ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۶ تا ۱۲ دی؛ بیت کوین، نتفلیکس و پالادیوم پربازده‌ترین دارایی‌ها در کلاس خود بوده‌اند

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

بیت کوین، نتفلیکس و پالادیوم پربازده‌ترین دارایی‌ها در کلاس خود بوده‌اند

بیت کوین، نتفلیکس و پالادیوم پربازده‌ترین دارایی‌ها در کلاس خود بوده‌اند

بررسی بازدهی در بازارهای مختلف دارایی طی یک دهه‌ی گذشته (از سال ۲۰۱۰ تا کنون) نشان می‌دهد کلاس‌های دارایی رمز ارز، سهام‌های S&P500 و کالا به ترتیب بهترین بازده را داشته‌اند. در این رده‌بندی بیت کوین با بازده سرمایه گذاری (ROI) ۲۹۵۹۹۹۹۰۰ درصدی در صدر پربازده‌ترین دارایی یک دهه گذشته شناخته شد. بیت کوین (BTC) در سال ۲۰۰۹ متولد شد ولی تا اوایل سال ۲۰۱۰ ارزشی معادل صفر داشت. در ۲۱ می ۲۰۱۰ یک برنامه‌نویس ۱۰ هزار BTC را برای دو پیتزا به ارزش ۲۵ دلار پرداخت کرد و بدین ترتیب هر بیت کوین ۰.۰۰۲۵ دلار قیمت‌گذاری شد. اگر قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۱۹ را ۷۴۰۰ دلار در نظر بگیریم ROI آن حدود ۲۹۶ میلیون درصد خواهد بود. بنابراین، بازده سالانه‌ی بیت کوین طی یک دهه گذشته ۳۵۹٪ بوده است.

سهام نتفلیکس در بورس نزدک با ۳۶۸۰٪ بازده طی یک دهه بیشترین بازده در کلاس سهام را از آن خود کرده است. سهام نتفلیکس از سال ۲۰۰۲ طی یک عرضه اولیه (IPO) وارد بورس شد و از سال ۲۰۱۰ دوران طلایی خود را آغاز کرد. همچنین، پالادیوم با ۳۵۴٪ بازده طی یک دهه‌ی گذشته پربازده‌ترین دارایی کلاس کالایی بوده است. قیمت این فلز گرانبها با افزایش توجه به خودروهای الکتریکی افزایش یافت. گفتنی‌ست بازده سرمایه‌گذاری طلا در دهه گدشته تنها ۳۵٪ بوده است. جالب توجه است که ROI سالانه‌ی بیت کوین از ROI یک دهه‌ی پالادیوم بیشتر است!

افزایش خطر حمله به اتریوم یا ورود اتریوم به دورانی تازه؟

تیم توسعه اتریوم یکبار دیگر از اپراتورها خواستند نودهایشان را به‌روزرسانی کنند. دیروز برخی اپراتورها به دلیل هراس از حمله‌ی احتمالی به اتریوم به‌روزرسانی نودها را متوقف کردند. نودهای کلاینت Parity که ۲۱٪‌ نودهای اتریوم را تشکیل می‌دهند هنوز به‌روزرسانی نکرده‌اند. تیم اتریوم اعلام کرد گزارش برخی نودهای Parity را که همگام‌سازی نشده‌اند بررسی کرده و احتمال می‌دهند حمله‌ای در جریان باشند. این تیم نسخه‌های v2.6.8-beta و v2.5.13-stable را برای محافظت در برابر حمله مناسب اعلام کردند.

علی‌رغم نیاز جامعه اتریوم به به‌روزرسانی نودهای Parity، برخی سردرگم‌اند که با وجود کاهش حمایت از این نودها آیا آنها باید نودهایشان را آپدیت کنند؟ برخی معتقدند تعداد ۱۶۰۰ تایی نودهای Parity در شبکه‌ی اتریوم باعث می‌شود این نودها ارزش خود را در شبکه حفظ کنند. هرچند، برخی از صرافی‌ها مانند Bitfly از کاربرانش خواسته از کلاینت‌های Geth که پایدارتر هستند، استفاده کنند. شرکت LocalEthereum نیز که اخیرا به LocalCryptos تغییر نام داده اعلام کرده در سال ۲۰۲۰ نودهای Geth خود را افزایش می‌دهد.

به نظر شما این مساله می‌تواند نقطه شروع یکپارچه شدن کلاینت‌های اتریوم (ETH) (مانند کلاینت‌های بیت کوین (BTC)) باشد؟

بمب سختی اتریوم برای سومین بار به تعویق افتاد!

کمتر از یک ماه از پس از آپدیت استانبول در ۸ دسامبر ۲۰۱۹، شبکه اصلی اتریوم انشعاب سخت Muir Glacier را پشت سر گذاشت. آپدیت Muir Glacier در تاریخ ۲ ژانویه در بلاک ۹۲۰۰۰۰۰ اجرا شد و EIP 2384 را فعال کرد.  این آپدیت باعث به تاخیر افتادن بمب سختی می‌شود. اشکالی در یکی از الگوریتم‌های اتریوم موجب به‌وجود آمدن بمب سختی است. بمب سختی می‌تواند سختی استخراج بلاک جدید در اترویم را به طرز چشمگیری افزایش دهد. Muir Glacier طوری طراحی شده که بمب سختی را تا ۴ میلیون بلوک دیگر یا ۶۱۱ روز به تعویق بیاندازد. برخی توسعه‌دهندگان اتریوم خواستار حذف کامل این الگوریتم شدند ولی تیم توسعه‌دهنده در نهایت تصمیم گرفت بمب سختی را یکبار دیگر به تعویق بیاندازد.

این سومین بار است که شبکه اتریوم بمب سختی را به تاخیر می‌اندازد. دو مورد قبل در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ انجام شده‌اند. قبل‌تر پیش‌بینی میشد بمب سختی در اواسط سال ۲۰۲۰ خود را نشان دهد اما این اتفاق در اکتبر افتاد و جامعه اتریوم را مجبور کرد زودتر به آن واکنش نشان دهند.

علاوه بر شبکه اصلی اتریوم، شبکه تستی Ropsten هم این آپدیت را در بلاک ۷۱۱۷۱۱۷ انجام داد ولی سایر شبکه‌های تستی اتریوم بدون تغییر ماندند.

ریپل در تلاش برای جلب هرچه بیشتر بانک‌های برزیلی‌ست

شرکت ریپل قصد دارد در سال ۲۰۲۰ مشارکت‌ بیشتری با بانک‌های برزیلی داشته باشد. ریپل اخیرا ۱۰ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شد و دومین استارتاپ بزرگ حوزه‌ی رمز ارزها لقب گرفت. ریپل اوایل ۲۰۱۹ فعالیت خود را در برزیل آغاز کرد و با چندین بانک بزرگ از جمله Santander، Bradesco و Rendimento همکاری دارد. تمرکز کنونی ریپل ایجاد هماهنگی بیشتر با بانک‌ها و قانون‌گذاران برزیل برای کارآمدتر شدن حواله‌هاست.

در حال حاضر بیشتر پرداخت‌های برون‌مرزی برزیل با سوئیفت انجام می‌شود که گران است و گاهی تا یک هفته به طول می‌انجامد در حالی که ریپل با یک دهم کارمزد ریپل انتقال وجه را بسیار سریع‌تر انجام می‌دهد. Brad Garlinghouse، مدیرعامل ریپل، پیشتر گفته بود که انتظار دارد مشتریان این شرکت در سال میلادی جدید ۳۰ تا ۴۰ درصد و حجم معاملات تا ۶۰۰ درصد رشد کنند.

شبکه‌ی آیوتا (IOTA) به حالت عادی بازگشت

بنیاد آیوتا اعلام کرد مشکل مربوط به مین نت را بر طرف کرده است. شبکه آیوتا روز گذشته بیش از ۱۵ ساعت قادر به پردازش تراکنش‌ها نبود. به گفته‌ی بنیاد آیوتا مشکل در بخشی از دفترکل باعث شده بود IOTA Reference Implementation (IRI) حسابی برای تراکنشی که بین دو بخش مجزا به اشتراک‌ گذاشته می‌شود، نداشته باشد. از نودهای IRI خواسته شده نرم افزار خود را به ورژن ۱.۸.۳ که در گیتهاب موجود است ارتقا دهند.

به گفته‌‌ی Dominik Schiene، هم‌بنیانگذار آیوتا، مشکل به نرم افزار نود مین نت مربوط بود و ربطی به Coordinator نداشت. Coordinator نود ویژه‌ای است که توسط بنیاد آیوتا اداره می‌شود و مسئولیت تایید نهایی تراکنش‌ها را روی شبکه غیرمتمرکز آیوتا به نام تنگل به عهده دارد. Coordinator به آیوتا ماهیتی متمرکز می‌دهد و موجب انتقاد بسیاری از کارشناسان شده بود. بنیاد آیوتا در نظر دارد به مرور زمان Coordinator را با نود سبک جدیدی به نام Hornet جابجا کند.

استفاده از توکن آیوتا در اسناد ثبت اختراع شرکت‌های بزرگ

شبکه‌ی آیوتا (IOTA) به حالت عادی بازگشت

با توسعه سریع فناوری اینترنت چیزها (IoT) توکن‌های رمز ارز IOTA که از مفاهیم و راه‌حل‌های متعدد در اینترنت چیزها بهره می‌گیرد در میان مشاغل بزرگ محبوب شده است. بر ای مثال رمز ارز آیوتا در ثبت اختراع «سیستم برنامه‌ریزی برای دستگاه‌ها در اینترنت چیزها (IoT)» که توسط IBM ثبت شده، گنجانده شده است. حتی وجه معاملاتی رمز ارزها نیز در توسعه‌ی تکنولوژی اینترنت چیزها به کار گرفته می‌شود.

طی سال ۲۰۱۹، از توکن‌های آیوتا در ۱۱۱ درخواست ثبت اختراع از ۴۴ شرکت نام برده شده که نسبت به یک سال پیش از آن رشدی ۷۷ درصدی داشته است. از جمله‌ی این شرکت‌ها می‌توان از زیمنس AG، تلکام بلک بری و اینتل نام برد.

امتیاز علائم تجاری Maker و Dai به یک بنیاد مستقل منتقل می‌شود

بنیاد سازنده‌ی سازمان غیرانتفاعی MakerDAO اعلام کرد علائم تجاری Maker و Dai را به یک بنیاد مستقل مستقر در دانمارک موسوم به بنیاد Dai واگذار می‌کند. بنیاد Maker همچنین IP نرم افزار خود را نیز منتقل می‌کند. هدف از اینکار «محافظت از چیزی‌ست که از لحاظ تکنولوژیکی نمی‌تواند در پلتفرم MakerDAO غیرمتمرکز باشد؛ مانند دارایی نامشهودی که پایه‌ی پروتکل است. محافظت از این دارایی‌ها اطمینان به رشد پایدار پروتکل Maker و حداکثر استفاده‌ی عمومی مطلوب در راستای اصول اساسی را به ارمغان می‌آورد.»

Rune Christensen، مدیرعامل بنیاد Maker گفت: «این بنیاد به هدایت و پشتیبانی از عدم تمرکز پروتکل Maker متعهد است. انتقال علائم تجاری Maker و Dai به بنیاد Dai به جامعه اطمینان می‌دهد این دارایی‌ها به خوبی محافظت می‌شوند و فراتر از عمر بنیاد سازنده خود ‌مندی ایجاد می‌کنند.»

Zcoin برای توسعه‌ی شبکه و جذب سرمایه از مونرو الهام می‌گیرد

رمز ارز مبتنی بر حریم خصوصی Zcoin (XZC)، یک سیستم جذب سرمایه مشابه با آنچه مونرو (XMR) پیش‌تر انجام داده راه‌اندازی کرده است. پلتفرم جدید با نام ZSC بخشی از پاداش به‌دست آمده از استخراج بلاک را مستقیما به یک مدل دونیشن منتقل می‌کند تا Zcoin برای سرمایه گذاری روی تمرکززدایی بیشتر پروژه‌هایش و تامین مالی ابتکارات بیشتر سرمایه‌ی کافی در اختیار داشته باشد. Zcoin برای تهیه‌ی سوابق شفافی از پیشنهادات و اصلاحات مربوط به شبکه، ZSC را روی صفحه‌ی گیتهابش پیاده‌سازی کرده است.

ZSC از سیستم CCS مونرو الهام گرفته و سعی شده تا اشکالات CCS در آن رفع شود. یک ماه پیش Zcoin اعلام کرد قصد دارد پروژه را هرچه بیشتر غیرمتمرکز کند و مشکلات توسعه، فناوری، بودجه و تصمیم‌گیری را از سر راه بردارد.

Zcoin در سال ۲۰۱۶ به عنوان یک پروتکل منبع باز غیرمتمرکز مبتنی بر حریم خصوصی با ایده‌ی Matthew Green، استاد دانشگاه جان هاپکینز، راه‌اندازی شد و در سال ۲۰۱۸ در انتخابات دیجیتال حزب دموکرات تایلند مورد استفاده قرار گرفت. در آگوست ۲۰۱۹ پروژه‌ی Zcoin سعی کرد با استفاده از QR کد و اپلیکیشن Satang به ابزاری برای تجار در تایلند تبدیل شود. Zcoin در زمان نگارش این خبر با ۲۶ میلیون دلار سرمایه بازار در رده‌ی ۱۲۸ام بازار رمز ارزها قرار دارد.

در آستانه‌ی سال جدید ترون ۳۳ میلیارد کوین را آزاد کرده است

بنیاد ترون اعلام کرده ۳۳ میلیارد TRX را علی‌رغم اینکه برنامه‌ای برای نحوه‌ی استفاده از آنها ندارد، وارد بازار می‌کند. بنیاد ترون اعلام کرده می‌توان از این کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های مشترک، قفل مجدد کوین‌ها یا سوزاندن استفاده کرد و از کاربران خواسته تا نظرات خود را درباره‌ی نحوه‌ی مصرف کوین‌های آزاد شده با بنیاد در میان بگدارند.

برخی کاربران ترون پیشنهاد کردند که این وجوه برای تقویت صرافی رمز ارز پولونیکس که اخیرا جاستین سان، موسس ترون، در آن سرمایه‌گذاری کرده استفاده شود. برخی کاربران هم نگران عرضه‌ی مستقیم این موج ۴۴۵ میلون دلاری TRX به بازار و افت قیمت هستند.

کیف پول ‌ها و صرافی‌ها

کاربران پولونیکس هرچه سریع‌تر رمز عبورشان را تغییر دهند

صرافی پولونیکس از کاربرانی که آدرس ایمیل‌ و رمز عبورشان در توئیتر فاش شده خواسته رمز عبورشان را تغییر دهند. دیروز ایمیلی از صرافی پولینیکس طی ایمیلی به کاربران اطلاع داد فردی لیستی از ایمیل و رمز عبور کاربران را در توئیتر منتشر کرده است. در متن ایمیل آمده که تمام اطلاعات منتشر شده مربوط به صرافی پولونیکس نیست. همچنین از کاربران خواسته شده هر چه سریع‌تر نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایند. پولونیکس اخیرا مراحل KYC را برای برداشت حداکثر ۱۰ هزار دلار در روز به آدرس ایمیل تقلیل داده است.

هشدار! کیف پول اتریوم Shitcoin Wallet اطلاعات شما را سرقت می‌کند!

کیف پول اتریوم Shitcoin Wallet اطلاعات شما را سرقت می‌کند!

یک ولت اتریوم که به نام Shitcoin Wallet معروف است طبق گزارش‌ها از طریق مرورگر ویندوزی و با نصب بدافزار اطلاعات کاربران خود را سرقت می‌کرده است.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف، در تاریخ ۳۰ دسامبر یک متخصص امنیت اطلاعات به نام هری دنلی در مورد خطرات این کیف پول نوشت:

“این کیف‌پول که به صورت اکستنشن مرورگر طراحی شده است، کدهای مجرمانه ای از جاوا اسکریپت را در ویندوز کاربران خود نصب می‌کند و اطلاعات آنان را به سرقت می‌برد.”

مطابق با گفته‌های هری این کیف پول که اکستنشنی بر روی گوگل کروم است، اطلاعات کاربران خود از سایت‌های مطرحی چون بایننس و مای اتر ولت نظیر نام کاربری و کلید خصوصی را سرقت می‌کرده است.

این برنامه با دانلود کدهای طراحی شده جاوا اسکریپت از یک سرور به خصوص و نصب آن در سیستم عامل کاربر شروع به جست و جوی اطلاعات رمز ارزی کاربران خود می‌کرده است.

گفتنی است که گوگل کروم چندی پیش MetaMask را از افزونه‌های خود به دلایل دیگری حذف کرد اما واکنشی به این بدافزار نشان نداده است.

قانون‌گذاری

تعداد بانک‌های مرکزی که در حال تست یا توسعه CBDC هستند به ۱۸ عدد رسید!

بانک مرکزی باهاما که از سال ۲۰۱۸ تحقیق درمورد توسعه ارز دیجیتال را شروع کرده بود، اعلام کرد در پروژه‌ای با نام Project Sand Dollar اقدام به تست ارز دیجیتال خود با پشتوانه دلار باهاما می‌کند. بانک مرکزی باهاما همچنین خاطر نشان کرد که همزمان با این برنامه‌ی آزمایشی به توسعه مقررات جدید برای ارزهای دیجیتال و حمایت از مصرف‌کننده (به‌ویژه در مورد داده‌ها) را تقویت می‌کند و راه را برای مشارکت غیربانکی در سیستم پرداخت داخلی باز خواهد کرد.

طبق گزارش The Block از میان ۶۰ بانک مرکزی مورد بررسی، ۱۸ بانک توسعه یا راه‌اندازی CBDC خود را تصدیق کرده‌اند. در این میان ۴ بانک در حال تست ارز دیجیتال خود هستند و ۱۴ بانک در مرحله‌ی توسعه می‌باشند. به نظر می‌رسد محبوب‌ترین پلتفرم برای بانک‌های مرکزی کوردا R3 است.

cbdc

پنج کشوری که قوانین مرتبط با رمز ارزها بیشترین تغییرات را در آنها داشته است

یکی از موانع گسترش مقبولیت و کاربردپذیری رمز ارزها و بلاک‌چین در جهان، چهارچوب‌های قانونی معرفی شده در کشورهای مختلف است. تغییرات پیوسته این چهارچوب‌های قانونی کسب‌کارهای مختلف را نگران می‌کند. آنها اگر با قوانین فعلی هم مجاز به انجام فعالیت باشند، نمی‌دانند که با تغییر قوانین در آینده نزدیک چه اتفاقی برای کسب و کار آنها خواهد افتاد.

با این حال بسیاری از کارشناسان معتقدند در سال ۲۰۱۹ پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در بسیاری از کشورهای دنیا در رابطه با قانون‌گذاری رمز ارزها رخ داده است. بسیاری از آنها اکنون به دنبال ایجاد ارزهای دیجیتال بر بستر بلاک‌چین هستند.

آلینا کیسلویچ  Alina Kiselevich قانون‌گذاری دولت‌ها پیرامون رمز ارزها را دنبال می‌کند. او که متخصص ارتباط در موسسه Enigma Securities است در مصاحبه ای با کوین‌تلگراف گفته است:

“بعضی رمز ارزها را اوراقی قانونی می‌دانند در حالی که بسیاری آنها را جزو دارایی‌های دیجیتال به حساب می‌آورند. دولت‌مردان و قانون‌گذاران در سرتاسر دنیا به خوبی به این مشکل آگاه هستند که فناوری‌های جدید به سرعت چهارچوب‌های قانونی وضع شده آنها را در هم می‌شکنند.”

کوین‌تلگراف در گزارشی به بررسی مهمترین قوانین وضع شده در کشورهای مهم دنیای رمز ارزها پرداخته است.

چین

گسترش بلاک‌چین سرعت مناسبی دارد اما رمز ارزها انگار فقط رمز ارز ملی این کشور است. وقتی صحبت از قانون‌گذاری است، ارتباط با بلاک‌چین در چین می‌تواند با داستان‌های رمانتیک شکسپیررقابت کند.

از یک منظر دولت چین اجازه استفاده از بلاک‌چین به موسسات مالی و بانکی خود را صادر کرده است. بانک بزرگ کشاورزی چین و موسسات مالی بسیاری در صدد استفاده از پتانسیل‌های بلاک‌چین به منظور ردیابی و افزایش شفافیت تراکنش‌ها هستند. اما وقتی پای استفاده مردم از این فناوری به میان می‌آید، قانون حمایت نمی‌کند و حتی ممنوع میکند.

بزرگترین شبکه اجتماعی چین Weibo دو پلتفرم بزرگ چینی این کشور Binance و Tron را به دلیل افزایش موانع قانونی مسدود کرده است.

بدون در نظرگرفتن این محدودیت‌ها مطابق با قانون مصوب ۱۳ امین کنگره مردمی چین، قانون جدید وضع شده پیرامون استفاده از بلاک‌چین و رمز ارزها از ابتدای سال ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد. وضع این قانون حمایتی جدید به دنبال حمایت رئیس جمهور چین از بلاک‌چین و دنیای رمز ارزها صورت گرفته است.

فرانسه!

سرزمین هنر و ادبیات هم پیشگام قانون‌مند سازی رمز ارزها در اروپا بوده است. رئیس بانک مرکزی فرانسه اعلام کرده است که موسسه تحت مدیریت وی آماده رونمایی از ارز دیجیتال CBDC در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ است. پیشتر این کشور نگرانی‌های خود از عرضه لیبرا را اعلام کرده بود. اکنون بیش از ۲۵ هزار فروشگاه و سرویس دهنده مختلف در فرانسه پذیرای بیت‌کوین و رمز ارزها هستند.

آلمان

همیشه منطقی و خونسرد! بانک‌های آلمانی از هرگونه ایجاد ارزهای دیجیتال منع شده اند. با این حال با وضع یک لایحه قانونی در ماه نوامبر بانک‌های آلمانی می‌توانند بیت‌کوین و سایر رمز ارزها را به فروش برسانند.

آمریکا

بزرگترین اقتصاد جهان تاکنون ۲۱ لایحه قانونی پیرامون رمز ارزها به تصویب رسانده است. در ایالت Wyoming امسال قانونی وضع شده که رمز ارزها را به سه گروه دارایی‌های دیجیتال، سهام‌های دیجیتال و ارزهای دیجیتال تقسیم بندی می‌کند. ارزهای دیجیتال در این تقسیم بندی مشابه با ارزهای فیات مشمول مالیات و قوانین حقوقی می‌شوند.

ایران

معرفی این فناوری جدید همزمان با تحریم‌های شدید آمریکا باعث شده که هم دولت ایران و هم شهروندان این کشور از این پدیده نو ظهور استقبال کنند. در جولای ۲۰۱۹ قانونی در ایران تصویب شد که صنعت استخراج را به رسمیت می شناخت. تقاضا برای استخراج رمز ارزها در ایران فراوان است و دولت نیز بسته‌های حمایتی مالیاتی خود را از استخراج‌کنندگان اعلام کرده است. با این حال استفاده از رمز ارزها برای مراودات تجاری در ایران هنوز قانونی نیست.

کره جنوبی تکذیب کرد! بر عواید حاصل از رمز ارزها مالیات تعلق نمی‌گیرد

مطابق با اعلام وزارت دارایی کره جنوبی قانون مالیاتی اخیر دولت کره شامل عواید حاصله از تجارت رمز ارزها نمی‌شود. به گزارش خبرگزاری بیت‌کوینیست، وزارت دارایی کره جنوبی به ابهامات در رابطه با قانون مالیاتی اخیر وضع شده پاسخ داد. این وزارتخانه  توسط حزب لیبرال کره جنوبی مدیریت می‌شود. سیاست آنها قانون‌گذاری آرام و با حوصله رمز ارزهاست. این حزب از موافقان فناوری بلاک‌چین و رمز ارزها ست.

صبح امروز این وزارتخانه اعلام کرده است که معامله‌گران رمز ارزها در کره جنوبی در صورت تمایل می‌توانند از درآمدهای خود مالیات پرداخت کنند و هیچ اجباری برای این امر وجود ندارد. اعلام این خبر باعث خشنودی جامعه رمز ارزها در کره جنوبی شده است. با این حال بسیاری معتقدند که سال ۲۰۲۰ می‌تواند معادلات را برهم بزند. کارشناسان می‌گویند دولت کره در حال بررسی یک چهارچوب مالی مشخص برای رمز ارزهاست و قصد دارد این ساز وکار مالیاتی را در سال آینده به صورت قانون در بیاورد.

هشدار دوباره مقامات چینی به معامله‌گران رمز ارزها

 

هشدار دوباره مقامات چینی به معامله‌گران رمز ارزها

خبرگزاری‌های شانگهای گزارش دادند چندین اداره دولتی در پکن از جمله دفتر نظارت مالی محلی پکن، دپارتمان مدیریت بازرگانی بانک خلق چین و دفتر تنظیم مقررات اوراق بهادار بانکی پکن در مورد ریسک‌های معاملات رمز ارزها هشدار دادند. مقامات چینی از سرمایه‌گذاران خواسته‌اند نسبت به فعالیت‌های غیرقانونی مالی که می‌تواند نظم اقتصادی و مالی چین را مختل کند، محتاط باشند.

طبق گزارش‌ها با افزایش تبلیغات درمورد فناوری بلاک چین در چین، معاملات رمز ارزها نیز در میان سرمایه‌گذاران این کشور رونق پیدا کرده است. چین از سال ۲۰۱۸ بطور جدی جذب سرمایه با ICO و فعالیت صرافی‌های رمز ارز را غیرقانونی اعلام کرده است.

روسیه کاربردهای احتمالی رمز ارزهای پایدار را ارزیابی می‌کند

به گزارش کوین تلگراف، بانک مرکزی روسیه شروع به تست رمز ارزهای پایدار با پشتوانه دارایی واقعی در یک محیط امن و تحت نظارت کرده است. به گفته‌ی Elvira Nabiullina، رئیس بانک مرکزی روسیه، این بانک رمز ارزهای پایدار را ابزار پرداخت یا جایگزین پول نمی‌داند. وی افزود، بانک مرکزی روسیه در حال ارزیابی پتانسیل‌های کاربردی رمز ارزهای پایدار است. رمز ارزهای پایدار رمز ارزهایی هستد که توسط دارایی یا سبدی از دارایی‌های دیگر پشتیبانی می‌شوند.

طبق این گزارش بانک مرکزی روسیه امکان صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را ارزیابی می‌کند اما ابتدا قصد دارد مزایای آن را از تجربه سایر کشورهای جهان دریابد. رئیس بانک مرکزی روسیه معتقد است صدور روبل دیجیتال می‌تواند به پیامدهای جدی در تغییر ساختار مالی از جمله خروج سپرده از بانک‌ها منجر شود.

مقامات ونزوئلا چگونه از ارز دیجیتال پترو برای ردیابی مردم استفاده می‌کنند؟

Eduardo Gómez، فردی با اصالت ونزوئلایی و موسس پلتفرم Purse برای تسهیل پرداخت با بیت کوین و بیت کوین کش برای فروشندگان کالا در آمازون، جنبه‌های جدیدی از ارز دیجیتال ملی ونزوئلا، پترو، را آشکار کرد. طبق گفته‌های گومز به نظر می‌رسد دولت ونزوئلا سعی دارد سیستمی ایجاد کند که در آن بازرگانان زیان کنند، مقامات دولتی سود کسب کنند و شهروندان ردیابی شوند!

ونزوئلا اخیرا یک کارت شناسایی با کمک غول مخابراتی چینی ZTE طراحی کرده تا خدمات اجتماعی به شهروندان از جمله مواد غذایی، بهداشتی، سوخت و غیره را به سرورهای رایانه‌ای منتقل کند. به گزارش رویترز این کارت بخشی از یک برنامه‌ی گسترده برای ایجاد بانک اطلاعاتی از شهروندان است که با یک سیستم پرداخت به وسیله‌ی تلفن همراه ترکیب شده است. به گفته‌ی دولت ونزوئلا بیش از نیمی از جمعیت ۳۱ میلیون نفری این کشور این کارت شناسایی را دارند. این کارت‌ها اطلاعات سرسام‌آوری را در اختیار دولت ونزوئلا قرار می‌دهد، از جمله:

  • روز تولد
  • اطلاعات خانواده
  • وضعیت اشتغال و درآمد
  • املاک متعلقه
  • تاریخچه‌ی پزشکی
  • تاریخچه‌ی دریافت مزایای دولتی
  • حضور در رسانه‌های اجتماعی
  • عضویت در احزاب سیاسی
  • اشخاصی که فرد به آنها رای داده است

حکومت دیکتاتوری ونزوئلا چندی پیش مقدار ۰.۵RPT را در یک ایردراپ به عنوان هدیه به تمام کیف پول‌ها واریز کرد تا مردم آن را خرج کنند. نکته قابل توجه این است که فقط بازرگانان منتخب دارای سیستم فروش مرتبط با پلتفرم پترو هستند.

از طرف دیگر، بازرگانان مجبورند پترو را با نرخ ثابت ۲.۵ میلیون VES/PTR بپذیرند. این درحالیست که در بازار آزاد این توکن با مبلغ ۱ میلیون VES/PTR به فروش می‌رسد. به عبارت دیگر با خرید پترو از بازار آزاد و پرداخت آن به بازرگانان بیش از ۵۰ درصد سود می‌کنید! با همه‌ی اینها صف سفارش فروش پترو مملو از فروشنده و صف سفارش خرید خالیست. اما دولت همچنان به مردم پترو می‌دهد و تجار را مجبور می‌کند آن را بپذیرند.

در این میان، مقامات عالی رتبه‌ی دولتی از فرصت فراهم شده برای راه‌اندازی هلدینگ پترو استفاده می‌کنند و عملیات پولشویی شگفت‌انگیزی را در پس آن اداره می‌نمایند. تمام این اقدامات در حالی اتفاق می‌افتد که تورم ونزوئلا همچنان در حال افزایش است و حجم معاملات بیت کوین در پلتفرم LocalBitcoins رکوردهای جدیدی ثبت می‌کند.

درخواست صندوق بین المللی پول از بانک مرکزی فیلیپین برای جمع‌آوری داده‌ از صرافی‌های رمز ارز

صندوق بین‌المللی پول (IMF) بانک مرکزی فیلیپین را تشویق می‌کند شروع به جمع آوری داده‌های مربوط به معادلات برون مرزی دارایی‌های رمز ارزی کند. گزارشی درمورد چشم‌انداز صندوق بین‌المللی پول در فیلبپین برای استفاده از راهکارهای رمز ارزها در اقتصاد کلان و با سفارش Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) تهیه شده است. در این گزارش آمده است:

«فیلیپین که اخیرا به سه صرافی رمز ارز مجوز داده و تعداد صرافی‌های مجازش را به عدد ۱۰ رسانده است، احتمالا به یک بازار مهم برای رمز ارزها تبدیل می‌شود.»

با توجه به رشد صنعت رمز ارزها در فیلیپین، IMF از بانک مرکزی این کشور خواسته داده‌های صرافی را برای استفاده از تحلیل‌های اقتصاد کلان بصورت ماهانه جمع‌آوری و بررسی کند. داده‌ها باید شامل کشور مبدا و مقصد و مقدار وجه منتقل شده بین افراد، شرکت‌های مالی و شرکت‌های غیرمالی باشد.

بانک مرکزی فیلیپین از فوریه ۲۰۱۷ برای صرافی‌های رمز ارز مجوز صادر می‌کند. با این حال آنها برای جلوگیری از تامین مالی تروریسم از نزدیک بر صرافی‌ها نظارت ‌می‌کنند.

بانک‌های ترکیه به سرعت به سمت بلاک چینی‌ شدن پیش می‌روند

بانک‌های ترکیه به سرعت به سمت بلاک چینی‌ شدن پیش می‌روند

بانک تسویه و سپرده ترکیه، Takasbank، اعلام کرد که سیستم بلاک چینی با پشتوانه‌ی طلا را راه‌اندازی کرده است. این سیستم با نام BiGA Digital Gold برای صدور، بازپرداخت و انتقال طلای دیجیتال به بانک‌ها راه‌اندازی شده‌اند. هر توکن در این سیستم معادل یک گرم طلاست که در بورس اوراق بهادار ترکیه (BIST) نگهداری می‌شود.

پلتفرم BiGA Digital Gold با همکاری Takasbank، موسسات مالی Ziraat و Vakif، موسسه خصوصی Garanti BBVA و بانک‌های خصوصی و دولتی Albaraka Turk، Kuveyt Turk و Ziraat Participation راه‌اندازی شده است. در سپتامبر سال ۲۰۱۸، BIST یک سیستم بلاک چینی برای انتقال بهتر داده‌های مالی با همکاری Takasbank و سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار ترکیه راه اندازی کرد.

ترکیه شاهد رشد چشمگیری در پروژه‌های بلاک چینی است و رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور این کشور اعلام کرده «لیر دیجیتال» در سال ۲۰۲۰ آزمایش خواهد شد.

بانک مرکزی کره جنوبی مطالعه روی CBDC را از سر می‌گیرد

بانک مرکزی کره جنوبی در حال سازماندهی یک کارگروه ویژه برای تحقیق درمورد ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی (CBDC) است. در گزارشی که با عنوان «سیسات پولی سال ۲۰۲۰» منتشر شده آمده است بانک مرکزی کره جنوبی متخصصانی را برای بررسی اثر دفترکا توزیع شده، رمز ارزها و CBDC ها روی تسویه و امنیت مالی، استخدام خواهد کرد. این گروه همچنین وظیفه خواهند داشت پروژه‌های CBDC دیگر کشورها را تحت نظر بگیرند.

هدف از تشکیل کارگروه بهبود نظارت بر سیستم‌های پرداخت و تسویه با بررسی اصول و شرایط داخلی کشور است. در ژانویه سال ۲۰۱۹ یک کارگروه برای مطالعه‌ روی ارزهای مجازی و CBDC ها تشکیل شده بود که منحل شد. دلیل توقف مطالعات تاثیر ناشناخته‌ی CBDC ها بر تقاضا برای خدمات بانکی سنتی و ثبات مالی کشور اعلام شد.

نظر وزیر دارایی سوئیس درمورد سرنوشت لیبرا

وزیر دارایی سوئیس معتقد است، دارایی‌های که فیسبوک در سبد پشتوانه رمزارز پایدار لیبرا استفاده می‌کند باید تغییر کند تا این پروژه توسط بانک‌های مرکزی مختلف پذیرفته شود. وی افزود بانک‌های مرکزی سبدی از ارزهای مختلف به عنوان پشتوانه‌ی لیبرا را نمی‌پذیرند.

انجمن لیبرا اوایل این ماه به دنبال درخواست برخی از قانون‌گذاران آمریکا برای طبقه‌بندی رمز ارزهای پایدار به عنوان ورقه‌ی بهادار، اصلاحاتی را در وایت پیپر خود انجام دادند تا خطر قرار گرفتن در این طبقه‌بندی را کاهش دهند. آنها تاکید دارند که رمز ارز پایدار لیبرا باید به عنوان کالا شناخته شود نه ورقه‌ی بهادار. کشورهای بسیاری اعلام کرده‌اند که اجازه‌ی فعالیت لیبرا در حوزه‌ی قانونی خود را نمی‌دهند. با وجود نگرانی نسبت به قانون گذاری در دو ماه گذشته ۳۰ پروژه جدید به شبکه تستی لیبرا پیوسته‌اند و ۵۱ هزار تراکنش در مدت مشابه روی شبکه انجام شده است.

عضو بنیاد اتریوم که به اتهام کمک به کره شمالی بازداشت شده بود، آزاد شد!

محقق مطرح اتریوم ویرجیل گریفت Virgil Griffith که گفته می‌شد به کره شمالی برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی آمریکا کمک می‌کند، با قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری Theblockcrypto و به نقل از یک روزنامه محلی، دادگاه منطقه‌ای در جنوب نیویورک قرار وثیقه ویرجیل را صادر کرده و آن را پذیرفته است.

با استناد به خبرگزاری محلی، مقدار این وثیقه یک میلیون دلار بوده و توسط خانواده آقای گریفت تهیه شده است. چندی پیش او به خاطر ارسال یک پیامک به خانواده خود توسط دادگاه محاکمه شده بود. در این پیامک وی به خانواده خود اعلام کرده بود که می‌خواهد امتیاز شهروندی آمریکا را رد کند و یک تجارت برای کمک به پولشویی در کره شمالی احداث کند.

وکیل او آقای Brian Klein این اتهام را رد کرده و اعلام کرده که موکل او هیچ اقدام واقعی در این راستا انجام نداده است.

گفتنی است که آقای  گریفت در روز شکرگزاری و بعد از شرکت در یک کنفرانس بلاک‌چین در کره شمالی بازداشت شده بود. عضویت او در بنیاد اتریوم به حالت تعلیق در آمده است اما این بنیاد اعلام کرده که از وی حمایت خواهد کرد.

کسب و کارها

شبکه ققنوس از اولین توکن دیجیتال پلت‌فرم خود با عنوان «آب‌پارس» رونمایی کرد

در خبرها آمده است که شبکه ققنوس از اولین توکن دیجیتال پلت‌فرم خود با عنوان «آب‌پارس» رونمایی کرده است.

به گزارش کوین ایران و به نقل از ماهنامه پیوست،  ناشر توکن آب‌‌پارس شرکت تعاونی فلات مرکزی آب‌پارس است که از بستر ققنوس و فناوری بلاک‌چین برای عرضه سهام خود و همچنین افزایش سرمایه این شرکت تعاونی بهره می‌برد.

دبیر بنیاد ققنوس در این رابطه اعلام کرد:

هم‌اکنون این توکن‌ها به منظور افزایش سرمایه شرکت تعاونی فلات مرکزی آب‌پارس استفاده می‌شود و پس از تولید محصول آب شیرین امکان تبدیل توکن به آب‌شیرین نیز وجود خواهد داشت.

مطابق با خبر منتشر شده امکان تبادل توکن آب‌پارس از طریق بستر ققنوس فراهم است و کارمزدهای این شبکه از طریق توکن پیمان پرداخت می‌شود.

ویدئوهای حذف شده از یوتیوب بازیابی می‌شوند، اعتماد از دست رفته چطور؟

پنج جایگزین غیرمتمرکز برای Youtube

یوتیوب در پاسخ به حذف محتوای مرتبط با رمز ارزها در چند روز اخیر اعلام کرد این ویدئوها به خاطر اشتباه حذف شده و فیلم‌های حذف شده بازیابی می‌شوند. وی افزود سیاست یوتیوب نسبت به رمز ارزها تغییر نکرده است. با این حال، تولیدکنندگان این نوع محتوا ادعا می‌کنند همچنان ویدئوهای آنان غیرقابل دسترس هستند.

به گزارش کوین دسک، Chris Dunn، یوتیوبری که ۲۰۰ هزار فالوئر دارد و چند سال است در حوزه‌ی آموزش سرمایه‌گذاری روی رمز ارزها فعالیت می‌کند گفته است ویدئوهایی که دیروز قابل دسترس شده بودند، امروز دوباره حذف شدند. برخی دیگر از این تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب نیز ادعا می‌کنند هنوز به پیگیری‌های آنان پاسخی داده نشده است. بسیاری از این یوتیوبرها نگران انحصار گوگل و یوتیوب هستند و قصد دارند به پلتفرم‌های غیرمتمرکز نقل مکان کنند.

گوگل کمر به جنگ با غیرمتمرکزها بسته؛ این بار متامسک!

گوگل، مرورگر اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) و کیف پول اتریوم، Metamask را با ادعای نقض خطی مشی‌های مالی گوگل از فروشگاه محصولات اندرویدی Google Play حذف کرد. هرچند، گوگل تنها استخراج رمز ارزها با استفاده از موبایل را در خط مشی‌های خود ممنوع کرده است. اعضای تیم متامسک از گوگل خواسته‌اند که در تصمیم خود تجدید نظر کنند اما این درخواست بلافاصله رد شده است.

Dan Findlay، مدیر توسعه متامسک در اینباره به کوین تلگراف گفته است: «امیدوارم این مساله تنها یک اشتباه از طرف گوگل باشد، اما وقتی به حذف ویدئوها از یوتیوب فکر می‌کنم از برخورد گوگل با تکنولوژی غیرمتمرکز رنج می‌برم. اگر مردم سیطره‌ی گوگل بر تلفن همراه را بپذیرند، احتمالا آینده‌ی روشنی پیش چشم ما نخواهد بود.»

گوگل طی چند روز گذشته محتوای ویدئویی مرتبط با رمز ارزها را از یوتیوب حذف کرده است. هرچند، یوتیوب اعلام کرد در این مورد اشتباهی صورت گرفته و برخی از ویدئوها بازیابی شدند. با این حال، بسیاری از سازندگان محتوا به خاطر تصمیم یک‌جانبه و بدون اطلاع قبلی یوتیوب در حذف ویدئوها تصمیم گرفتند این پلتفرم را ترک کنند و به میزبان‌های غیرمتمرکز ویدئو بپیوندند.

گوگل پلی استور بدون توضیح اپلیکیشن متامسک را برگرداند!

گوگل که حدود یک هفته پیش اپلیکیشن اندروید متامسک (MetaMask) را بخاطر مغایرت با خطی مشی ممنوعیت اپلیکیشن‌های استخراج از Google Play حذف کرده بود، این اپلیکیشن را دوباره روی فروشگاه خود منتشر کرد. گوگل به متامسک اعلام کرده بود پس از بررسی دقیق این کار را کرده و درخواست تجدیدنظر متامسک را رد کرده بود. متامسک در پاسخ گفته این تجربه باعث شده مقاوم‌تر و قوی‌تر شوند. متامسک حدود ۲۶۴ هزار کاربر فعال ماهانه دارد.

پنج جایگزین غیرمتمرکز برای Youtube

چندی پیش خبر محدود کردن ویدیوهای مرتبط با رمز ارزها در یوتیوب واکنش گسترده جامعه رمز ارزها را برانگیخت. بعد تر یوتیوب از بازیابی ویدیوهای حذف شده خبر داد. با این حال برخی معتقدند باید به فکر یک جایگزین غیرمتمرکز برای بارگزاری ویدیو و محتوا بود.

خبرگزاری Altcoin buzz پنج جایگزین غیرمتمرکز را به شما معرفی می‌کند.

پروتوکل Lbry  به هر فردی اجازه می‌دهد برنامه بسازد و محتوای دیجیتال تولید کند. این پلت‌فرم رایگان و متن باز است و توسط اعضای جامعه خود مدیریت می‌شود. هیچ فرد یا گروهی نمی‌تواند محدودیتی بر محتوای تولید شده اعمال کند. به تولید کنندگان محتوا در این شبکه پاداش نیز پرداخت می‌شود.

پلت‌فرم Uptrennd یکی از هیجان‌انگیزترین‌ها در این اکوسیستم است. این پلت‌فرم اکنون متمرکز است ولی در یک برنامه سه ساله قرار است به طور کامل غیرمتمرکز شود. این شبکه اکنون متمرکز بر موضوعات مرتبط با رمز ارزهاست ولی به زودی قرار است محتواهای دیگر نیز به این شبکه اضافه شود.

شبکه Steemit بر روی بلاک‌چین Steem توسعه پیدا کرده است. رمز ارز این شبکه Steem است. محتواها بر روی بلاک‌چین استیم ذخیره می‌شوند و تولیدکنندگان و مخاطبان این محتواها بر اساس الگوریتم خاص شبکه پاداش دریافت می‌کنند. در استیم شما می‌توانید با تولید، لایک و یا به اشتراک‌گذاری مطالب پاداش دریافت کنید.

پلت‌فرم Theta توسعه ای از SLIVER.tv است. نردبانی پیشاروی توسعه دهنده‌های نسل بعدی ویدیو و رسانه‌های دیداری است. این پروژه هم اکنون در حال اجرای نسخه آزمایشی خود است. این پروژه نیز توکن خود و بلاک‌چین اختصاصی دارد.

در انتها پلت‌فرم Minds یکی از پیشرفته ترین پلت‌فرم‌های موجود است. سانسور در شبکه صفر است. یک پروژه متن باز  که کاربران می‌توانند تغییرات مد نظر خود را اعمال کنند. پلت‌فرم Minds اکنون بر روی شبکه اتریوم طراحی شده است. این شبکه نیز به کاربران خود برای مشارکت پاداش می‌دهد.

پس از یوتیوب و گوگل، اپل هم چشم دیدن غیرمتمرکزها را ندارد!

کیف پول رمز ارز موبایل Coinbase ممکن است به زودی مرورگر اپلیکیشن غیرمتمرکز (DApp) خود را بخاطر پیام دریافتی از اپل حذف کند. طبق گفته‌ی Coinbase، اپل به آنها اعلام کرده که مرورگر DApp آنها با خط مشی App Store مطابقت ندارد. طبق گفته‌ی Brian Armstrong در یکی از پست‌های ردیت، به نظر می‌رسد اپل در پی حذف استفاده‌ از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز از اَپ استور است. هرچند، کاربران همچنان خواهند توانست با استفاده از بخش WalletLink به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز والت کوین بیس دسترسی داشته باشند.

موزیک‌هایتان را با XRP و بدون کارمزد بفروشید!

موزیک‌هایتان را با XRP و بدون کارمزد بفروشید!

Craig DeWitt، مدیرمحصول ریپل، بطور شخی روی پروژه‌ای به نام xSongs کار می‌کند. xSongs به هنرمندان اجازه می‌دهد موسیقی خود را در XRP بطور مستقیم به مصرف‌کنندگان بفروشند. وی قصد دارد با حذف کردن واسطه‌ها به هنرمندان کمک کند درآمد بیشتری به‌دست آورند. زمانی که هنرمندی موزیکی روی پلتفرم xSongs آپلود می‌کند این پلتفرم کپی‌رایتینگ را چک می‌کند. این سیستم هیچگونه کارمزدی از هنرمندان دریافت نمی‌کند. این در حالیت که وبسایت کارمزدی ۲۱ درصدی از هنرمندان اخذ می‌کند. این وبسایت در یک ماه گذشته ۴۴۵ میلیون دلار به هنرمندان پرداخت کرده است.

نسخه‌ی بتای این پلتفرم از امروز آغاز به کار کرده است. بدین ترتیب، کاربران می‌توانند با پرداخت XRP موزیک گوش کنند. کاربران و هنرمندان می‌توانند از کیف پول Payburner یا هر کیف پلو دیگری استفاده کنند. Payburner بر بستر XRP Ledger ایجاد شده است.

IBM و بوئینگ با راه‌اندازی پروژه‌ی رمز ارزی به دنبال کلاه‌برداری بودند؟

روژه‌ی رمز ارزی Hedera Hashgraph سه ماه پیش با حمایت IBM و Boeing با نام تجاری HBAR و با قیمت حدود ۰.۴ دلار وارد بازار شد و در حال حاضر با حدود ۷۰ درصد کاهش به ۰.۰۱۱ دلار رسیده است. این بازدهی منفی ظن سرمایه‌گذاران را نسبت به SAFT برانگیخته است. همچنین، اخیرا گزارش شده که تمرکز بالایی در شورای سیاست‌گذاری این رمز ارز حاکم است و ۴ نود از ۱۳ نود آن عملا آفلاین هستند. هرچند، معاون شورا خبر آفلاین بودن نودها را تکذیب کرد و گفت ممکن است سایتی‌ که گزارش را تهیه کرده است اشتباه کرده باشد.

این در حالیست که ارزش روزانه‌ی ۳۴۰ هزار تراکنش حدود ۰.۲۵ دلار است که نشان از عدم سوددهی این پروژه برای اعضای انجمن SAFT دارد. Tone Vays، تحلیلگر مطرح حوزه‌ی رمز ارزها پروژه‌ی هشگراف را کلاهبرداری می‌داند و در این لینک به آن پرداخته است.

هشگراف ادعا می‌کند پروژه‌ای مشابه اتریوم است که بیش از ۱۰۰۰ تراکنش را در ثانیه پردازش می‌کند و بسیار سریع‌تر از اتریوم عمل می‌کند. نظر شما درمورد وضعیت شبکه‌ی هشگراف چیست؟

برگزاری برنامه آموزشی با عنوان “فناوری بلاک‌چین” در شهرهای مختلف هندوستان

موسسه ملی آموزش و پرورش هندوستان ( NPTI) یک برنامه با عنوان فناوری بلاک‌چین تدوین کرده است که قرار است در نقاط مختلف این کشور پهناور اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری Bitcoin.com، سه برنامه از این مجموعه برنامه‌ها تاکنون اجرایی شده اند. یک برنامه قرار است در تاریخ ۶ الی ۱۰ ژانویه در Nangal اجرایی شود و برنامه بعدی ۱۷ الی ۲۱ فوریه در دهلی نو برگزار خواهد شد. در ادامه این برنامه ها شیواپور در تاریخ ۱۶ مارچ میزبان رویداد فناوری بلاک‌چین خواهد بود.

این برنامه با هدایت NPTI و اسپانسرینگ موسسه فناوری‌های نو هندوستان برگزار می‌شود.

ثبت نام در این برنامه رایگان خواهد بود و هر کورس می‌تواند تا ۵۰ شرکت کننده داشته باشد. هدف این برنامه فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری، محققین و اساتید دانشگاهی است. مدت زمان برگزاری هرکدام از این برنامه ها ۵ روز خواهد بود وطی آن چهارده عنوان آموزشی مختلف در رابطه با بلاک‌چین و رمز ارزها ارائه خواهند شد.

انقلابی در صنعت هوایی با بلاک‌چین

انقلابی در صنعت هوایی با بلاک‌چین

فناوری بلاک‌چین کاربردهایی دارد که در صورت ورود به صنایع می‌تواند معادلات را به کلی دگرگون کند. تاکنون در رابطه با تاثیرات استفاده از فناوری بلاک‌چین در موسسات مالی مطالب بسیاری عنوان شده است. اما شاید از تاثرات شگرف این فناوری در صنایع دیگر به خوبی آگاه نباشیم.

سال ۲۰۲۰ احتمالا شاهد یک دگرگونی صنعتی و انقلاب در فناوری باشیم. و مردم بسیار دیگری شاهد کابردهای زیبا و شگفت انگیز بلاک‌چین خواهند بود.

گروه آلمانی  TUI یکی از بزرگترین شرکت‌های خدمات هوایی در نوع خود است. در انتهای سال ۲۰۱۸ آنها اعلام کردند که قصد دارند از فناوری بلاک‌چین در مدل اقتصادی خود استفاده کنند. در آن زمان پروژه بلاک‌چینی آنها BedSwap نام داشت. به وسیله این پروژه شرکت TUI اطلاعات مرتبط با هتل‌ها را به صورت آنلاین دریافت می‌کرد و این امکان مدیریت بهتر اتاق‌های خالی را برای این آژانس فراهم می‌آورد.

به گزارش کریپتو دیلی، این شرکت اکنون به دنبال گسترش فعالیت‌های بلاک‌چینی خود است. آنها می‌خواهند با توسعه یک بلاک‌چین پیشرفته انقلابی در صنعت خدمات هوایی و مسافرتی ایجاد کنند. در سال ۲۰۲۰ از آنها بیشتر خواهیم شنید.

رقابت Canaan و بیت مین وارد فاز جدی‌تری می‌شود!

به گزارش کوین تلگراف، Canaan، تولیدکننده ASIC استخراج رمز ارز، دستگاه‌های جدید استخراج با تراشه‌های ۵ نانومتری را در سه ماهه اول ۲۰۲۰ روانه بازار می‌کند. این ASIC های جدید در مقایسه با نسل قبلی از مزایای قابل توجهی برخوردارند. این شرکت انتظار دارد تراشه‌های ۷ نانومتری را با سرعت بیشتری در سری‌های جدید استفاده کند. هر یک نانومتر تقریبا با به اندازه‌ی عرض دو اتم سیلیکون است. با کوچکتر شدن تراشه‌ها، می‌توان ترانزیستور بیشتری در یک قالب سیلیکون با سایز مشابه استفاده کرد که باعث بهبود راندمان و کاهش دما در ASIC می‌شود.

استفاده از توکن آیوتا در اسناد ثبت اختراع شرکت‌های بزرگ

با توسعه سریع فناوری اینترنت چیزها (IoT) توکن‌های رمز ارز IOTA که از مفاهیم و راه‌حل‌های متعدد در اینترنت چیزها بهره می‌گیرد در میان مشاغل بزرگ محبوب شده است. بر ای مثال رمز ارز آیوتا در ثبت اختراع «سیستم برنامه‌ریزی برای دستگاه‌ها در اینترنت چیزها (IoT)» که توسط IBM ثبت شده، گنجانده شده است. حتی وجه معاملاتی رمز ارزها نیز در توسعه‌ی تکنولوژی اینترنت چیزها به کار گرفته می‌شود.

طی سال ۲۰۱۹، از توکن‌های آیوتا در ۱۱۱ درخواست ثبت اختراع از ۴۴ شرکت نام برده شده که نسبت به یک سال پیش از آن رشدی ۷۷ درصدی داشته است. از جمله‌ی این شرکت‌ها می‌توان از زیمنس AG، تلکام بلک بری و اینتل نام برد.

کاربران توییچ با استفاده از رمز ارز پایدار MenaCash از استریمرهای محبوبشان حمایت می‌کنند

سرویس پرداخت بلاک چینی MenaPay اپلیکیشن موبایل خود را برای پشتیبانی از کمک های مالی Twitch به‌روزرسانی کرد. بدین ترتیب، کاربران Twitch از این پس می‌توانند از اپلیکیشن موبایل MenaPay از استیمرهایی که ویدئوهای زنده‌ی آنها را تماشا می‌کنند با رمز ارز پایدار MenaCash حمایت مالی کنند. MenaCash یک رمزارز پایدار با پشتوانه‌ی دلار روی پلتفرم MenaPay است.

طبق گزارش منتشر شده صنعت بازی دیجیتال به یک فضای آنلاین غول‌آسا با بیش از ۳.۷ میلیون استریمر تبدیل شده که تجربه خود از بازی‌ها را با مخاطبان به اشتراک می‌گذارند. سرویس پرداخت بلاک چینی MenaPay با استفاده از QR کد به کاربرانش امکان می‌دهد در عرض چند ثانیه از استریمر محبوب خود حمایت مالی کنند.

Twitch یک وبسایت برای استریم یا پخش زنده‌ی بازی‌های ویدئویی است و گیمرها (استریمرها) با پخش آنلاین بازی کردن خود در این فضا کاربر جذب می‌کنند. Cagla Gul Senkardes، مدیرعامل MenaPay استقبال بینندگان از این سرویس جدید را باور نکردنی توصیف کرده است.

۲۰۲۰ سال بلاک‌چین خواهد بود!

سال ۲۰۱۹ چه سالی برای رمز ارزها و بلاک‌چین بود. بالا و  پایین‌های بسیاری در این سال برای رمز ارزها اتفاق افتاد با این حال در مجموع می‌توان سال گذشته را سال جذابی برای این حوزه دانست.

احتمالا پیش‌بینی‌های بسیاری در رابطه با رمز ارزها در سال پیش‌رو مطالعه کرده اید و یقینا در حال ارزیابی اطلاعات خود هستید تا تصمیم بگیرید که چه ارزهایی در سال ۲۰۲۰ آینده بهتری خواهند داشت.

خوشبختانه بسیاری از رمز ارزها در سال گذشته افزایش قیمت داشته اند و پیشرفت‌های خیره‌کننده ای را در دنیای بلاک‌چین شاهد بوده ایم. اما مسائلی در این میان وجود دارد که می‌توانند به موانعی برای رشد خیره کننده ارزها در سال ۲۰۲۰ تبدیل شوند.

فناوری بلاک‌چین عمری ندارد و بسیاری از کمپانی‌ها و موسسات به دنبال استفاده از این فناوری هستند. آیا به راستی شاهد به آسمان رفتن این فناوری در آغازین سال دهه بعدی میلادی خواهیم بود؟

تا جایی که به بلاک‌چین مربوط می‌شود بله! صنایع مختلف از آن استفاده خواهند کرد و این فناوری زیربنای تراکنش‌ها در صنعت را دگرگون خواهد کرد!

داستان بیت‌کوین و رمز ارزها اما چیز دیگری است. آنها تنها کاربردی از بلاک‌چین هستند.

قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ به ۲۰ هزار دلار رسیده بود تا اینکه در سال گذشته تا ۳۵۰۰ دلار سقوط کرد. بعد تر در جهشی خیره کننده شاهد بیت‌کوین ۱۳ هزار دلاری بودیم اما اکنون در بازه ۷ الی ۸ هزار دلار در نوسان است.

جاستین سان پلتفرم پخش آنلاین DLive را خرید

جاستین سان، بنیانگذار ترون و مدیرعامل پروتکل به اشتراک‌گذاری همتا به همتای فایل BitTorrent شرکت بلاک چینی پخش آنلاین DLive را نیز خریداری کرد. بدین ترتیب، DLive از بلاک چین Lino به بلاک چین Tron نقل مکان خواهد کرد. همچنین، پلتفرم پخش زنده‌ی BLive که متعلق به BitTorrent است در DLive ادغام می‌شود.

Kyle Lu، مدیرعامل سایت DApp.com نیز با «عالی» خواندن این قرارداد گفت برترین استریمرهای PewDiePie و مشهورترین یوتیوبرها پس از حذف محتوای مربوط به رمز ارز در یوتیوب به DLive مهاجرت می‌کنند. طبق گزارش‌ها DLive بیش از ۵ میلیون و BitTorrent بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارند.

https://coiniran.com/?p=36022
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x