ایستگاه خبر

همکاری مشترک وی‌چین با یک شرکت چینی برای بهبود رهگیری فرآورده‌های گوشتی

پروژه‌ی بلاک چینی وی‌چین از همکاری مشترک خود با شرکت مواد غذایی شنژن یاهونگتای خبر داد. قرار است میجیادا فرش فود که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ی شنزن است، از پلتفرم وی‌چین برای رهگیری توزیع فرآورده‌های گوشتی استفاده کند.

آن‌طور که پیداست، جزئیات فروش و مسیرهای عرضه فرآورده‌های گوشتی در سوپرمارکت‌ها با انعقاد این قرارداد همکاری مشترک، رهگیری خواهد شد. به این ترتیب، میجیادا می‌تواند فروشگاه‌ها را ملزم کند تا فرآورده‌های گوشتی را در همان روز دریافت از کشتارگاه به دست مصرف‌کننده برسانند.

همچنین قرار است در این طرح، محصولات فروش‌نرفته به طور سیستماتیک از سطح فروشگاه‌ها جمع‌آوری شود تا در روز بعد، محصولات تازه روی قفسه فروشگاه‌ها قرار بگیرد.

میجیادا درصدد است تا با استفاده از بلاک چین وی‌چین و دیگر ابزارهای آن از جمله ToolChain اطلاعات فرآورده‌های گوشتی از جمله مبدا، پردازش‌ها و داده‌های لجستیکی آن‌ها را روی یک بلاک چین ثبت و ضبط کند.

مصرف‌کنندگان نیز با اسکن کد QR چاپ شده روی بسته‌بندی محصولات این شرکت، می‌توانند به اطلاعات تغییرناپذیر محصولات که در سرتاسر زنجیره‌ی تامین آن‌ها ثبت شده، دسترسی پیدا کنند.

میجیادا و شنزن تاکید کرده‌اند که در آینده از محصولات جدیدی ذیل برنامه‌ی توسعه‌ی بلاک چینی خود رونمایی خواهند کرد.

Source

https://coiniran.com/?p=39310
دکمه بازگشت به بالا