ایستگاه خبر

واقعیت مجازی و بلاک‌چین، عقدشان در آسمان‌ها بسته شده

واقعیت مجازی، اکنون تجسمی از واقعیت است. این فناوری نویدبخش، می‌تواند تغییراتی در چندین کسب‌و‌کار از جمله چون آموزش، سرگرمی و هنر،‌ بهداشت و درمان و ساخت و تولید ایجاد کند. با این‌که بعید است بلاک‌چین و واقعیت مجازی به عنوان یک جفت در آینده‌ای بسیار نزدیک، دنیا را تغییر دهند اما تاکنون چندین محصول شگفت‌انگیز با این ترکیب ساخته شده‌اند. در گزارش cryptodaily به چندین مورد از ترکیب این دو فناوری اشاره شده است.

واقعیت مجازی و بلاک‌چین

Decentraland یک تجربه‌ی جذاب واقعیت مجازی است که بر بستر اتریوم ساخته شده است و به شما اجازه می‌دهد تا با سایر کاربران در یک محیط مجازی، با استفاده از توکن‌ها (MANA)، کارهایی را مثل خرید زمین مجازی و برپایی یک کسب‌و‌کار انجام دهید. برای مثال می‌توانید یک خط تولید لباس برای آواتار‌های متولد‌شده در این جهان راه‌اندازی کرده و به ازای لباس های خریداری‌شده توسط سایر اعضا، درخواست توکن کنید. پروژه‌ی High Fidelty توسط شرکت Second Life نیز مفهوم مشابهی دارد. همچنین VibeHub یک دنیای مجازی دیگر است که می‌توان تجاربی چون حضور در یک رویداد یا یادگیری یک ابزار را در آن خرید و فروش کرد.

CEEK یک تولید‌کننده‌ی هدست VR است که خود را آینده‌ی محتوای دیجیتال می‌داند. با این فناوری می‌توانید با خرید بلیت، از تجربه‌ی یک رویداد و اجرای زنده به همراه آسایش خانه‌ی خود لذت ببرید و احساس کنید در مرکز یک اجرا هستید، البته با هزینه‌ی بسیار کم‌تر. این شرکت با هنرمندان مشهوری چون التون‌ جان، U2، لیدی گاگا و کیتی پری هم‌کاری کرده و در پی گسترش این افق است.

بازی Beach Head 2020، اوج تجربه‌ی VR و یک بازی با اهداف درون-بازی است. این بازی در یک شهر مجازی تحت محاصره است که باید از شهر در مقابل مهاجمان احتمالی دفاع شود. بازی به شما امکان می دهد با استفاده از توکنBHT تکه‌های زمین را خریداری کنید. همچنین می توانید در چندین گزینه سرگرمی از جمله نمایش‌ها، کنسرت‌ها و بازی‌های ورزشی شرکت کنید.

این دو فناوری کاربرد‌های بالقوه‌ی فراوانی در آینده‌ای نزدیک دارند و ادغام این دو، تغییراتی را در ابعاد مختلف زندگی ایجاد می‌کند. منتظر بمانید تا درباره‌ی این پروژه‌های جذاب در آینده‌ بیش‌تر بشنوید، چرا که این دو فناوری با یک‌دیگر، رابطه‌ای به مانند یک ازدواج ابدی دارند.

https://coiniran.com/?p=37331
دکمه بازگشت به بالا