ایستگاه خبر

مدیرعامل موسسه‌ی VanEck معتقد است فناوری بلاک‌چین وال‌ استریت را متحول می‌سازد!

مدیرعامل موسسه‌ی سرمایه‌گذاری جهانی VanEck معتقد است که صنعت رمز ارز به‌پیشرفت خود ادامه داده و فناوری بلاک‌چین قادر است وال استریت را کاملا متحول سازد. با این‌حال این امر به‌مرور رخ داده و نیازمند همکاری مداوم با سازمان‌های نظارتی خواهد بود.

فناوری بلاک‌چین شگفت‌انگیز است!

مدیرعامل موسسه‌ی VanEck در مصاحبه‌ی اخیر خویش پیش‌بینی نمود که فناوری بلاک‌چین سازوکار نهادهای پیشگام تجاری را کاملا متحول خواهد ساخت. وی متذکر شد که این تحول بلافاصله انجام نشده و سازمان‌های تنظیم‌کننده باید با تمامی بخش‌های آن موافقت کنند. مدیرعامل VanEck همچنین دنیای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را یک «پدیده» توصیف نمود.

وی از رویکرد مثبت برخی از کشورهای اروپایی نسبت به صنعت کریپتو ابراز امیدواری کرد و یادآور شد که این امر به رونق فضای رمز ارز کمک شایانی خواهد کرد. به‌عقیده‌ی وی تنها کشوری که مقامات آن همچنان دربرابر دارایی‌های دیجیتال مقاومت می‌کنند انگلستان است، وی افزود:

«آلمان، سوئیس و اکثر کشورهای اروپا به‌طرز شگفت‌آوری دوست‌دار کریپتو هستند. اما همان‌طور که می‌دانید انگلستان تاحدی سیاه و سفید است و رویکردش بسیار منفی است.»

برخلاف انتقادات کوبنده‌ و پیوسته‌ی بانک مرکزی انگلستان درخصوص رمز ارزها، وزیر دارایی‌ این کشور اخیرا افکار مثبت خود را درباره‌ی این صنعت ابراز کرده و خواهان آن است که کشورش به مرکزی جهانی برای دارایی‌های دیجیتال تبدیل شود. وی همچنین از «ضراب‌خانه‌ی سلطنتی (Royal Mint)» برای ایجاد یک NFT درخواست کرده است.

VanEck و سازمان‌های نظارتی

این موسسه‌ی سرمایه‌گذاری بزرگ در سال پیش درخواستی مبنی بر تاسیس یک صندوق سرمایه‌گذاری بورس (ETF) نقدی بیت‌کوین را به کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار (SEC) آمریکا ارائه داد. اما SEC به‌دلیل حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران این درخواست را رد کرد. به‌گفته‌ی SEC این نهاد سرمایه‌گذاری قادر به‌رفع چالش‌های موجود درباره‌ی پیشگیری از کلاهبرداری و فعالیت‌های مجرمانه نبوده است.

Jan van Eck در مصاحبه‌ی فوق به عدم همکاری متقابل بین این سازمان نظارتی و موسسه‌‌اش اشاره داشت و افزود که از واکنش SEC بسیار ناامید شده است و انتظار ندارد شرایط در آینده‌ی نزدیک دست‌خوش تغییرات مثبت شود.

پیشنهاد مطالعه: پیش‌بینی جرایم سایبری در سال ۲۰۲۲

Source

https://coiniran.com/?p=50601
دکمه بازگشت به بالا