ایستگاه خبر

کنگره ایالات‌متحده در بحبوحه کووید-۱۹ رأی‌گیری مبتنی بر بلاکچین را بررسی می‌کند

کنگره ایالات متحده در نظر دارد تا با توسعه یک سیستم مبتنی بر بلاکچین امکان رأی‌گیری از راه دور را در مجلس سنا فراهم کند. یادداشت لورفته یکی از کارکنان کنگره ایالات متحده آمریکا افشا کرد که این کنگره در حال بررسی رأی‌گیری مبتنی بر بلاکچین به‌عنوان ابزاری برای رأی‌گیری از راه دور در دوران همه‌گیری کروناویروس است.
در این گزارش آمده است که بلاکچین ممکن است در کنار برنامه‌های رمزگذاری سرتاسر، یا E2EE، برای تسهیل فرایند رأی‌گیری به کار گرفته شود.

سنا احتمال رأی‌گیری مبتنی بر DLT را در نظر می‌گیرد

در این گزارش آمده است که برخی اعضای کنگره بر حضوری بودن جلسات کمیسیون‌ها، شوراها و رأی‌گیری‌ها تأکید داشتند و برنامه محتملی برای انجام دادن این فعالیت‌ها از راه دور ندارند.

یادداشت کارمند سنای آمریکا بیان می‌کند که از طریق یک دفترکل توزیع شده رمزگذاری شده، بلاکچین می‌تواند هم رای را به‌طور ایمن انتقال دهد و هم رای صحیح را تأیید کند.
در این یادداشت آمده است: «بلاکچین می‌تواند یک محیط امن و شفاف برای شرح مذاکرات به دست دهد و شرایط ضبط الکترونیکی تمام جزئیات و تغییرات رای‌ها را فراهم کند. این فناوری همچنین خطرات ناشی از شمارش نادرست آراء را کاهش می‌دهد.»
کنگره همچنین -با استناد به انتخابات پارلمانی ۲۰۱۹ استونی که ۴۴ درصد آرا به صورت آنلاین اخذ شده بود- خاطرنشان می‌کند که سیستم‌های مشابه رأی‌گیری مبتنی بر بلاکچین پیش از این نیز به کار گرفته شده‌بودند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38637
دکمه بازگشت به بالا