ایستگاه خبر

با پروژه Locha برای اتصال به شبکه بیت‌کوین نیاز به اتصال اینترنت نخواهیم داشت

یک تیم ونزوئلایی درحال توسعه Locha هستند. پروژه Locha یک شبکه گره‌دار است که برای ارتباط با بیت‌کوین مبتنی بر اینترنت نیست. این سیستم به جای اتکا بر اینترنت و الکتریسیته که با قطعی‌های پیاپی در ونزوئلا مواجه ‌می‌شوند، مبتنی بر امواج رادیویی است.

به گزارش کوین تلگراف، Locha یک پروژه متن باز است که توسط رندی بریتو عضو انجمن بیت‌کوین ونزوئلا هدایت می‌شود.

آنها در حال توسعه دو دستگاه به نام‌های Turpial و Harpia هستند که به هرکسی اجازه می‌دهد به شبکه بیت‌کوین از طریق اواج رادیویی متصل شود. دستگاه Turpial یک ورژن ساده از ارسال کننده امواج در فواصل دور است که بین یک کیلومتر تا دو کیلومتر در مناطق شهری عمل می‌کند. Harpia نیز یک مدل رادیویی محدودتر است که می‌تواند توسط کامپیوترهای شخصی مورد استفاده قرار گیرد.

هر دو دستگاه قرار است کوچک باشند و توسط یک منبع تغذیه مثل باتری شارژ شوند. کاربرد آنها در اتصال به شبکه بیت‌کوین خلاصه نمی‌شود. بلاک‌چین‌های دیگری نظیر مونرو نیز می‌توانند مورد ارتباط قرار گیرند.

استفاده اولیه آنها در مواقع بحرانی قطع اینترنت است. جایی که جکومت‌ها زیرساخت‌های اینترنت را محدود و یا قطع می‌کنند. مشکل فعلی Locha نیاز به دسترسی به اینترنت در برخی از گره‌های شبکه برای اتصال به شبکه جهانی بلاک‌چین رمز ارزهاست.

اگرچه روند توسعه پروژه کند است اما تیم پشتیبانی معتقدند در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ پروژه آنها تکمیل خواهد شد. آنها اکنون منتظر افزایش سرمایه برای سرعت بخشیدن به روند تجاری سازی محصول خود هستند.

https://coiniran.com/?p=36517
دکمه بازگشت به بالا