثیقه در پلتفرم DeFi فانتوم به کار گرفته می‌شود

آزمایشگاه اتریوم کلاسیک (ETC) و بنیاد فانتوم برای ورود صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) به اکوسیستم فانتوم وارد همکاری شدند. طی این همکاری اتریوم کلاسیک به عنوان وثیقه (مشابه رمزارز پایدار DAI در پلتفزم Maker) استفاده می‌شود. فانتوم از شبکه‌ی Xar که فریمورک DeFi اختصاصی این پروژه است استفاده می‌کند. این فریمورک از تکنولوژی‌های اجماع BFT فانتوم مانند Lachesis و TxFlow استفاده می‌کند.

این سیستم از وام‌های دارای وثیقه، دارایی‌های ترکیبی، سوآپ اتمی پشتیبانی می‌کند و با بلاک چین‌های خارجی مانند اتریوم و Binance Chain قابلیت تعامل دارد. رمز ارزهای پایدار نیز روی پروتکل رمز ارز پایدار شبکه‌ی بلاک چین Xar با نام توکن‌های CSCT در دسترس خواهند بود.

انتظار می‌رود این همکاری به تدریج کاربردهای فعلی ETC را در اکوسیستم فانتوم گسترش دهد. این مجموعه ابزارها امکان همکاری قابل توجهی بین بلاک چین‌های مختلف فانتوم نظیر بلاک چین Cosmos را فراهم می‌کند.

تست نت Shelley برای سهامداری در بلاک چین کاردانو به روایت آمار

تست نت Shelley به یک تجربه‌ی کم‌نظیر برای بنیاد کاردانو تبدیل شده است. آنها ابتدا امیدوار بودند ۱۰۰ استخر سهامداری ثبت کنند ولی این مقدار تا کنون به بیش از ۱۰۰۰ استخر ثبت شده رسیده که حدود ۶۲ درصد آن یعنب تعداد ۶۷۲ استخر فعال هستند. همچنین Shelley تا کنون بیش از ۱۵ هزار کاربر فعال به خود جذب کرده که حدود ۱۱.۳۵ میلیارد ADA سپرده‌گذاری کرده‌اند.

تیم کاردانو همچنان در تلاش است پایداری و کارایی Shelley را بهبود بدهد که نظرسنجی از کاربران و ورود روزافزون کاربران مشتاق این بهبود را تصدیق می‌کنند. کاردانو طی یک نظرسنجی از کاربران Shelley  وضعیت حمایت جامعه، رشد، پایداری شبکه و رضایت از پاداش را در سه هفته‌ی اخیر سنجیده که طبق نظر کاربران تنها پایداری شبکه در هفته سوم نسبت به هفته‌ی دوم ضعیف‌تر شده و بقیه موارد بهبود یافته است. Shelley در هفته‌ی سی و سوم کار خود است و این داده‌ها دربرگیرنده نظرات کاربران تا پایان هفته‌ی سی و دوم است. کاردانو متعهد شده بازخورد کاربران درمورد Shelley را بصورت منظم منتشر کند.

2020 02 10 105441

کارگروه Tangle EE برای توسعه‌ی ابزارهای سازمانی روی آیوتا راه‌اندازی شد

بنیاد آیوتا از راه‌اندازی کارگروه Tangle EE با همراهی بنیاد Eclipse خبر داد. Tangle EE گروهی متشکل از شرکت‌های پیشرو، دانشگاهیان و نهادهای استاندارد توسعه داده، روش پرداخت و شناسایی هویت و ابزار روی Tangle آیوتاست. بنیاد آیوتا با این ادعا که فناوری مقیاس‌پذیر، بدون کارمزد و غیرمتمرکز دفترکل توزیع‌شده به‌طور کامل دست یافته است اظهار کرد از این پس سازمان‌ها می‌توانند راه‌حل‌های سازمانی روی آیوتا بسازند.

Dell Technologies و STMicroelectronics به همراه ۱۳ کمپانی دیگر از اعضای موسس کارگروه Tangle EE هستند. آیوتا (IOTA) در حال ایجاد زیرساختی باز به عنوان بن مایه‌ی اقتصاد دیجیتال برای بلاک چینی کردن اینترنت چیزها (IoT) است.

کارگروه Tangle EE برای همکاری منبع باز و پذیرش تجاری کاربردهای اصلی آیوتا ایجاد شده است. کسب و کارها و آکادمی‌ها برای ارائه‌ی رهبری فکری و توسعه‌ی ابزارها، کاربردها و مستندات  در این کارگروه گرد هم جمع شده‌اند.

سطح جدید امنیت صنعت مالی غیرمتمرکز در بلاک چین کوانتوم

شرکت‌های فعال در حوزه‌ی صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای تامین امنیت کاربران‌شان به روش‌های نیاز دارند که امنیت چندجانبه‌ی اوراق را به صورت یکنواخت در پلتفرم‌های بلاک چینی مختلف فراهم کنند. شرکت Unbound Tech که یک شرکت پیشرو در زمینه‌ی امنیت و مدیریت کلیدهای رمزنگاری شده است به همراه استارتاپ KeyFi یک نرم‌افزار تخصصی و خدماتی با استفاده از محاسبات چندجانبه‌ی امن (MPC) ارائه کرده‌اند.

این شیوه‌ی جدید در مدیریت کلید در سطح موسسات برای کیف پول‌های نودهای شبکه‌ی بلاکچینی کوانتوم که سپرده‌پذیری رمز ارز کوانتوم را برعهده دارند، در دسترس قرار گرفته است. بدین ترتیب، خدمات صنعت مالی غیرمتمرکز مانند سپرده‌گذاری، وام‌دهی و اوراق مشتقه می‌توانند از کاهش هزینه و افزایش امنیت روش MPC روی بلاک چین کوانتوم (Qtum) بهره ببرند. این همکاری سه جانبه به خدمات مبتنی بر بلاک چین کوانتوم امکان می‌دهد غیرمتمرکزتر و امن‌تر باشند.

افزایش قیمت بیش از ۵۰ درصدی توکن Blockstack به دنبال رونمایی از مکانیزم اجماع PoX

Blockstack، یک بلاک چین وب غیرمتمرکز که بیش از ۷۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است، وایت پیپری برای مکانیزم اجماع جدیدش به نام اثبات انتقال (PoX) منتشر کرد. Muneeb Ali، مدیرعامل این پروژه در گفتگو با Decrypt موفقیت مکانیزم جدید Blockstack و اپلیکیشن‌هایی که روی آن اجرا می‌شود را به رشد بلند مدت بیت کوین وابسته دانست. او معتقد است اینکه ماینرهای بیت کوین یک بار با صرف هزینه‌ی منابع کمیاب و گران‌قیمت مانند برق و توان محاسباتی بیت کوین کسب می‌کنند کافیست و برای استفاده از Blockstack اجماع به روش اثبات انتقال شیوه‌ی مناسب‌تری است.

در حال حاضر بلاک چین اتریوم بزرگ‌ترین میزبان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) است، اما با سرمایه‌ی بازار ۲۳ میلیارد دلاری نسبت به بیت کوین با سرمایه بازار ۱۷۸ میلیارد دلاری حرف زیادی برای گفتن ندارد.

با PoX ماینرها برای تائید تراکنش‌ها بیت کوین سپرده‌گذاری می‌کنند و توکن STX‌ جایزه می‌گیرند. برخی از بیت کوین‌های سپرده‌گذاری شده میان کسانیکه فول نود راه‌اندازی کرده‌اند توزیع می‌شود و بقیه به صندوق توسعه‌دهندگان واریز می‌شود. در صورتی که ارزش توکن STX از بیت کوین بیشتر شود حساب ماینرها تسویه خواهد شد. در صورت از بین رفتن بیت کوین طی سال‌های آتی نیز Blockstack مکانیزم اجماعش را به اثبات کار (PoW) تغییر خواهد داد.

طبق داده‌های coinmarketcap این خبر موجب افزایش قیمت تقریبا ۵۰ درصدی قیمت توکن STX شده است.

دادگاه دیجیتال آرگون برای حل اختلافات پروتکل

Aragon، پلتفرم سازمانی غیرمتمرکز ساخته شده بر بستر بلاک چین اتریوم، Aragon Court را راه‌اندازی کرد. Aragon Court یک پروتکل حل اختلاف کارا و مطمئن برای عصر اینترنت و شبکه‌ی آرکون است. Aragon Court بدین صورت طراحی شده که اعضای هیئت منصفه‌ی انسانی انگیزه لازم برای بررسی اختلافات و مجازات کافی برای رسیدگی مناسب را داشته باشند.

aragoncourt

سمت تقاضای بازار از DAO می‌آید و کاربرانی که خواستار حل اختلاف و رسیدگی در Aragon Court هستند. سمت عرضه‌ی این بازار نیز کاربران سهامدار Aragon Court با توکن ANJ قرار دارند که برای رسیدگی به اختلافات پاداش دریافت می‌کنند. در دوره‌ی قبل از فعال‌سازی این دادگاه بیش از یک میلیون ANT در این سیستم سپرده‌گذاری شده و سیستم دارای ۲۴۷ عضو هیئت منصفه است.

تیم آرگون (ANT) اعلام کرده مرحله‌ی بعد از راه‌اندازی دادگاه انتقال فرایند حکمرانی از پروتکل به دارندگان توکن ANT خواهد بود.

ورود XPOS، پایانه‌ی پرداخت رمز ارزی Pundi X به بازار آمریکای شمالی

Pundi X، ارائه‌دهنده‌ی فناوری پرداخت رمز ارز و بلاک چین اعلام کرد راه حل پردازش پرداخت رمز ارزی XPOS بر روی پلتفرم تجارت الکترونیک تکنولوژی محور NewEgg Business در دسترس است. تا کنون Pundi X با موفقیت با Ingenico A8 و VeriFone X990 ادغام شده و در فروشگاه‌های Traki در سراسر ونزوئلا به کار گرفته می‌شود.

تیم Pundi X امیدوار است با کمک خدمات توزیع‌شده‌ی NewEgg در آمریکا و کانادا بتواند خدمات بهتر و سریع‌تری به کسب و کارهای خرد ارائه دهد و جای پای خود را در این منطقه باز کند. این اولین تلاش تیم برای افزودن XPOS  به پلتفرم‌های تجارت الکترونیک بوده و آنها به دنبال فرصت‌های همکاری بیشتری در این زمینه هستند.

سیستم پرداخت XPOS در زمان نگارش این خبر از بیش از ۱۷ رمز ارز لیست شده و بیش از ۷۰۰ هزار کاربر XWallet در سراسر جهان دارد. XPOS به دنبال آپدیت جدید می‌تواند ETH و BNB را از کیف پول‌های خصوصی همچون Coinbase wallet، Trust wallet، MEWConnect wallet، Enjin، Exodus wallet و غیره دریافت کند.

گوگل هم به شواری حکومتی Hedera Hashgraph پیوست

Hedera Hashgraph طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد پلتفرم گوگل کلاد را به عنوان ارائه‌دهنده‌ی خدمات ابری برای شبکه‌ی عمومی‌اش انتخاب کرده است. در ادامه‌ی این اطلاعیه از مشارکت فعال گوگل در این پروژه قدردانی شده است. Hedera قصد دارد از خدمات کلاد گوگل برای میزبانی تست نت‌های عمومی و اکوسیستم خدمات اجماع‌اش استفاده کند. این کار به توسعه‌دهندگان Hedera امکان بهره‌مندی از پوشش جغرافیایی و زیرساخت‌های گوگل را می‌دهد.

Hedera یک پروژه‌ی دفترکل توزیع شده است که جهان سازمانی ریش دارد و از الگوریتم اجماع مبتنی بر hashgraph برای داشتن بلاک‌هایی در چندین شاخه استفاده می‌کند. طبق گزارش‌ها این پروژه توانایی پشتیبانی از ۱۰ هزار تراکنش در ثانیه را دارد. شواری هدایت‌کننده‌ی Hedera از شرکت‌های بزرگی همچون بوئینگ، IBM، Deutsche Telekom و غیره تشکیل شده و هم‌اکنون گوگل نیز به آنها پیوسته است.

Hedera از بدو تاسیس‌اش از خدمات کلاد گوگل استفاده می‌کرده و اکنون تصمیم گرفته دفترکل خود را از طریق خدمات خصوصی گوگل کلاد ارائه دهد. گوگل از این پس یک نود روی شبکه‌ی Hedera راه‌اندازی خواهد کرد و دسترسی به داده‌های دفترکل روی دیتابیس کلاد عمومی که شامل اطلاعات بلاک چین‌های بیت کوین و اتریوم است را ارائه می‌دهد.

قانون‌گذاری

سیاست آینده‌نگر اوکراین در حوزه‌ی استخراج رمز ارزها

سیاست آینده‌نگر اوکراین در حوزه‌ی استخراج رمز ارزها

وزارت و کمیته‌ی تحول دیجیتالی اوکراین پروپوزالی آینده‌نگر برای تنظیم‌گری در صنعت استخراج رمز ارزها ارائه کرده است. طبق اطلاعیه‌ی منتشر شده دولت اوکراین ارزش رمز ارزها را پذیرفته و قصد دارد بازار فناوری‌های مبتنی بر شبکه‌ی غیرمتمرکز جهانی را ارائه و توسعه‌ دهد. در این اطلاعیه‌ی خاطرنشان شده کمیته‌ی تحول دیجیتال دریافته که استخراج رمز ارزها نیاز به دخالت و نظارت نهادهای دولتی ندارد.

همچنین در این اطلاعیه‌ آمده است که دولت از فناوری‌های دیجیتال پشتیبانی می‌کند حتی اگر نظارتگری کامل در آن حوزه وجود نداشته و یا در قانون ملی تعریف نشده باشد. برای حمایت از این نوآوری‌ها محیط‌های آزمایشگاهی ساخته خواهد شد تا این نوآوری‌ها و کاربردهایشان تست بازار و مدیریت ریسک را از سر بگذرانند. این کمیته در نظر دارد «بهترین تجارب» را در زمینه‌ی تنظیم‌گری مالیات و جلوگیری از کلاهبرداری به‌کار گیرد و همزمان تسهیلاتی برای تعامل بازار مالی و دارایی‌های مجازی ایجاد نماید.

قوانین ضدپولشویی برای رمز ارزها در سوئیس سختگیرانه‌تر می‌شود

سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) طرحی برای ارائه‌ی قوانین سختگیرانه‌تر برای مبارزه با پولشویی (AML) در تراکنش رمز ارزها ارائه کرده است. طبق این طرح معاملات رمز ارزی بیش از ۱۰۰۰ فرانک سوئیس (معادل ۱۰۲۵ دلار) نیاز به تائید هویت کاربر دارند و برای تراکنش‌های بیش از ۵۰۰۰ فرانک (معادل ۵۱۲۰ دلار) محدودیت‌های بیشتری در نظر گرفته می‌شود. این محدودیت‌ها به علت افزایش ریسک پولشویی در فضای رمز ارزها اتخاذ شده است.

به گفته‌ی FINMA این طرح در راستای استانداردهای بین‌المللی ارائه شده توسط FATF در نیمه سال ۲۰۱۹ است و به قوانین ضدپولشویی سوئیس اضافه خواهد شد. ماه گذشته اتحادیه اروپا پنجمین نسخه دستوالعمل مبارزه با پولشویی (AMLD5) را الزامی کرد. طی این دستوالعمل شرکت‌ها و صرافی‌های رم زارزی باید بخش‌های شناخت مشتری (KYC) و تعهدات گزارش‌دهی خود را تقویت کنند.

ردپای رمز ارزها در بودجه‌ی سال آینده‌ی ایالات متحده

با توجه به روند رو به رشد ثبت حق اختراع و ایجاد شرکت‌های بلاک چینی در ایالات متحده، این صنعت به یک مساله‌ی اقتصادی و سیاسی برای سال ۲۰۲۰ در این کشور تبدیل شده است. روز گذشته و در جلسه‌ی رسیدگی به بودجه‌ی سال ۲۰۲۱ در مجلس سنا سناتور Maggie Hassan ضمن دفاع از پیشنهاد ۴.۸ تریلیون دلاری ترامپ برای بودجه سوال کرد:

«چه ساز و کاری برای نظارت بر معاملات مشکوک و محاکمه‌ی جنایتکارانی که از رمز ارزها استفاده می‌کنند در بودجه‌ی پیشنهادی وزارت خزانه‌داری اندیشیده شده؟»

وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، استیون منوچین در پاسخ گفت:

«ما در حال آماده‌سازی پیش‌نیازهای مهم جدیدی در شبکه‌ی اجرایی جرایم مالی (FinCEN) هستیم. می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که با پیشروی فناوری به سمت جلو از رمز ارزها برای پولشویی، جنایت و حمایت از تروریست استفاده نمی‌شود.»

با توجه به اینکه ارتش آمریکا پیشتر حمایتش را از کمپانی‌های نوظهور بلاک چینی نشان داده‌ است و فدرال رزرو پتانسیل‌هایی در ارزهای دیجیتال مشاهده کرده است، به نظر می‌رسد اظهارات وزیر خزانه‌داری به معنی گام برداشتن ایالات متحده به سمت شفافیت بیشتر در این صنعت می‌باشد.

درخواست کمک ژاپن از آمریکا برای مقابله با یووان دیجیتال چین

قانون‌گذاران ژاپنی پیش‌نویس طرح پیشنهادی خود به منظور آماده سازی برای مقابله با رمز ارز چینی یووان دیجیتال را آماده کرده اند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ و به نقل از کریپتونیومدیا، طرح پیشنهادی قانون‌گذاران ژاپنی احتمال ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی ژاپن را در صورت عرضه یووان دیجیتال چین را تشدید می‌کند.

مطابق با خبر منتشر شده ژاپنی‌ها نگران این هستند که برنامه جدید ارز دیجیتال دولت چین، تهدیدی از سوی این کشور کمونیستی برای ثبات ارزی شرق آسیا قلمداد شود. به عقیده قانون‌گذاران ژاپنی، عرضه ارز دیجیتال در چین با توجه به اقتصاد بزرگ چین و جمعیت بالای این کشور می‌تواند به تهدید بزرگی برای سایر کشورهای اقتصادی بزرگ دنیا از جمله ژاپن و آمریکا تبدیل شود.

معاون وزیر امور خارجه ژاپن آقای ناکایاما معتقد است هرگونه نقشه ای برای مقابله یا یووان دیجیتال چین باید با همکاری آمریکا عملیاتی شود:

“ما احساس می کنیم که یوان دیجیتال می‌تواند تهدیدی باشد برای سیستم خزانه‌داری کنونی. بدون ایالات متحده ما نمی‌توانیم به جنگ تلاش چین برای به چالش کشیدن سیستم مالی کنونی دنیا برویم.”

بر اساس این پیش‌نویس بانک مرکزی ژاپن با همکاری رزرو بانک آمریکا راه‌های مقابله با یوان دیجیتال و استفاده از پتانسیل‌های رمز ارزها را بررسی خواهند کرد.

فدرال رزرو تحقیقات روی ارز دیجیتال بانک مرکزی را آغاز کرده است

فدرال رزرو تحقیقات روی ارز دیجیتال بانک مرکزی را آغاز کرده است

Lael Brainhard، یکی از اعضای هیئت مدیره‌ی فدرال رزرو ایالات متحده اعلام کرده است این نهاد نسبت به گذشته با ایده‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) بازتر برخورد می‌کند. او این سخنان را در سمپوزیوم آینده‌ی پرداخت در مدرسه‌ی بازرگانی استنفورد بیان کرد. وی افزود فدرال رزرو در حال انجام تحقیقات، آزمایش‌های مربوط به فناوری دفترکل توزیع شده و پتانسیل استفاده از آن برای ارز دیجیتال بانک مرکزی است.

Brainhard به بررسی‌های اخیر بانک تسویه بین‌المللی اشاره کرد که نشان می‌داد ۸۰ درصد بانک‌های مرکزی جهان در حال کار روی مفهوم CBDC هستند و این رقم نسبت به سال پیش از آن ۱۰٪ افزایش داشته است. او با مهم خواندن نقش دلار در بازارهای جهانی استدلال کرد که فدرال رزرو نیز باید به فکر تحقیقات و تدوین سیاست درمورد CBDC باشد. او همچنین لیبرای فیسبوک و یوان دیجیتال چین را تحولات محوری این حوزه در بخش خصوصی و دولتی در عرصه‌ی جهانی دانست. او حدود ۱۸ ماه پیش گفته بود نیازی به عرضه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی توسط فدرال رزرو وجود ندارد.

نقشه‌ی راه دولت استرالیا برای استفاده از بلاک چین در صنایع منتشر شد

دولت استرالیا یک نقشه‌ی راه پنج ساله بلاک چین ملی برای کمک به پیشبرد این فناوری در کشورش منتشر کرد. در این نقشه‌ی راه ۵۲ صفحه‌ای که توسط وزارت صنعت استرالیا منتشر شده تاکید شده که فناوری بلاک چین پتانسیل ایجاد شغل، صرفه‌جویی پولی برای کشورها و بهبود رشد اقتصادی را دارد. آنها امیدوارند این نقشه‌راه یک چارچوب نظارتگری برای توسعه‌ی مهارت‌های مرتبط با بلاک چین، جذب سرمایه‌ی جهانی و فرصت‌های همکاری را به ارمغان بیاورد.

نقشه‌ی راه ارائه شده دارای یک رویکرد ۱۲ مرحله‌ای برای پیشبرد آینده‌ی قدرتمند بلاک چینی است. دولت استرالیا معتقد است فناوری بلاک چین در کنار سایر فناوری‌های می‌تواند تا سال ۲۰۲۵ ارزشی معادل ۱۷۵ میلیارد دلار برای کسب و کارها ایجاد کند.

کسب و کارها

مسترکارت و ریپل به کارگروه آموزشی شتاب‌دهنده‌ی بلاک چینی MouseBelt پیوستند

شتاب‌دهنده‌ی بلاک چینی MouseBelt اعلام کرده به همراه یازده عضو دیگر از جمله مسترکارت، بازوی نوآوری ریپل (Xpring)، صرافی بایننس، نمایندگانی از نئو (NEO)، KuCoin و شبکه‌ی Matic کارگروهی برای پشتیبانی از خدمات آموزشی و تحقیقاتی بلاک چین در دانشگاه‌های سراسر جهان ایجاد کرده است. پیش‌تر و در ماه اکتبر نیز ۱۳ کمپانی از جمله ترون، استلار و Wanchain به این اتحادیه پیوسته بودند.

این اتحادیه‌ی آموزشی در بیش از ۸۰ انجمن دانشجویی در سراسر جهان منابع آموزشی و مالی به دانشجویان و اساتید ارائه می‌دهند تا به پیشرفت صنعت بلاک چین کمک کنند. مدیر آموزشی این شتاب‌دهنده معتقد است بهترین راه سرمایه‌گذاری در این فضا، سرمایه‌گذاری طولانی مدت در آموزش است چرا که آموزش می‌تواند توسعه‌دهندگان و پروژه‌های بهتری برای ما به ارمغان بیاورد.

مسترکارت یکی از بزرگ‌ترین ارائه دهندگان خدمات پرداخت در جهان است که سالانه پرداخت‌هایی با ارزش بیش ار ۱۴ تریلیون دلار را انجام می‌دهد. این شرکت در ماه اکتبر به دلیل روشن نبودن مدل کسب و کار لیبرا،رمز ارز پایدار فیسبوک، انجمن لیبرا را ترک کرد.

ردپای بلاک‌چین در لیگ برتر فوتبال استرالیا

مطابق با خبر منتشر شده در خبرگزاری کوین‌دسک، گروه تبادل فوتبالی لندن (LFE) اعلام کرده‌است که طی توافقی و بنا به درخواست  فدراسیون فوتبال استرالیا و مدیران باشگاه Perth Glory بخش اعظمی از سهام این باشگاه لیگ برتر فوتبال استرالیا را در اختیار گرفته است.

به عنوان بخشی از توافق LFE, مدیر بخش فوتبال باشگاه که رییس Perth Glory هم هست را در سمت فوتبالی خود برای ادامه فصل ابقا کرده است.

هیچ تغییر قابل توجهی  در مدیریت باشگاه صورت نخواهد گرفت. نقش باشگاه و عملکرد روزانه مشابه گذشته باقی خواهد ماند.

این بخشی از بیانیه رسمی LFE خطاب به هواداران باشگاه بود. این کمپانی میخواهد روش‌های افزایش سرمایه جدیدی را بکار گیرد. آنها می‌خواهند با ارایه یک بازار مبتنی بر توکن تحولی در سهامداری و شیوه طرفداری ایجاد کند. جایی که هواداران بتوانند به بلیط فروشی، خرید اقلام هواداری و خدمات بیشتر توسط بلاک‌چین دسترسی داشته باشند.  در سایت باشگاه آمده است:

یک باشگاه و یک بازار سهام و کلوپ هوادارای منبطق با پتانسیل‌های بلاک‌چین!

بعد از توسعه کامل، باشگاه می‌خواهد توکن LFEC که پیشتر در صرافی Bithumb لیست شده را برای سیستم پراختی استفاده کند.

باشگاه Perth Glory اکنون در جایگاه سوم لیگ اول فوتبال استرالیا جای دارد. آنها سال ٢٠١٨-٢٠١٩ قهرمان این لیگ شده بودند.

بانک ملی مصر به شبکه‌ی پرداخت RippleNet پیوست

بانک ملی مصر به شبکه‌ی پرداخت RippleNet پیوست

بانک ملی مصر (NBE)، بزرگ‌ترین بانک مصر از لحاظ دارایی کل به شبکه‌ی پرداخت مبتنی بر بلاک چین شرکت ریپل (RippleNet) پیوست. بدین ترتیب، NBE اولین بانک مصری خواهد بود که از فناوری بلاک چین استفاده خواهد کرد. این بانک به دنبال تسهیل، تسریع و ارزان‌تر شدن پرداخت‌های برون‌مرزی خود با استفاده از RippleNet است.

براساس آمار و داده‌های بانک جهانی، مصر یکی از پنج کشور اول دریافت‌کننده‌ی حواله‌های بانکی‌ست و مهاجران در سال ۲۰۱۸ مبلغ ۲۹ میلیارد دلار را به کشورهای خاورمیانه ارسال کردند. هنوز مشخص نیست NBE از روش نقدینگی On-Demand ریپل استفاده خواهد کرد یا نه. اخیرا شرکت‌های مالی بسیاری وارد همکاری با ریپل شده‌اند که تعدادشان رو به افزایش است. تعداد همکاری‌های ریپل اخیرا از عدد ۳۰۰ عبور کرده و این شرکت یک رشد ده برابری را نسبت به سال قبل تجربه کرده است.

افزایش تقاضای بانک‌های آلمان برای ارائه خدمات دارایی‌های دیجیتال

BaFin، نهاد تنظیم‌گری مالی آلمان اعلام کرده بیش از ۴۰ درخواست از طرف بانک‌های این کشور دریافت کرده که خواهان دریافت مجوز برای ارائه‌ی خدمات امانتداری دارایی‌های دیجیتال هستند. طبق قانون جدید پولشویی در آلمان موسسات مالی این کشور می‌توانند با دریافت مجوز، اوراق بهادار سنتی مانند سهام و دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و XRP را تهیه و مدیریت کنند. ارزش کل بازار رمز ارزها به ۲۸۸.۳ میلیارد دلار رسیده و آن را به بازاری جذاب برای بانک‌ها تبدیل کرده است.

BaFin در حال مطالعه روی مسایل ناشناس ماندن و بهره‌برداری مجرمانه، تروریستی و یا پولشویی بین‌المللی از این دارایی‌هاست. مقامات آلمانی به دنبال ارائه‌ی پنجمین بخشنامه‌ی مبارزه با پولشویی از طرف اتحادیه اروپا مقررات خود را به‌روزرسانی کرد. BaFin تا مته نوامبر ۲۰۲۰ به موسسات مالی خواستار مجوز مهلت داده تا روش‌های مورد نظر خود را برای ذخیره و نگهداری از رمز ارزها معرفی کنند.

ویکی‌پدیا هیچ برنامه برای استفاده از BSV ندارد

بنیانگذار ویکی‌پدیا آقای جیمی والتز Jimmy Wales اعلام کرده است که پشتیبانی از دهمین کوین بزرگ دنیای رمز ارزها، BSV  هیچ جذابیت ویژه‌ای برای بنیاد تحت مدیریت او ندارد.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف، والتز این ادعا را درست بعد از شرکت در کنفرانس لندنِ CoinGeek – که به منظور تشویق سرمایه‌گذارن برای خرید BSV برگزار شده بود- مطرح کرده است.

“تا زمان معرفی BSV ، که با ادعای تحقق تصویر واقعی ساتوشی توسعه پیدا کرده است، هیچ بلاک‌چینی قدرت مقیاس‌پذیری مناسب برای مدیریت پرداخت‌های خرد و پاداش‌دهی مشارکت‌کنندگان در تولید محتوای مناسب در حجم سرسام‌آور ویکی‌پدیا را نداشته است.”

اینها صحبت‌های آقای والتز در کنفرانس لندن است. با این حال والتز در توییتی به تاریخ ۷ فوریه نوشته است:

“متریال بازار شما باید فوری بروز رسانی شود. از آنجاییکه ممکن است مردم این پست را به عنوان تاییدی از جانب من قلمداد کنند، باید به صورت شفاف صحبت کنم. می‌خواهم آنچه در ذهن خود دارم را با شما به اشتراک بگذارم. رمز ارز BSV جذابیتی برای ما ندارد و شانس استفاده بنیاد ما از این رمز ارز در حد صفر است.”

در زمان نگارش خبر توئیت جیمی بیش از ۱۰۰۰ لایک در توئیتر خورده و واکنش‌های متقاوتی را در جامعه علاقه‌مندان به رمز ارزها  در بر داشته است. برخی از کاربران نیت والتز را از شرکت در این کنفرانس مورد سوال قرار داده اند.

گفتنی است که رمز ارز BSV  اخیرا و در تاریخ ۳ فوریه یک ارتقاء هدفمند به نام Genesis را برنامه ریزی کرده است. این ارتقاء با هدف تغییر قوانین اجماع در شبکه این رمز ارز صورت گرفته و هدفش حذف تمامی محدودیت‌های موجود در شبکه رمز ارز BSV  است.

سرمایه گذاری سامسونگ روی استارتاپ قرارداد هوشمند Digital Asset

دو سرمایه‌گذار خطرپذیر سامسونگ (SVIC) و Salesforce Ventures (SV) روی دور دوم جذب سرمایه‌ی Digital Asset خالق قرارداد هوشمند سرمایه‌گذاری کردند. SVIC بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر سامسونگ است که روی مدل‌های تجاری آینده‌محور سرمایه‌گذاری می‌کند و ۲.۲ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت خود دارد.

سخنگوی SVIC دراینباره گفت: «ما به شدت اعتقاد داریم مدل Digital Asset برای جاسازی زبان‌برنامه‌نویسی DAML در سیستم‌عامل‌های شرکایش کل بازار بلاک چین را تغییر می‌دهد.»

این استارتاپ تا کنون ۳ میلیون دلار از سرمایه‌گذارهایی مانند گلدمن ساکس، سیتی گروپ، جی پی مورگان، Jefferson River Capital و بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) سرمایه جذب کرده است. وظیفه‌ی Digital Asset الصاق تکنولوژی قرارداد هوشمند DAML به محصولات شرکای خود است. این استارتاپ تا کنون با شرکت‌های مانند هایپرلجر Sawtooth، کوردا، هایپرلجر فابریک و آمازون QLDB همکاری کرده است.

ارزش کل بازار DeFi از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد

طبق داده‌های DeFi Pulse کل سرمایه‌ی سپرده شده در پروتکل‌ها و اپلیکیشن‌های صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) از یک میلیارد دلار عبور کرده است. سپرده‌گذاری در این حوزه از ابتدای سال جاری حدود ۱۰۰٪ رشد داشته‌ و از ۶۷۰.۷۷ میلیون دلار به ۱.۰۱ میلیارد دلار رسیده است. با این حال این مقدار هنوز خیلی کمتر از آن است که پاسخگوی حجم مناسب برای صرافی‌های غیرمتمرکز شود.

DeFi

Maker، پروتکل اعطای وام مبتنی بر اتریوم، همچنان صدر نشین این صنعت است و ۶۰ درصد بازار را در اختیار دارد. طبق اطلاعات منتشر شده مبلغ قفل شده در پلتفرم Maker در زمان نگارش این خبر حدود ۵۹۷ میلیون دلار است. پروژه‌های Synthetix و Compound نیز به ترتیب با حدود ۱۵۶ میلیون دلار و ۱۲۵ میلیون دلار در رده‌های بعدی هستند. همچنین پروژه‌های صرافی‌ غیرمتمرکز Uniswap، Bancor و Kyber از ابتدای امسال شاهد رشد خوبی بودند.

DeFi 1

برخی تحلیلگران رشد این صنعت را ناشی از رشد قیمت اتر (ETH) می‌دانند چرا که قیمت اتر در سی روز گذشته بیش از ۵۲ درصد رشد داشته است.

سیستم جدید مبتنی بر درآمد برای تامین مالی استارتاپ Fairmint

استارتاپ سانفرانسیسکویی Fairmint که فعالیت خود را در حوزه صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) آغاز کرده یک پلتفرم ارائه‌ی دائم اوراق بهادار (CSO) راه‌اندازی کرد. CSO مدلی برای تامین مالی‌ برای استارتاپ‌هاست که به سرمایه‌گذار امکان می‌دهد بجای دریافت سهام براساس عملکرد درآمدی استارتاپ روی آن سرمایه‌گذاری کند. این شرکت در ماه می حدود ۱.۲ میلیون دلار از Boost VC، IDEO Co-Lab ،TinyVC و چند سرمایه‌گذار دیگر سرمایه جذب کرد.

مدیرعامل Fairmint معتقد است روش ارائه‌ی دائم اوراق بهادار نسبت به ICO و سرمایه‌گذاری خطرپذیر روش بهتری برای جذب سرمایه و تعادلی‌ بین دو روش مذکور است.در این مدل استارتاپ متعهد می‌شود درصد مشخصی از درآمدهای آتی خود را برای مدت زمان مشخصی سپرده‌گذاری کند. سرمایه‌گذاران Fairmint می‌توانند با استفاده از توکن‌های ERC-20 درآمد آتی این شرکت را خریداری کنند. قیمت اولیه‌ی توکن‌ها توسط یک الگوریتم محاسبه می‌شود و روی صرافی غیرمتمرکز Uniswap خرید و فروش می‌شوند. قیمت بازخرید نیز براساس میزان سپرده محاسبه می‌شود و با تغییر آن نوسان می‌کند.

فرایند ثبت نام در این پروسه از ۶ فوریه آغاز شده و در تاریخ ۱۹ فوریه توکن‌ها توسط Fairmint عرضه می‌شود. این توکن‌ها طبق قوانین ایالات متحده برای کاربران غیرآمریکایی و سرمایه‌گذاران بزرگ آمریکایی در دسترس است.

عرضه‌ی توکن ترامپ برای پیش بینی نتیجه‌ی انتخابات آمریکا!

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش‌تر اعلام کرده بود که طرفدار بیت کوین و دیگر رمز ارزها نیست و آنها را بی‌ثبات و بی‌ارزش خوانده بود. اکنون صرافی رمز ارز FTX یک توکن با نام Trump 2020 و نماد TRUMP عرضه کرذه است تا معامله‌گران رمز ارز خارج از ایالات متحده با خرید و فروش این توکن نظر خود را درمورد ۴۵امین رئیس جمهور ایالات متحده ابراز کنند.

به گفته‌ی FTX این توکن مانند قرارداد آتی عمل می‌کند و به معامله‌گران امکان می‌دهد  پوزیشن لانگ (برنده شدن ترامپ در انتخابات) یا پوزیشن شورت (باخت او) انتخاب کنند. در صورت برنده شدن ترامپ در انتخابات ارزش توکن Trump به یک دلار می‌رسد و اگر او انتخابات را ببازد ارزش توکن صفر خواهد شد. از نظر تئوری قیمت توکن با احتمال برنده شدن ترامپ در انتخابات مساوی در نظر گرفته می‌شود. توکن ترامپ که اوایل هفته‌ی جاری عرضه شده پس از تبرئه‌ی ترامپ از استیضاح به قیمت ۶۲ سنت معامله می‌شد که یعنی احتمال برد وی در انتخابات ۶۲ درصد تخمین زده می‌شود.

کیف پول‌ها و صرافی‌ها

اعلام همکاری پلتفرم TradingView با صرافی Gemini

اعلام همکاری پلتفرم TradingView با صرافی Gemini

سرمایه‌گذاران و کاربران پلتفرم محبوب TradingView اکنون می‌توانند بیت‌کوین، بیت‌کوین‌کش و لایت‌کوین را در همکاری با صرافی Gemini خریداری کنند.

به گزارش خبرگزاری altcoinbuzz، کمپانی Gemini که متمرکز بر خدمات خرید و فروش رمز ارزهاست، با پلتفرم TradingView قرارداد همکاری امضاء کرده است. بر اساس این قرارداد امکان مشاهده اطلاعات بازار رمز ارزها در Gemini برای کاربران TradingView فراهم شده است.

مشخصا این همکاری امکاناتی نظیر مشاهده لحظه به لحظه قیمت‌ها، ابزارهای ارتباط اجتماعی و امکان فیلترکردن ابزارهای قیمتی را به منظور پیاده کردن هرچه بهتر استراتژی‌های معامله‌گرانِ TradingView فراهم می‌کند.

رئیس بخش توسعه صرافی Gemini ماراشل برد در رابطه با این همکاری گفته است که صرافی آنها مسیر درستی را برای افزایش امکانات کاربران خود در پیش گرفته است. او وعده داده است که شرکت تحت مدیریت او همکاری‌های بیشتری برای هرچه بهتر کردن تجربه معاملاتی کابران خود درنظر گرفته است.

گفتنی است که صرافی Gemini در سال ۲۰۱۴ و با هدف بهبود فضای خدمات بانکی و مالی در دنیای رمز ارزها احداث شده است.

پولونیکس ۱۲ دقیقه از تاریخچه‌ی معاملات را حذف کرد!

صرافی رمز ارز پولونیکس طی یک رشته توئیت اعلام کرد به دلیل مشکلات نرم‌افزاری که موجب اجرای اشتباه معاملات شده بود، ۱۲ دقیق از تاریخچه‌ی معاملات را حذف کرده است! در این رشته توئیت ماهیت خطاها مشخص نشده است. درواقع پولونیکس در واکنش به مشکل فنی معاملات بین ساعت‌های ۱۷:۳۵ UTC تا ۱۸:۰۵ UTC در تاریخ ۱۰ فوریه را پاک کرده و به مشتریانی که تحت تاثیر این حرکت قرار گرفته‌اند از طریق ایمیل اطلاع داده است.

این صرافی هنوز اطلاعاتی درمورد تعداد کاربرانی که تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته‌اند و یا حجم معاملات باطل شده اظهار نظری نکرده است.

پشتیبانی صرافی Bitfinex از هاردفورک BSV

دهمین رمز ارز بزرگ بازار هاردفورک خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است

به گزارش خبرگزاری کریپتودیلی، رمز ارز هیجان انگیز BSV هاردفورک Genesis را کامل کرده است. مطابق با خبر منتشر شده توسط اکوسیستم BSV این آپگرید میخواهد تا حد ممکن شبکه BSV را به پروتکل اصلی بیت‌کوین نزدیک کند.

هدف اولیه این اپگریدنمایش پتانسیل بیت‌کوین در مقیاس پذیری است. یکی از اعضای تیم پیش‌تر گفته بود:

این یکی از قدم‌های کلیدی BSV برای رهاسازی ظرفیت‌های مقیاس‌پذیری روی زنجیره‌ی بیت‌کوین است. BSV اکنون می‌تواند دنیایی از اطلاعات، تراکنش‌ها و فعالیت‌های دیجیتالی را بر روی شبکه اصلی ذخیره کند. درست شبیه جهانی که تنها بر روی اینترنت اعمال می‌شود.

با این حال صرافی Bitfinex اعلام کرده است که از هارفورک اخیر BSV  پشتیبانی خواهدکرد. آنها پیشتر نیز در تاریخ ٢ فوریه این موضوع را مطرح کرده بودند:

 بیتفینکس از هاردفورک BSV پشتیبانی خواهد کرد. برداشت‌ها و واریز ها در ساعت ١١تاریخ ٣ فوریه به حالت تعلیق در خواهند آمد. سروریس‌ها پس از به ثبات رسیدن شبکه به حالت قبل برخواهند گشت. لطفا اطلاعیه‌های بعدی ما را مطالعه کنید. در این مدت BSV های موجود در حساب‌های شما تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت.

هک و امنیت

حمله هکری به علی بابا! درخواست ۱۰ بیت‌کوینی مهاجمین

حمله هکری به علی بابا! درخواست 10 بیت‌کوینی مهاجمین

وب‌سایت‌های خبری فارسی از حمله هکری به وب‌سایت خرید فروش بلیط‌های مسافرتی علی بابا خبر داده اند.

به گزارش کوین‌ایران و به نقل از خبرگزاری ایسنا، در این حمله تعدادی از سرورهای علی بابا مورد هدف قرار گرفته است. هنوز از جزئیات لو رفته در این حمله هکری خبری منتشر نشده است.

مدیرعامل علی‌بابا  مسعود طباطبایی در توییتی دراین‌باره نوشت:

“متأسفانه تعدادی از سرورهای علی‌بابا موردحمله هکرها قرار گرفته و به برخی از اطلاعات کاربران و سورس‌کدها دسترسی پیدا کردند. تیم امنیت علی‌بابا اقدامات لازم را انجام داده و با توجه به سرنخ‌های موجود، این موضوع از طریق نهادهای ذی‌ربط در حال پیگیری است.”

وی با پذیرفتن مسئولیت این رخداد از کسانی که به نحوی آسیب دیده اند، عذرخواهی کرده است.

اطلاعات شخصی مشتریان علی بابا از جمله مدارک هویتی و اطلاعات پاسپورت مشتریان در سرورهای علی بابا موجود هستند. منابع خبری کوین‌ایران گزارش داده اند که حمله‌کننده‌ها با انتشار پیامی اعلام کرده اند که سرویس‌های کنترلی خود را بر روی پایگاه داده علی بابا فعال کرده اند. آنها با ذکر گستردگی دسترسی خود به اطلاعات ذخیره شده در این وبسایت درخواست واریز ۱۰ بیت‌کوین ظرف مدت ۷۲ ساعت داشته اند.

مجید حسینی نژاد، بنیان‌گذار علی‌بابا ضمن انتشار تصویری از بیانیه رسمی علی‌بابا افزوده است:

“همیشه پشت هر رو دست خوردنی؛ جایی برای یادگیری و رشد هست، صمیمانه عذر می‌خواهم و مطمئنم که تیم عالی تکنولوژی و امنیت علی‌بابا با یادگیری از این اتفاق امنیت را به‌طور بی‌اندازه چشمگیری بالاتر می‌برد و شما ما را یادگیرنده، اهل رشد و توسعه خواهید یافت”

شایان ذکر است که چندی است حملات گسترده هکرها زیرساخت‌های اینترنتی کشور را هدف گرفته اند. برخی از سایت‌های خرید و فروش رمز ارزی نیز در روزهای گذشته از حملات پراکنده هکرها به سرورهای خود خبر داده بودند.

https://coiniran.com/?p=36925
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x