ایستگاه خبر

دومین وام‌دهنده بزرگ مسکن ایالات متحده پرداخت با بیت کوین را می‌پذیرد

از انتهای سال جاری میلادی، خریداران مسکن در ایالات متحده می‌توانند هزینه وام مسکن خود را با بیت کوین پرداخت کنند.

شرکت UWM ارائه‌دهنده وام مسکن در ایالات متحده، که در ماه ژانویه از طریق ادغام خرید ویژه (SPAC) برای اولین بار از آن رونمایی کرد، از برنامه‌‌ این هفته خود برای پذیرش رمز ارز‌ها جهت تسویه وام‌های مسکن عمومی خبر داد، چیزی که برای اولین بار در صنعت وام مسکن ملی ایالات متحده اتفاق می‌افتد.

مدیر اجرایی UWM، مت ایشبیا، در فراخوان سه ماهه دوم این شرکت در روز دوشنبه گفت:

ما امکان سنجی آن را انجام داده‌ایم و منتظر هستیم که اولین شرکت وام مسکن در آمریکا باشیم که رمز ارزها را برای تأمین پرداخت وام مسکن پذیرفته است.

او افزود:

این چیزی است که ما روی آن کار کرده ایم و بسیار خوشحال هستیم و امیدواریم در سه ماهه سوم، بتوانیم آن را قبل از هر کسی در کشور اجرایی کنیم، زیرا ما در فناوری و نوآوری پیشتاز هستیم.

این شرکت رهنی مستقر در میشیگان به CNBC تأیید کرد که قصد دارد با پذیرش بیت کوین شروع کند، اگرچه کارشناسان UWM  در حال ارزیابی اتر و سایر رمز ارزها نیز هستند.

ایشبیا در توییتی از طریق حساب این شرکت گفت:

ما امکان سنجی و الزامات لازم برای پذیرش بیت‌کوین به منظور تأمین پرداخت وام مسکن ملی را انجام داده‌ایم.

شرکت UWM، دومین وام‌دهنده بزرگ مسکن پس ازQuicken ، غول اعطای وام مستقر در دیترویت، تنها از طریق کانال‌های عمده فروشی کار می‌کند، به این معنی که این شرکت از ناوگانی از کارگزاران استفاده می‌کند که آن‌ها مشتریان را به وام‌های مسکن وصل می‌کند.

علاقه عمومی به ارزهای غیرمتمرکز و افزایش کاربردپذیری آن‌ها در زمان بررسی  قانونی آن‌ها از هر طرف در ایالات متحده صورت می‌گیرد. فدرال رزرو سالهاست در حال بررسی و تدوین یک شیوه‌نامه قانونی در این حوزه است.

قوانین مالیاتی رمز ارزها بخشی از لایحه زیرساختی یک تریلیون دلاری است و مقامات مالی مانند وزیر خزانه داری، جانت یلن، رئیسSEC  گری جنسلر، و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو  اخیراً در مورد این موضوع که آیا باید رمز ارزها و سایر دارایی‌های مشتق شده از آن را کنترل کنند یا خیر صحبت کرده‌اند.

هنوز مشخص نیست که آیا UWM  بیت کوین یا رمز ارزی را که در ازای وام مسکن خود می‌پذیرد نگه می‌دارد و آن را به عنوان سرمایه‌گذاری حفظ می‌کند یا در زمان معامله به فیات تبدیل می‌کند و رمز ارزها تنها حکم یک شیوه پرداخت برای آن‌هاست. باید منتظر خبرهای تکمیلی از این غول پرداخت وام آمریکایی بود.

پیشنهاد مطالعه:  کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱)

Source

https://coiniran.com/?p=47133
دکمه بازگشت به بالا