ایستگاه خبر

باج‌گیری ۵۰۰ بیت‌کوینی از تتر

استیبل‌کوین تتر (USDT) مدعی شد طی یک نامه‌ی‌ باج‌گیری‌ به پرداخت ۵۰۰ بیت‌کوین معادل ۲۲ میلیون دلار تهدید شده است. در این نامه آمده است اسنادی در اختیار دارند که در صورت انتشار ممکن است به شبکه‌ی بیت‌کوین لطمه وارد سازد. تتر دیروز طی توییتی از این باج‌گیری پرده برداشت.

در متن این توییت آمده است:

«ما فکر می‌کنیم این یک تلاش ضعیف و غم‌انگیز برای باج‌گیری است، با این وجود این تهدید را جدی خواهیم گرفت. ما این مکاتبات جعلی و مطالبه باج مربوطه را به نیرو‌های اجرای قانون ارجاع داده‌ایم و مانند همیشه بطور کامل با مقامات مسئول برای تحقیقات لازم برای این طرح باج‌گیری همکاری خواهیم نمود.»

باج‌گیری 500 بیت‌کوینی از تتر

تتر یا دلار

جایگاه استیبل‌کوین تتر در بازارهای رمزنگاری مهم و بحث‌برانگیز است. تتر که یک رمز ارز مبتنی بر ارزهای فیات است توسط دلار آمریکا پشتیبانی شده است. کاربرد تتر در بین صرافی‌ها، معامله‌گران و شبکه‌ی رمزنگاری بسیار گسترده بوده تا جایی که به تعبیری آن را دارای اهمیت سیستمی می‌دانند.

با افزایش قیمت نجومی بیت‌کوین در سال پیش، ارزش بازار تتر نیز از ۲ میلیارد دلار به بیش از ۳۴ میلیارد دلار افزایش یافت. به گفته‌ی تتر هر توکن USDT معادل با یک دلار آمریکا است که در حساب‌‌‌های بانکی ذخیره شده است. این ادعا به موضوع بحث‌برانگیزی میان دانشگاهیان، بدبینان و دادستان کل نیویورک (NYAG) بدل شده است.

پیشنهاد مطالعه: ارز ثابت تتر ( tether ) چیست ؟

در روزهای گذشته مدارکی در فضای اینترنت منتشر شد که حاکی از مکاتبه‌ی بین کارمند شرکت تتر و نمایندگان بانک باهامایی Deltec بود. ادعای بانک Deltec مبنی بر در اختیار داشتن ذخایر تتر بر شایعات موجود درباره‌ی پشتیبانی دلار از تتر دامن زد.

با این وجود این ایمیل‌ها تایید نشدند، شرکت تتر نیز مشروعیت آن‌ها را در همان رشته توییت مربوط به اخاذی انکار نمود و هیچ یک از نمایندگان شرکت تتر حاضر نشدند به سوالات ایجاد شده پاسخ دهند.

دادستان کل نیویورک، لتیشیا جیمز نیز گفته است: «ادعای تتر مبنی بر پشتیبانی کامل و همیشگی آن توسط دلار آمریکا دروغی بیش نیست». در توافقنامه‌ای مقرر شد که تتر تا دو سال آینده از ذخایر خود گزارش‌های سه‌ماهه‌ ارائه دهد.

پیشنهاد مطالعه: توکن WBTC چیست؟ آشنایی با Wrapped Bitcoin

Source

https://coiniran.com/?p=44177
دکمه بازگشت به بالا