ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی حوزه بلاک چین و رمز ارز ها از ۸ تا ۱۴ شهریور ۹۸

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

با وجود نگرانی از افزایش مداوم نرخ هش بیت کوین، سودآوری استخراج رو به افزایش است

نرخ هش بیت کوین (BTC) از ژانویه ۲۰۱۷ به طور مداوم افزایش یافته از ۲.۵ TH/s در سوم ژانویه ۲۰۱۷ به ۸۰.۹ TH/s در ۳۰ام آگوست ۲۰۱۹ رسیده است. با این افزایش نرخ هش که منجر به افزایش سختی شبکه می‌شود انتظار می‌رود درآمد ماینرها کاهش یابد. بااین حال، گزارش‌های جدید نشان می‌دهند درآمد کل استخراج کنندگان بیت کوین از ۱۴ میلیارد دلار فراتر رفته است.

1 hash

این گزارش در یافته که با وجود افزایش مداوم نرخ هش، درآمد استخراج طی هشت سال به ۵ میلیارد دلار رسیده درحالی که طی هشت ماه بعد از آن با رشد نجومی از ۱۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

image

تحلیل قیمت بیت کوین بر اساس اصول نظریه بازی‌ها

max Keiser، یکی از قدیمترین حامیان بیت کوین (BTC)، ادعا می‌کند قیمت BTC می‌تواند به ۲۸ هزار دلار برسد. وی اظهار داشت که نرخ هش بیت کوین در حال رسیدن به ۹۰ اگزاهش بر ثانیه است که طبق اصول نظریه بازی‌ها مقدمه‌ی افزایش قیمت می‌باشد.

دیگر تحلیلگران نیز با بررسی شاخص stock-to-flow (قیمت کوین نسبت به میزان عرضه‌ی آن در طول زمان) پیش بینی می‌کنند قیمت بیت کوین در آینده نزدیک به ۵۵ هزار دلار می‌رسد.

اثر جنگ تجاری چین و آمریکا بر جایگاه بیت کوین در بین سرمایه گذاران

بخاطر ریسک‌های ناشی جنگ تجاری بین چین و آمریکا و کاهش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی سراسر جهان تقاضا برای طلا به شدت بالا رفته است. مجموع مقدار شناخته شده این فلز گرانبها در ماه آگوست ۱۰۱.۹ تن بوده، در ژوئن و جولای به ۱۵۴.۱ تن رسیده و در حال حاضر به گزارش بلومبرگ حدود ۲۴۵۳.۴ تن است.

قیمت طلا نیز در سال جاری ۱۹٪ افزایش داشته و به حدود ۱.۵۲ دلار در هر اونس رسیده است. با وجود اینکه طرفداران بیت کوین (BTC) سعی دارند این رمز ارز را پناهگاهی امن برای سرمایه در معرض ریسک سرمایه گذاران بنامند، تحقیقات نشان می‌دهد اینطور نیست. چراکه طی ۵ سال گذشته نوسانات ماهانه طلا از ۲.۵٪ پا فراتر نگذاشته در حالی که متوسط نوسانات ماهانه بیت کوین ۱۲.۴٪ است و این مساله امنیت سرمایه گذاری در بیت کوین را زیر سوال می‌برد.

volatility 1

آرامش بیت کوین در میان تلاطم ناشی از برگزیت پوند استرلینگ

در پی تعطیلی پارلمان بریتانیا برای خروج  بدون توافق از اتحادیه اروپا، بیت کوین (BTC) نسبت به پوند استرلینگ پایدارتر است. در زمان نگارش این خبر بیت کوین با رشد هفتگی ۸.۳۶٪ بالاتر از ۱۰۵۰۰ دلار معامله می شود. در حالیکه پوند انگلیس دیروز به زیر ۱.۲ دلار رسید؛ رقمی که از سال ۱۹۸۵ تجربه نکرده بود. این اتفاق موجب شد تحلیلگران انگلیسی تصویر یکی از طرفداران برگزیت را روی نمودار قیمت پوند قرار دهند.

2019 09 05 113129

طوفان سیاسی ۲۰۱۹ محدود به بن  بست طولانی مدت انگلستان نیست، بلکه تشدید تنش‌های تجاری میان ایالات متحده و چین، عمق‌تر شدن بحران ارزی در آرژانتین و اعتراضات خشونت آمیز ضد چین در هنگ کنگ را نیز در بر می‌گیرد.

تحلیلگران معتقدند این بحران‌ها بیش از پیش آسیب‌پذیری ارزهای فیات را هویدا می‌کنند و موجب بحران هویت در سیستم جهانی می‌شوند.

مشکل امنیتی شبکه لایتنینگ بیت کوین می‌تواند منجر به از دست رفتن وجوه شود!

اخیرا مشکلات امنیتی در شبکه لایتنینگ بیت کوین پیدا شده است. شبکه‌ی لایتنینگ راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دوم در شبکه بیت کوین (BTC) است. Rusty Russell، برنامه نویس استرالیایی شبکه لایتنینگ بیت کوین در توئیتی به مشکلات امنیتی در برخی از پروژه‌های شبکه لایتنینگ اشاره کرد که می‌تواند موجب از دست رفتن وجوه نود شود.

وی به جزئیات بیشتری اشاره نکرده و گفته این اطلاعات طی چهار هفته آینده منتشر خواهند شد. همچنین به کاربران توصیه کرده نودهای لایتنینگ خود را با ویژگی‌های زیر به روز کنند:

 Common vulnerabilities and exposures (CVE) -2019-12998 c-lightning < 0.7.1
CVE-2019-12999 lnd < 0.7
CVE-2019-13000 eclair <= 0.3

کتاب جدید آندریاس آنتوپولوس به نام «Mastering Lightning Network» منتشر شد!

آندریاس آنتوپولوس با همکاری René Pickhardt و مدیرعامل آزمایشگاه لایتنینگ، Olaoluwa Osuntokun، کتاب جدید خود به نام «Mastering Lightning Network» منتشر کرد. این کتاب در جهت تلاش برای پر کردن کمبود مطالب آموزشی درمورد شبکه منبع باز لایتنینگ نوشته شده است.

به گفته آنتونوپولوس این کتاب برای افرادی ست که آشنایی کمی با راه حل مقیاس پذیری در بیت کوین (BTC) دارند. همچنین، توضیحاتی برای اجرای نود در شبکه نیز در این کتاب آمده است. استفاده از این کتاب رایگان دردسترس عموم است.

آنتونوپولو، پیشتر کتب «Mastering Bitcoin»، «The Internet of Money» و «Mastering Ethereum» را نیز منتشر کرده است. وی معتقد است از آنجا که فقدان شمول مالی نتیجه مستقیم معماری قانون و سیاست‌های واسطه‌هاست، بلاک چین می‌تواند منجر به حذف واسطه‌ها از اقتصاد شود.

آیا بیت کوین پس از هالوینگ به سرنوشت لایت کوین دچار می‌شود؟

نصف شدن پاداش بلاک (halving) لایت کوین (LTC) باعث رشد قیمت چندانی نشد. طبق داده‌های BitInfoCharts، نرخ هش شبکه لایت کوین پس از هالوینگ ۳۳٪ کاهش یافته است. قیمت LTC که یک روز قبل از هالوینگ به ۹۵ دلار رسیده بود نیز افت شدیدی داشته و در زمان نگارش این مطلب در حدود ۶۵.۵۵ دلار است.

این اتفاقات موجب نگرانی سرمایه گذاران نسبت به تکرار آن برای بیت کوین (BTC) شده است. کارشناسان در پاسخ به این نگرانی اشاره می‌کنند که اگرچه لایت کوین انشعابی از بیت کوین است اما تفاوت‌های بنیادی بسیاری دارند.

btc 3

با نگاهی به شاخص stock-to-flow (ارزش کالا نسبت به عرضه سالانه) می‌توان دید که بیت کوین یکی از کمیاب‌ترین کالاها با تقاضای بسیار بالاست و در این شاخص حتی از نقره پیشی گرفته است. انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ بیت کوین طلا را نیز پشت سر بگذارد.

رفع آسیب پذیری برخی از نودهای اتریوم توسط شرکت توسعه نرم افزار Parity

شرکت توسعه نرم افزار Parity، با به روزرسانی نرم افزار نود اتریوم (ETH)، آسیب پذیری موجود در برخی موارد از جمله Remote Procedure Call (RPC) را برطرف کرد. نودهایی که نرم افزار Parity را با فعال کردن دستی RPC، اجرا می‌کنند، ممکن بود با ارتباط  RPC ساخته شده مخصوص، از راه دور تخریب شوند. این تیم گمان می‌کند نودهایی که دارای ردیابی دستی هستند نیز ممکن است در معرض آسیب قرار بگیرند.

لازم به ذکر است همه نودهایی که نرم افزار شرکت را اجرا می‌کنند آسیب‌پذیر نبوده و کاربران معمولی که تنظیمات نود را تغییر نداده‌اند تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. اگرچه Parity انتظار دارد بیشتر نود‌هایی که نرم افزار خود را اجرا می‌کنند، تحت تأثیر قرار نگیرند، اما به همه افرادی که نودهای اتریوم Parity را اجرا می‌کنند، توصیه می‌کند از آخرین نسخه به روز رسانی شده استفاده کنند.

عدم توانایی استخراج بلاک‌های بزرگتر از ۲ مگابایت؛ بیت کوین کش شکست خورد؟

یکی از توسعه دهندگان رمز ارز بیت کوین کش (BCH) این هفته اعلام کرد که این شبکه قادر به پردازش بلاک های بزرگتر از ۲ مگابایت نیست و بدین ترتیب بلاک چین بیت کوین کش با انتقادات تازه‌ای روبرو شد.

Amaury Séchet، یکی از توسعه دهندگان BCH گفت استخراج بلاک های بزرگتر منجر به ایجاد مشکلاتی برای نودها می‌شود. وی افزود: «مطمئنا ما می‌توانیم بلاک های بزرگتری استخراج کنیم که در اینصورت مساله از mempool به نودهای ایندکسینگ منتقل می‌شود. مشابه کاری که در شبکه BSV انجام می‌شود ولی روش آنها برای انجام موفق تقاضایی ۱۰۰ برابر تقاضای معمول بهینه نیست».

بیت کوین کش (BCH) برای حل مساله مقیاس‌پذیری به روش افزایش اندازه بلاک از بیت کوین (BTC) فورک شد. به نظر شما این اظهار نظرها می‌تواند نشانه‌ای از شکست این بلاک جین باشد؟

آینده مبهم زیکش؛ اختلافات بنیاد زیکش و شرکت ECC بر سر نشان تجاری زیکش بالا گرفته است!

zcash company is now the electric coin company to prevent confusion

چندی پیش شرکت Electric Coin Company، حامی رمز ارز زیکش (Zcash)، ادعا کرد قصد دارد نشان تجاری زیکش را با بنیاد زیکش به اشتراک بگذارد تا قدمی در مسیر غیرمتمرکزتر شدن این شبکه برداشته باشد. براساس این توافق نامه هر یک از طرفین می‌توانند جلوی استفاده یک جانبه از برند را بگیرند.

با این حال، Joshua Cincinnati، مدیر اجرایی بنیاد زیکش از بد قولی شرکت ECC در واگذاری نشان تجاری به این بنیاد گفته است. ECC علت تاخیر در انتقال نشان تجاری را تعویق در تصمیم گیری درمورد آپگرید بعدی شبکه از طرف بنیاد زیکش دانسته است. این یک تصمیم حیاتی از طرف جامعه زیکش است که تصمیم بگیرد صندوق توسعه تجدید شده برای ECC شامل آپگرید NU4 می‌شود یا نه.

Matthew Green، یکی از اعضای هیئت مدیره زیکش با ابراز نگرانی از اقدامات شرکت ECC، قدرت قانونی ECC را بحث برانگیز خواند و گفت نسبت به ایده صندوق توسعه بدبین است.

مدیرعامل ECC اظهار داشته که به عدم تمرکز نشان تجاری زیکش پایبند است و به همین منظور یک عضو دیگر در این توافق وارد می‌کند. و هیچ یک از سه عضو حق وتوی تصمیمات جامعه زیکش را نخواهند داشت.

Hedera Hashgraph درهای پلتفرم اصلی‌اش را به روی عموم مردم می‌گشاید

پلتفرم بلاک چینی Hedera Hashgraph، در حال آماده شدن برای راه‌اندازی نسخه‌ی بتای شبکه اصلی خود طی رویداد Open Access است. پس از ۱۶سپتامبر، هر توسعه‌ دهنده می‌تواند یک حساب کاربری ایجاد و اپلیکیشن غیرمتمرکزش (dApps) را روی پلتفرم Hedera بسازد.

در ابتدای کار، Hedera سه سرویس ارائه می‌دهد: رمز ارز، قراردادهای هوشمند و یک سرویس ذخیره فایل. همچنین، Hedera  قصد دارد برنامه توزیع توکن HBAR را با ارزش ۱۲۴ میلیون دلار به روش عرضه اولیه توکن برای تحویل در آینده (SAFT) شروع کند. توکن HBAR از زمان شروع به عرضه تا ۱۵ سال عرضه خواهد شد و پس از آن دیگر تولید نمی‌شود.

Mance Harmon, بنیانگذار و مدیرعامل Hedera Hashgraph از پیوستن توسعه دهندگان برای ساختن اپلیکیشن های غیرمتمرکز روی این پلتفرم ابراز خوشحالی کرد.

بلاخره انتظارها به سر آمد؛ شبکه بلاک چین تلگرام (TON) از فردا شروع به کار می‌کند

به گزارش سایت خبری روسی Vedomosti، پس از مدت‌ها انتظار تست عمومی بلاک چین تلگرام (TON) از اول سپتامبر آغاز خواهد شد. تلگرام قصد دارد به عنوان بخشی از این تست کد اجرای نودهای TON و دستورالعمل نحوه تنظیم نود را منتشر کند. مکانیزم اجماع و طرح شاردینگ تلگرام نیز برای تست در دسترس خواهد بود. همچنین، تلگرام در نظر دارد برای بیش از ۲۰۰ میلیون میلیون کاربر خود کیف پول‌هایی برای دسترسی به گرام (GRAM)، کوین شبکه TON، ارائه دهد.

یک شرکت فناوری مسئول ساخت محصولات و خدمات TON نیز در حال طراحی یک کامپایلر است تا توسعه دهندگان بتوانند اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) روی شبکه اتریوم را به شبکه TON منتقل کنند.

Steem دوباره برمی‌خیزد! اصلاح ایرادات مربوط به پاداش کاربران در شبکه اجتماعی Steemit

Steemit که یک شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاک‌چین است، در اکانت رسمی توییتر خود اعلام کرده است که با رفع ایرادات مربوط به پاداش‌های خود به کاربران، مجددا به‌صورت بهینه قابل‌استفاده است.

هر اصلاحی نیازمند ایجاد فورک سخت افزاری نیست!

با استناد به پست توییتری اکانت رسمی Steemit، توقف زنجیره تأمین پاداش کاربران در هفته گذشته که نشانه‌ای از یک باگ نرم‌افزاری بود، به‌صورت کامل رفع شده است و کاربران این شبکه اجتماعی دیگر لازم نیست نگران پاداش استاتوس های خود باشند.

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف، تیم پشتیبانی Steem به‌سرعت درصدد رفع این خطای نرم‌افزاری برآمده است. این اصلاح بدون نیاز به ایجاد یک فورک سخت‌افزاری بر روی این شبکه اجتماعی و تنها با بازتعریفی نقش گره‌های مورداستفاده در شبکه انجام‌گرفته است.

در پایان این پیام توییتری مسئولین Steemit با عذرخواهی از کاربران خود بابت مشکلات پیش‌آمده ابراز امیدواری کرده‌اند که نتیجه تلاش آن‌ها برای رفع ایرادات شبکه Steemit را به‌زودی در وب‌سایت خود منتشر خواهند کرد.

قانون گذاری

آیا کنگره آمریکا حوزه رمز ارزها را به عنوان زیرمجموعه حوزه بانکی طبقه‌بندی می‌کند؟

کنگره ایالات متحده آمریکا

شرکت مشاوره استراتژی Financial Integrity Network (FIN) به کنگره ایالات متحده آمریکا توصیه کرده است طبقه جدیدی از موسسات مالی تحت Bank Secrecy Act (BSA) برای قانون گذاری شرکت‌های بخش رمز ارزها ایجاد کند.

قرار است روز سه شنبه جلسه‌ای با حضور کمیته بانکداری، مسکن و خدمات شهری سنا و اداره تجارت و امور مالی برای استماع صحبت‌های مدیر FIN در این مورد برگزار شود. این جلسه تحت عنوان «قاچاق انسان و ارتباط آن با سیستم مالی» برگزار می‌شود و راه‌هایی برای جلوگیری از معاملات مالی مرتبط با قاچاق انسان یا کشف سریع آنها مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

معافیت مالیاتی تجارت و مبادله رمز ارز ها در پرتغال

روزنامه تجاری محلی Jornal de Negócios خبر معافیت مالیاتی تجارت و مبادله رمز ارز ها را اوایل هفته جاری منتشر کرد و اظهار داشت که به گفته‌ی مقامات، هم تجارت و مبادله‌ی رمز ارزها با ارزهای واقعی و هم پرداخت حقوق با رمز ارزها از مالیات بر ارزش افزوده (VAT) معاف هستند.

بنابر گزارش‌ها، این آژانس در یک حکم رسمی، توضیحاتی را در اختیار یک شرکت محلی استخراج رمز ارز قرار داده است. براساس این گزارش، هیچ مالیات بر درآمدی برای درآمدهای رمز ارزی در این کشور نیز وجود ندارد.

اتریوم، حلال یا حرام؟ مسئله این است!

یک گروه از متخصصین فقه اسلامی و محققین مالی در عمان اخیرا اعلام کرده‌اند که استفاده از اتریوم برای دریافت و پرداخت مالی با توجه به مبانی فقه اسلامی حلال است. حلال بودن استفاده از رمز ارزها برای مدت‌ها موضوع موردتوجه محققین فقه اسلامی در اقصی نقاط کشورهای اسلامی بوده است.

اتریوم از منظر فقه اسلامی مشکلی ندارد

به گزارش خبرگزاری beincrypto کارشناسان یک موسسه مالی در عمان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از رمز ارز اتریوم از منظر فقه  اسلامی حلال است.

مطابق با قوانین فقه اسلامی انجام فعالیت‌های مالی که حکم ربا داشته باشد، حرام است. ابتدا این‌طور به نظر می‌رسید که استفاده از رمز ارزها می‌تواند از منظر فقه اسلامی حکم ربا داشته باشد؛ مانند طلا و به این دلیل که رمز ارزها با هیچ پشتوانه فیزیکی در ارتباط نیستند. محققین عمانی اما با توجه به اینکه هیچ نرخ بهره‌ای در تراکنش‌های اتریوم منظور نمی‌شود، ارتباطی بین این رمز ارز و ربا پیدا نکرده‌اند و استفاده از آن را حلال اعلام نموده‌اند.

عطیف یعقوب یکی از اعضای این گروه عمانی اعلام کرده است که افرادی که به حلال بودن فعالیت‌های مالی خود اعتقاددارند نیز می‌توانند از این رمز ارز استفاده کنند.

شایان‌ذکر است که پیش‌تر دکتر الحداد محقق اسلامی معروف استفاده از بیت‌کوین را حلال ندانسته بود و اعلام کرده بود که بیت‌کوین مصداق بارز تولید پول از هیچ است که این از منظر فقه اسلامی حکم ربا دارد.

بانک مرکزی چین (PBoC) راه اندازی رمز ارز این کشور در ماه نوامبر را رد کرد

به گزارش Global Times، بانک مرکزی چین راه اندازی رمز ارز تحت حمایت دولت این کشور را تا ماه نوامبر رد کرده است. در ماه اوت گزارش‌های رسمی و غیررسمی از جزئیات طرح بانک مرکزی چین (PBoC) برای راه‌اندازی یک مناقصه حقوقی دیجیتالی فاش شد. به دنبال آن رئیس بانک مرکزی چین نگرانی خود از راه اندازی پروژه لیبرای فیسبوک و تحکیم هژمونی دلار و ایالات متحده به وسیله‌ی آن، ابراز نگرانی کرد و گفت چین باید توسعه رمز ارز خود را سرعت ببخشد.

۱۰ام آگوست، معاون واحد پرداخت بانک مرکزی اعلام کرد رمز ارز چین تقریبا آماده است. اوایل هفته جاری نیز فوربز گزارش داد که PBoC اولین دور از رمز ارزش را میان Alibaba، Tencent، ۵ سازمان بانکی و یک شرکت ناشناخته توزیع کرده است. طی این گزارش اعلام شد که بخش فنی رمز ارز چین آماده است و می‌تواند در تاریخ ۱۱ نوامبر عرضه شود.

یک مقام سازمان ملل متحد: مبارزه سخت تر با جرایم سایبری به لطف رمز ارزها

سازمان ملل از بررسی ۳۵ حمله سایبری توسط کره شمالی در ۱۷ کشور خبر داد و اعلام کرد کره شمالی با هک صرافی‌های رمز ارز و موسسات مالی، ۲ میلیارد دلار بودجه برای برنامه‌های هسته‌ای خود جمع آوری کرده و در این میان بیشترین خسارت به کره جنوبی وارد شده است.

Neil Walsh، رئیس بخش جرائم سایبری و مبارزه با پولشویی دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UN)، رمز ارزها به دلیل ماهیت مستعارشان، تلاش‌های جهانی برای مبارزه با جرایم سایبری را بطور قابل ملاحظه‌ای سخت‌تر کرده‌اند.

پیش نویس قانون مالیات بر استخراج رمز ارزها در قرقیزستان تدوین شد

وزارت اقتصاد قرقیزستان پیش نویس «اصلاح قانون مالیات» را با گنجاندن مالیات بر استخراج رمز ارزها تدوین کرده و بدین ترتیب درآمد بودجه کشور را افزایش داده است. به نظر می‌رسد وزارت اقتصاد قرقیزستان در حال بررسی دو گزینه برای اجرای مالیات استخراج است. گزینه اول مالیات بر درآمد ماینرهاست و گزینه دوم مالیات بر هزینه هایی که کشور به خاطر استخراج رمز ارزها متحمل می‌شود، است.

طبق گزارش‌ها، کشور قرقیزستان که بودجه معادل یک میلیارد دلار در سال دارد می‌تواند ۴.۲ میلیون دلار از مالیات بر صنعت استخراج درآمد کسب کند.

قرقیزستان در ماه جولای سال ۲۰۱۴ هر آنچه مربوط به رمز ارزها بود را تحریم و غیرقانونی اعلام کرده بود. با این حال، در حاضر حدود ۸۰ هزار دستگاه استخراج رمز ارز در حال حاضر در این کشور وجود دارد.

نتایج چشمگیر افزایش شفافیت قوانین حوزه رمز ارزها در سرزمین شکوفه‌های گیلاس

آژانس سرویس مالی ژاپن (FSA) در سه ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن ۴۹۴ سوال درمورد خدمات مربوط به رمز ارزها دریافت کرده که نسبت به سه ماهه قبل با ۵۷۴ و سه ماهه منتهی به دسامبر ۲۰۱۸ با ۷۸۸ سوال، کاهش چشمگیری داشته است. لازم به ذکر است که FSA از طریق مشاوران خبره به این سوالات پاسخ می‌دهد.

تعداد این استعلام‌ها در سه ماهه منتهی به سپتامبر ۲۰۱۸ تعداد ۱۲۳۱ و در سه ماهه منتهی به ژوئن سال گذشته ۱۶۰۲ عدد بوده و روند کاهشی چشمگیری را طی کرده است. این درحالیست که سوالات درمورد سرمایه گذاری از ۱۹۹۹ در دومین سه ماهه سال جاری به ۲۱۶۴ سوال در سه ماهه اخیر رسده است.

ژاپن یکی از معدود کشورهایی است که قانون گذاری شفاف در حوزه رمز ارزها انجام داده است.

با تغییرات آب و هوایی مبارزه کنید و رمز ارز دریافت کنید!

حزب دموکراتیک آزاد آلمان (FDP) قصد دارد به کسانی که کربن دی اکسید و گازهای گلخانه‌ای را از اتمسفر حذف می‌کنند، رمز ارز پرداخت کند. به نظر FDP تمرکز روی کاهش تولید گازهای گلخانه دیگر کافی نیست و باید سعی کنیم این گازها را از جو خارج کنیم.

FDP قصد دارد رمز ارزی به نام Arbil برای این منظور توسعه دهد. هر کوین اربیل معادل خروج یک تن کربن دی اکسید از جو است که در حال حاضر حدود ۳۰ دلار ارزش دارد. لازم به ذکر است که کلمه Arbil از ریشه «arbor» به معنای درخت آمده است.

استقلال واقعی جزایر مارشال در گروی ایجاد یک رمز ارز مبتنی بر بلاک‌چین

GettyImages 530230223

مقامات جزایر مارشال خبر از ایجاد یک رمز ارز مبتنی بر بلاک‌چین برای تحقق رویای دیرین استقلال مالی خود می‌دهند.

رمز ارز راه گشاست!

معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست جزایر مارشال در مقاله‌ای که در تاریخ ۴ سپتامبر در Coindesk منتشرشده، اعلام کرده است که به‌زودی از رمز ارز پادشاهی مارشال باعرضه محدود و کنترل‌شده رونمایی خواهند کرد.

مقامات مسئول در جزایر مارشال با اعلام این خبر از نیت خود برای استقلال کامل مالی بعد از استقلال سیاسی خود از آمریکا پرده برداشتند. گفتنی است که جزایر مارشال از سال ۱۹۷۹ استقلال سیاسی یافته‌اند اما برای تمام مبادلات مالی خود هنوز از دلار آمریکا استفاده می‌کنند. گفته می‌شود حجم وابستگی این جزایر به دلار آمریکا به رقمی در حدود ۷۰ میلیون دلار آمریکا برای یک سال می‌رسد.

وزیر پاول در این مقاله با اشاره به گستردگی جزایر مارشال و جمعیت اندک این مجمع‌الجزایر تأکید کرده است که نظام مالی متمرکز نمی‌تواند برای آن‌ها راه گشا باشد و آن‌ها امیدوارند با ایجاد رمز ارز غیرمتمرکز خود، به یک نظام پولی توسعه‌یافته و مستقل دست پیدا کنند.

شایان‌ذکر است که طبق ادعای این مقام حکومتی عرضه این رمز ارز محدود و با نرخ رشد سالیانه ۴ درصد خواهد بود.

کسب و کارها

پلتفرم ساخت اپلیکیشن مالی بلاک چینی روی فضای ابری عرضه شد

استارتاپ توسعه دهنده بلاک چین فینتکی Hydrogen اعلام کرده است که هم اکنون پلتفرم Cloud Marketplace روی فضای ابری Oracle در دسترس میلیون‌ها مشتری است. Hydrogen ابزاری برای ایجاد اپلیکیشن‌های بانکداری، پس انداز، بیمه و دیگر جنبه‌های مالی ارائه می‌دهد می‌تواند مورد استفاده موسسات بزرگ یا کوچک باشد.

Mike Kane، همبنیانگذار Hydrogen گفت: «تعهد Hydrogen به نوآوری با Oracle Cloud و اجرای باکیفیت برنامه ها کمک می‌کند مشتریان ما راهکارهای فینتکی ابری برای پاسخگویی به نیازهای مهم کسب و کارشان دریافت کنند.»

هدف آن‌ها جلب رضایت شماست! رونمایی از روش جدید coinmarketcap برای فهرست‌بندی رمز ارزها

دوشنبه دوم سپتامبر، وب‌سایت coinmarketcap از یک روش جدید برای فهرست‌بندی رمز ارزها رونمایی خواهد کرد. هدف اصلی این توسعه افزایش شفافیت اطلاعات پروژه‌ها، در نظرگرفتن اطلاعات مربوط به لیکوئیدیتی صرافی‌ها و بهبود فرآیند فهرست‌بندی رمز ارزها است.

فهرست‌بندی عادلانه با تمرکز بر لیکوئیدیتی

به گزارش usethebitcoin، وب‌سایت CoinMarketCap که یکی از اصلی‌ترین منابع برای فهرست‌بندی رمز ارزها و دریافت اطلاعات در مورد آن‌هاست، در حال آزمایش تغییراتی برای بهبود فرآیند اطلاع‌رسانی شفاف به کاربران خود است. این پلت فرم همچنین تصمیم دارد به‌منظور بهبود فرآیند فهرست‌بندی رمز ارزها یک افزونه به پلت فرم خود اضافه کند. به‌موجب این افزونه که تمرکز آن بر مفهوم لیکوئیدیتی است، پروژه‌هایی که نتوانسته‌اند به اهداف از پیش تعیین شده خود برسند از لیست ۲۰۰ ارز برتر سایت خارج خواهند شد. هدف از ایجاد این افزونه تأیید اطلاعات ارائه‌شده توسط وب‌سایت به کاربران می‌باشد.

شایان‌ذکر است که با ایجاد تغییرات جدید، این پلت فرم درصدد پاسخگویی به نگرانی‌های کاربران از ارائه آمار اغراق‌شده توسط پروژه‌ها در رابطه با حجم مبادلات آن‌هاست. متخصصان این پلت فرم معتقدند با تمرکز بر لیکوئیدیتی ارزها می‌توان در ارائه آمار مربوط به مبادلات آن‌ها به شفافیت بالاتری دست یافت. روش جدید فهرست‌بندی رمز ارزها با تمرکز بر لیکوئیدیتی قرار است از تاریخ ۱۲ نوامبر سال جاری اجرایی شود.

سامسونگ عزم خود برای حمایت از بلاک چین جزم کرده است

samsung galaxy note 10

سامسونگ در حال عرضه یک تلفن هوشمند سازگار با بلاک چین دیگر به نام «KlaytnPhone» است. به گزارش وال استریت ژورنال اپلیکیشن‌های کیف پول رمز ارز روی این تلفن هوشمند نصب شده است و فروش آن از امروز در کره جنوبی آغاز می‌شود.

KlaytnPhone، از نام یکی از زیرمجموعه‌های بلاک چین Kakao به نام پلتفرم بلاک چینی Klaytn گرفته شده است و در هنگام روشن و خاموش شدن تلفن همراه نیز لوگوی Klaytn روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. این تلفن همراه ۱۰۰۰ دلار قیمت گذاری شده و به خریداران تعدادی توکن «Klay» پاداش می‌دهد.

اواسل امسال، سامسونگ گوشی تلفن Galaxy S10 که یک کیف پول رمز ارز و تعدادی اپلیکیشن غیرمتمرکز (DApp) روی آن نصب بود را روانه بازار کرد.

پرداخت سود تقسیمی سهام با استفاده از ارز دیجیتال XRP توسط SBI Holdings

غول خدمات مالی ژاپن، SBI Holdings، برنامه موقت سوددهی به سهامداران را با استفاده از ارز دیجیتال XRP (ریپل)، سومین رمز ارز بزرگ بازار، راه اندازی کرده است. این شرکت اعلام کرد سهامدارانی که ۱۰۰ سهم یا بیشتر از SBI Holdings را در اختیار دارند، صرف نظر از مقدار سهامی که در اختیار آنهاست، ۳۰ کوین ریپل دریافت می‌کنند. سهامداران واجد شرایط باید یک حساب (رایگان) در صرافی رمز ارز SBI VC Trade، باز کنند تا ریپل به حساب آنها منتقل شود. مهلت درخواست تا ۳۱ مارس ۲۰۲۰ است و جزئیات بیشتر در اواسط نوامبر به ایمیل سهامداران ارسال خواهد شد.

SBI Holdings با ریپل، بزرگترین مالک رمز ارز XRP همکاری می‌کند. این سرمایه گذاری بنام SBI Ripple Asia، سال گذشته شکل گرفت و یک اپلیکیشن پرداخت به نام MoneyTap را عرضه کرده است. این برنامه، انتقال پول بانک-به-بانک را با استفاده از راه حل xCurrent Ripple، در لحظه فراهم می‌کند. لازم به ذکر است که این راه حل،  برخلاف راه حل xRapid Ripple، از ارز دیجیتال XRP استفاده نمی‌کند.

همراه‎‌بانک شرکت Bitwala، لذت خرید و فروش بیت‌کوین در حساب کاربری یک بانک آلمانی

افرادی که در اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند اکنون می‌توانند با داشتن یک گوشی هوشمند و با افتتاح حساب یک بانک آلمانی که از یک کیف پول بیت‌کوین نیز پشتیبانی می‌کند، به خرید و فروش این رمز ارز بپردازند. این کیف پول و برنامه بانکی افزونه‌ای از تیم توسعه‌دهنده شرکت Bitwala است.

لذت خرید و فروش بیت‌کوین در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا

به گزارش خبرگزاری cryptonewmedia، شرکت Bitwala در یک بیانیه رسمی اعلام کرده است که افراد مقیم در تمامی ۳۱ کشور اتحادیه اروپا اکنون می‌توانند از مزیت‌های یک حساب بانکی آلمانی با توانایی خریدوفروش آنی بیت‌کوین بهره‌مند شوند.

شرکت Bitwala همچنین اعلام کرده است که کاربران در اتحادیه اروپا هنگام خرید و فروش این رمز ارز یک درصد کارمزد پرداخت خواهند کرد اما سایر خدمات بانکی این حساب رایگان خواهد بود.

حساب بانکی این شرکت بلاک‌چینی توسط کمپانی آلمانی solarisBank پشتیبانی می‌شود که مجوز فعالیت‌های بانکی دارد و تحت نظارت بانک مرکزی آلمان فعالیت می‌کند.

مطابق با گفته‌های کریستوف ایوانیز مدیر امور مالی Bitwala، امنیت مهم‌ترین ویژگی این حساب ویژه بانکی خواهد بود.

حمایت از بانوان، هدف اصلی سومین کنفرانس علمی بلاک‌چین هامبورگ

موسسه غیرانتفاعی moinworld e.V از اعضای جامعه رمز ارزها دعوت می‌کند تا در سومین کنفرانس علمی moinblockchain شرکت کنند. این کنفرانس علمی در روزهای ۱۷ و ۱۸ اکتبر در شهر هامبورگ آلمان برگزار خواهد شد.

بلاک‌چین و تنوع برای فناوری‌های نو آورانه در حوزه رمز ارزها

این رویداد علمی با شعار “تنوع برای فناوری‌های نوآورانه” در تاریخ ۱۷ اکتبر در سالن HSBA در قلب هامبورگ افتتاح خواهد شد. در این رویداد افراد به نام اکوسیستم رمز ارزها در رابطه با تحولات بلاک‌چین و آینده رمز ارزها، آخرین دستاوردهای خود را به اشتراک خواهند گذاشت. جلسات هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ نیز با محوریت آینده رمز ارزها و با حضور چهره‌های سرشناس این حوزه برگزار خواهد گردید.

به گزارش خبرگزاری cryptonewmedia، ارائه‌ها با محوریت مشکلات امروز رمز ارزها و بررسی پتانسیل‌های بالقوه بلاک‌چین برگزار خواهد شد. یادگیری شبکه‌ای نیز از دیگر محورهای برگزاری این کنفرانس علمی خواهد بود.

به گفته‌ی آنچا شومن مؤسس شرکت moinworld، حمایت از زنان برای موفقیت در عملی شدن ایده‌های خود در حوزه ‌های مرتبط با رمز ارزها نیز از دیگر هدف‌های برگزاری این کنفرانس علمی است.

گفتنی است که به‌منظور حمایت از بانوان، حداقل نیمی از شرکت‌کننده‌ها در این کنفرانس علمی بانوان خواهند بود و خانم کاترینا فگبانک، شهردار دوم شهر هامبورگ نیز سخنران بخش آغازین این رویداد علمی خواهد بود.

عجیب اما واقعی! با رمز ارزها به پرندگان غذا بدهید

یکی دیگر از کاربردهای رمز ارزها غذا دادن پرندگان است. یک کاربر گمنام در یوتیوب با انتشار آنلاین فیلم غذا دادن به پرندگان، از کاربران درخواست کرده است که کمک‌های مالی خود را در قالب رمز ارزها برای او ارسال کنند.

غذا دادن به پرندگان با رمز ارزها در یوتیوب

به گزارش خبرگزاری cryptonewmedia، یک کاربر یوتیوب با نام مستعار Mr.Dove در تاریخ ۵ اوت با انتشار فیلم آنلاین غذا دادن به پرندگان در یوتیوب، از کاربران درخواست کرده است که با اهدا رمز ارز به او به این پرندگان غذا بدهند. کاربران می‌توانستند با پرداخت معادل ۰.۵ دلار از رمز ارزهای بیت‌کوین، لایت‌کوین، داگ‌کوین و نانو به آدرس کیف پول آقای داو در این حرکت سهیم شوند. به‌منظور پرداخت آسان‌تر لینک QR کیف پول آقای داو نیز در توضیحات این ویدئو موجود بوده است.

طبق گزارش‌ها احتمالا آقای داو در اروپا زندگی می‌کند و اهل اسلواکی است. او مدعی است که با توجه به کمک‌های مالی دریافتی خود از طریق رمز ارزها در یوتیوب هر یک ساعت به پرندگان غذا خواهد داد.

گفتنی است که کاربران یوتیوب تاکنون با ۳۴ تراکنش بیت‌کوین، ۸ تراکنش داگ‌کوین، ۲۳ تراکنش لایت‌کوین و ۱۶۱ تراکنش نانو به این حرکت آقای داو کمک مالی کرده‌اند. کارشناسان معتقدند ارزان بودن تراکنش‌ها در بلاک‌چین نانو دلیل کمک مالی بیشتر کاربران با این رمز ارز بوده است.

گزارش زیان سنگین شرکت حامی زیکش (Zcash) در سه ماهه نخست سال جاری

Electric Coin Company (ECC)، شرکت حامی رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی زیکش (ZEC) گزارش زیان مالی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ ارائه کرده است. طبق گزارش مربوط به سه ماهه سوم، این شرکت بطور میانگین ماهانه ۱۸۶ هزار دلار در اولین سه ماهه سال جاری ضرر ثبت کرده است.

به گفته‌ی این شرکت، طی آن دوره ماهانه ۶۱۵۷ ZEC برای جبران هزینه ها و ۲۰۰۰ ZEC برای حقوق و مزایای کارمندان برداشت می‌شده است که با میانگین قیمت زیکش در آن زمان ارزشی معادل ۴۴۹ هزار دلار دارد. در پایان این دوره موجودی دلار و زیکش شرکت به ۵.۲ میلیون دلار رسید اما شرکت در حال حاضر معادل ۶.۴ میلیون دلار ZEC در اختیار دارد.

پذیرش بیت‌کوین توسط غول مشاوره مالیاتی بریتانیایی، PWC

شرکت بزرگ مشاور مالیاتی و بیمه PWC در شعبه لوکزامبورگ خود اعلام کرده است که از تاریخ اول اکتبر سال جاری، تراکنش‌های مشتریانی که از بیت‌کوین  استفاده می‌کنند را نیز خواهد پذیرفت.

بیت‌کوین مورد پذیرش‌تر از همیشه

به گزارش بخش مالی خبرگزاری یاهو، PWC روز دوشنبه اعلام کرده است که در پاسخ به تقاضای فزاینده برای پذیرش بیت‌کوین و با اعتقاد راسخی که این مجموعه به آینده فناوری بلاک‌چین دارد، به‌زودی و از تاریخ اعلام‌شده فوق فرآیند پرداخت با بیت‌کوین را در شعبه لوکزامبورگ خود فعال خواهد کرد.

شعبه لوکزامبورگ PWC در رابطه با شرکای خود برای توسعه این شیوه پرداخت هیچ اظهارنظری نکرده است. این شرکت اما در بیانیه رسمی خود اعلام کرده است که از صرافی‌های محلی برای ایجاد بهترین تجربه پرداخت استفاده خواهد کرد.

پیش‌تر مدیر بخش اجرایی شرکت PWC از به‌روزرسانی روش حساب‌رسی خود برای مشتریانی خبر داده بود که موجودی رمز ارز دارند. روش حساب‌رسی جدید که Halo نام دارد مشتری‌هایی که دارنده رمز ارز هستند را از سایر مشتریان تفکیک می‌کند.

تلفیق هنر و تکنولوژی! فروش آثار هنری دیوید هاکنی با بلاک‌چین

download 2

آثار هنری نقاش و عکاس مشهور انگلیسی David Hockney قرار است در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ بر روی بلاک‌چین به فروش برود. آثار هنری آقای هاکنی عکس‌هایی هستند که با تکنیک کالو تایپ گرفته‌شده‌اند. قرار است این آثار هنری با ظهور نگاتیو بر روی کاغذ توسط شرکت کره‌ای Artblock توکنیزه شوند.

توکنیزه شدن آثار هنری با بلاک‌چین

به گزارش خبرگزاری Crpto new media و به نقل از Peyment.com، فرآیند توکنیزه شدن در تاریخ ۱۹ سپتامبر اتفاق خواهد افتاد. در این روز مالکیت دو اثر مشهور “تحرک تمرکز” و “جمع‌آوری تصویر با آیینه” بر روی هزاران توکن توزیع خواهد شد و افراد علاقه‌مند به آثار هنری می‌توانند سهامدار این دو اثر مشهور شوند.

در خبرها آمده است که تابلوی “جمع‌آوری تصویر با آیینه” توسط ۵۰۰۰ سهم و اثر “تحرک تمرکز” توسط ۸۵۰۰ سهم توکنیزه خواهند شد. قیمت هر توکن ۸.۱۸ دلار تعیین‌شده است. تراکنش‌ها توسط بلاک‌چین اتریوم صورت خواهد پذیرفت اما هنوز مشخص نشده است که فرآیند مبادله این توکن چگونه خواهد بود.

گفتنی است که خلاقیت و نوآوری شرکت کره‌ای می‌تواند مثالی باشد از تأثیراتی که بلاک‌چین می‌تواند بر قسمت‌های مختلف زندگی داشته باشد. به نظر می‌رسد فرآیند اعتبار سنجی و مالکیت یک اثر هنری ازجمله مهمترین این تأثیرات خواهد بود.

صرافی‌ها و کیف پول ها

پلتفرم Binanace JEX دروازه‌ ورود کاربران بایننس به بازار حرفه‌ای تر

صرافی بایننس اعلام کرده که از طریق پلتفرم معاملاتی دارایی های رمز ارزی JEX خدمات معاملات لحظه‌ای و معاملات اوراق مشتقه ارائه می‌دهد. طبق این اطلاعیه، بایننس توکن JEX را عرضه می‌کند تا کاربرانش از خدمات خرفه‌ای مانند معاملات مشتقات بهره‌مند شوند.

قابل ذکر است که بطور کلی، بازار مشتقات می‌تواند منجر به کاهش نوسانات و کشف قیمت بهتر در بازار شود.

تعطیلی ناگهانی یکی از بزرگترین صرافی‌های رمز ارز تایلند

BX.in.th، یکی از بزرگترین صرافی‌های رمز ارز تایلند، امروز پس از ۵ سال خدمات دهی ناگهان اعلام کرد که تا آخر این ماه این صرافی را تعطیل می‌کند. این صرافی علت این کار را تمرکز روی دیگر فرصت‌های کسب و کار عنوان کرده است. طبق داده‌های CoinMarketCap، روزانه حدود ۱۰ میلیون دلار رمز ارز در این صرافی مبادله می‌شود.

سپرده‌گذاری از ۶ام سپتامبر و معاملات از ۳۰ام سپتامبر به بعد متوقف خواهند شد. بنابراین این صرافی از کاربرانش خواسته است وجوه خود را پیش از اول نوامبر به دیگر حساب‌ها یا کیف پول‌هایشان منتقل کنند.

تلفن همراه هوشمند Acute Angle، وقتی یک صرافی چینی تلفن همراه می‌سازد!

صرافی چینی Huobi قرار است هفته آینده از یک تلفن همراه هوشمند مجهز شده به بلاک‌چین به نام Acute Angle در شرق آسیا رونمایی کند. تلفن همراه هوشمند جدید این صرافی پیش‌تر نیز برای کاربران چینی در دسترس بود. این صرافی زمان رونمایی رسمی از این گوشی هوشمند را هفته آینده اعلام کرده است.

طراحی و ساخت در صرافی Huobi!

به گزارش وب‌سایت Finance Magnates، قیمت این تلفن همراه هوشمند ۵۰۰ دلار آمریکا خواهد بود و کاربران صرافی Huobi می‌توانند از توکن HT نیز برای خرید این گوشی همراه هوشمند استفاده کنند.

این تلفن همراه هوشمند با سیستم ‌عامل آندروید پشتیبانی می‌شود و توسط  شرکت مادر صرافی Huobi توسعه پیداکرده است. مسئولان Huobi اعلام کرده اند که در صورت موفقیت در بازار شرق آسیا، قرار است این تلفن همراه به اروپا و آمریکا نیز صادر شود.

لیویو ونگ مدیر اجرایی Huobi پیش‌تر اعلام کرده بود که تلفن همراه بلاک‌چینی از نیازمندی‌های صنعت بلاک‌چین است و برای توسعه این صنعت جزو ملزومات اساسی به‌حساب می‌آید.

استخراج

افزایش ۲۵۰ درصدی درآمد شرکت استخراج Hut 8 در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹

1x 12
A technician inspects bitcoin mining machines at a mining facility operated by Bitmain Technologies Ltd. in Ordos, Inner Mongolia, China, on Friday, Aug. 11, 2017. Photographer: Qilai Shen/Bloomberg

شرکت استخراج بیت کوین Hut 8 Mining Corp که در بورس اوراق بهادار تورنتو ثبت شده است، برای سال ۲۰۱۹، سود خالص ۳۳.۷ میلیون دلار کانادا (۲۵.۳ میلیون دلار آمریکا) را در مقایسه با ضرر خالص ۴.۹ میلیون دلار کانادا (۳.۶ میلیون دلار آمریکا) در سه ماهه مشابه سال ۲۰۱۸ گزارش کرده است.

درآمدها نیز به ۲۸.۳ میلیون دلار کانادا (۲۱.۳ میلیون دلار آمریکا) رسیده که ۲۶۲٪ نسبت به ۷.۸ میلیون دلار کانادا (۵.۸۸ میلیون دلار آمریکا) در زمان مشابه سال ۲۰۱۸ رشد داشته است.

Andrew Kiguel، مدیر عامل Hut 8، سه ماهه دوم ۲۰۱۹ را بهترین سه ماه از نظر همه ی معیار ها از زمان شروع کار نامید و افزود: «در حالی که قیمت بیت کوین نسبت به ابتدای سه ماهه اخیر کاهش یافته، هزینه استخراج خود را به ۲۷۵۷ دلار آمریکا کاهش داده ایم.»

هک و سرقت

باور نکردنی! کاربران دستگاه‌های خود‌پرداز در کانادا برای فرد مهاجم بیت‌کوین واریز می‌کردند

بسیاری از کلاه‌برداران و هکرها در فضای رمز ارزها از روش‌های سخت و معمولا زمان‌بری برای دزدیدن ارزهای شما استفاده می‌کنند. یک هکر کانادایی اما با استفاده از سطحی‌ترین تکنولوژی ممکن یعنی یک کاغذ و یک دستگاه خودپرداز بیت‌کوین، مبالغ زیادی بیت‌کوین به سرقت برده‌است.

معمولا در کنار دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین پوسترهایی نصب‌شده است که کاربران را با نکات امنیتی و نحوه استفاده از دستگاه آشنا می‌کنند. این بار اما این هکر خوش‌فکر از پوستر نصب‌شده جهت به دام انداختن کاربران بی‌تجربه استفاده کرده است.

کم تکنولوژی‌ترین اسکم تاریخ؟

به گزارش خبرگزاری Ccn، فرد مهاجم با استفاده از یک خودپرداز بیت‌کوین که در استان منیتوبا کانادا قرار داشت، تمام بیت‌کوین های تازه خریداری‌شده توسط کاربران را به کیف پول خود واریز می‌کرده است.

در ابتدا کاربران می‌بایست عکس QR کد کیف پول هکر را برمی‌داشتند. سپس خودپرداز از آن‌ها می‌خواست آدرس کیف پول خود را وارد کنند. همزمان پوستر راهنما از آن‌ها می‌خواست تا همین عکس را اسکن کنند. بعد از انجام انتقال از کاربران خواسته می‌شد رسید و آدرس کیف پول خود را ارسال کنند تا بیت‌کوین خریداری‌شده به آن‌ها برگردانده شود. اتفاقی که قرار نبود بیفتد. به همین راحتی.

گفتنی است شهر وینیپگ در استان منیتوبای کانادا دارای بیشترین دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین است. طبق آمار ۳۱ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در این شهر وجود دارد؛ یعنی برای هر ۲۳ هزار نفر یک دستگاه!

بازداشت ۱۵ نفر در اتهام با شیوع یک بدافزار استخراج رمز ارزها در چین

مقامات چینی از بازداشت ۱۵ نفر به جرم به فساد کشاندن ادمین یک کافه اینترنتی به‌منظور نصب بدافزار استخراج رمز ارزها خبر دادند.

با این بدافزار با هزاران کامپیوتر رمز ارز استخراج کنید!

به گزارش خبرگزاری Crypto new media و به نقل از خبرگزاری محلی news.8btc، پلیس شهر هن یانگ در جنوب استان هونان چین فردی را به جرم استحصال رمز ارز غیرقانونی به زندان انداخته است. طبق گزارش‌ها بیش از ۹۰۰۰ کامپیوتر آلوده به بدافزار استخراج مشغول تولید غیرقانونی رمز ارز بوده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود که ارزش تقریبی رمز ارزهای مشکوک استخراج‌شده در چهار ماه منتهی به جولای ۱۴ میلیون دلار باشد. طبق گزارش‌ها تحقیقات پلیس محلی زمانی آغاز شد که گزارش‌هایی مبنی بر آلوده شدن کافه‌های اینترنتی به بدافزارهای استخراج رمز ارزها به دست پلیس رسید.

نتایج یافته‌های ابتدایی پلیس نشان می‌دهد که این بدافزار استخراج گر توسط یک شرکت فناوری محور در ژنگ ژو، بانام ژانگ توسعه پیداکرده است. ژانگ متهم است که با همکاری با ادمین های چند کافه بزرگ اینترنتی شروع به نصب و پخش این بدافزار کرده اند.

گفتنی است که پیش‌تر در ماه جولای نیز پلیس چین بیش از ۲۲ نفر را در رابطه با استخراج غیر قانونی بازداشت کرده بود.

Source1, Source2, Source3, Source4, Source5, Source6, Source7, Source8,

 

https://coiniran.com/?p=31975
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x