ایستگاه خبر

زیان هنگفت بنگاه سرمایه‌گذاری تحت مدیریت وارن بافت؛ منتقد نام‌آشنای بیت کوین

وارن بافت، میلیاردر سرشناس و رئیس برکشایر هاتاوی، شرکت هلدینگ و خوشه‌ای آمریکایی از ثبت زیانی نزدیک به ۵۰ میلیارد دلار خبر داد.

وارن بافت که همواره یکی از منتقدان صریح‌اللهجه‌ی بیت کوین بوده است، طی سه‌ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۰ و در گیرودار همه‌گیری ویروس کرونا از زیان مالی ۵۰ میلیارد دلاری در بنگاه سرمایه‌گذاری تحت مدیریت خود خبر داده است.

برکشایر هاتاوی، یک شرکت سرمایه‌گذاری خوشه‌ای است که با رکود اقتصادی ناشی از بیماری کووید ۱۹ زیانی نزدیک به ۴۹.۷۵ میلیارد دلار را تاکنون متحمل شده است؛ این یعنی ارزش هر سهم این شرکت نزدیک به ۳۰ دلار کاهش یافته است.

با این حال، سود عملیاتی این شرکت (سود عملیاتی بیانگر درآمد تولیدی یک شرکت بدون احتساب بهره و مالیات است) با افزایشی ۶ درصدی به ۵.۸۷ میلیارد دلار رسیده است. گفتنی است بافت، سود عملیاتی را معیار بهتری برای ارزیابی عملکرد در مقایسه با درآمد می‌داند.

تقریبا تمام ۹۰ شرکت تحت مالکیت برکشایر هاتاوی از جمله کوکاکولا، بانک آمریکا، اپل و آمریکن اکسپرس از آثار سوء اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا آسیب دیده‌اند.

بافت که یکی از ثروتمندترین افراد حال حاضر جهان است، همواره بیت کوین را به باد انتقاد گرفته. او پیش‌تر گفته بود که ارزهای رمزپایه «مرگ موش به توان دو» هستند و هیچ ارزش منحصر به فردی ندارند.

گفتنی است این ثروتمند افسانه‌ای به جاستین سان، مدیرعامل Tron گفته بود که اگرچه بلاک چین می‌تواند یک فناوری توفنده در صنعت مالی باشد؛ اما بیت کوین هیچ ارزش افزوده‌ای را به ارمغان نیاورده است.

Source

https://coiniran.com/?p=38622
دکمه بازگشت به بالا