ایستگاه خبر

دانشگاه کالیفرنیا اولین کورس معتبر دانشگاهی خود در رابطه با بلاک‌چین را به اتمام رساند

دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا اولین کورس معتبر خود با تمرکز بر بلاک‌چین و دفتر کل توزیع شده را با موفقیت برگزار کرده است.

این کورس که به عنوان یک درس علوم کامپیوتر و در کالج مطالعات خلاقانه ارائه شده بود، در پاسخ به تقاضای بنیاد Blockchain Acceleration  تهیه شده بود.

بنیاد Blockchain Acceleration یک موسسه غیر انتفاعی از دانشجویان، اساتید، محققان و علافه‌مندان به رمز ارزها و بلاک‌چین است که هدف خود را گسترش و توسعه بلاک‌چین می داند.

کامرون دنیس مدیر این موسسه می‌گوید پس از رایزنی‌های بسیار با مقامات دانشگاه آنها را قانع کرده است که نیاز به یک کورس دانشگاهی در رابطه با این فناوری وجود دارد.

“هدف من از این کورس پرورش محققان و دانشمندان رادیکال کامپیوتری است که با استفاده از دانش خود و فناوری بلاک‌چین پروژه‌های کاربردی را محقق سازند و جامعه را با نوآوری‌های خود دگرگون سازند.”

به گزارش کوین‌تلگراف، اکنون ۳۰ دانشگاه از ۵۰ دانشگاه اول دنیا کورس‌هایی مرتبط با بلاک‌چین و رمز ارزها ارائه می‌دهند. در آمریکا دانشگاههایی چون استنفورد و دانشگاه علوم و فناوری ماساچوست نیز کورس‌های دانشگاهی در رابطه با بلاک‌چین ارائه می‌دهند.

https://coiniran.com/?p=35807
دکمه بازگشت به بالا