ایستگاه خبر

آمریکا بیشترین میزان هش ریت بیت کوین را به خود اختصاص داد

بر اساس داده‌های جدید دانشگاه کمبریج، پس از ممنوعیت کامل رمز ارزها در چین، ایالات متحده به بهترین مکان برای ماینرهای بیت کوین در جهان تبدیل شده است. به گفته مرکز کمیته منابع مالی جایگزین، بیش از یک سوم (۳۵.۴ درصد) هش ریت بیت کوین— واحد اندازه‌گیری قدرت محاسباتی شبکه استخراج—در ایالات متحده واقع شده است.

این رقم تا به حال بالاترین رقم ثبت شده برای ایالات متحده است و از حدود ۲۱.۸ درصد در ماه مه و حدود ۴.۲ درصد در سال قبل به ۳۵.۴ درصد رسیده است.

بر اساس داده‌های هش ریت، قزاقستان با ۱۸.۱، روسیه با ۱۱.۲ و کانادا با ۹.۶ دیگر مقاصد اصلی برای ماینرهای بیت کوین بودند.

بر اساس همین اطلاعات میزان هش ریت ثبت‌ شده در چین صفر است. این رقم تغییر چشمگیری برای پیشروی قدیمی بازار است که در ماه مه حدود یک سوم (۳۴.۳) هش ریت و در سپتامبر ۲۰۲۰ حدود دو سوم (۶۷) هش ریت را به خود اختصاص داده بود.

پس از اینکه مقامات پکن در اوایل امسال سرکوب رمز ارزها را آغاز کردند، ماینرها به سرعت از چین خارج شدند.

استخراج بیت کوین فرایندی است که از طریق آن بیت کوین به رایانه‌هایی که مسائل پیچیده را حل می کنند تعلق می‌گیرد. این سیستمها مقدار زیادی انرژی مصرف میکنند، که در چین ارزان و فراوان موجود است، هر چند اغلب از منابع آلاینده مانند زغال سنگ، که با سیاست‌های زیست‌محیطی چین در تضاد بود استفاده می‌کردند. از زمانی که مقامات چینی اعلام کردند که استخراج و تجارت را ممنوع می‌کنند، ماینرها در جستجوی پایگاه جدیدی هستند و ثابت شده که بخش‌هایی از ایالات متحده، به ویژه تگزاس، مکان جذابی برای ماینرهایی است که به دنبال انرژی ارزان—و اغلب تجدیدپذیر—هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۱ مهر): رشد فعالیت شبکه بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=47898
دکمه بازگشت به بالا