ایستگاه خبر

Uniswap از نقطه عطف ۱۰۰ میلیارد دلاری در حجم معاملات عبور کرد

با ادامه رشد بازار مالی غیرمتمرکز، Uniswap (UNI) به اولین صرافی غیرمتمرکز (DEX) تبدیل شده است که به مجموع حجم معاملات ۱۰۰ میلیارد دلار  رسیده است. در همین حال، توکن UNI اخیراً یک رکورد جدید ثبت کرد و ارزش کل قفل شده (TVL) در این پلتفرم هم به ۴ میلیارد دلار رسید.

Uniswap از ۱۰۰ میلیارد دلار عبور می‌کند
هیدن آدامز، خالق این پلتفرم در روز دوشنبه (۱۵ فوریه ۲۰۲۱) در یک توییت، اعلام کرد که Uniswap از مجموع حجم تجارت ۱۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است. Uniswap اولین صرافی غیرمتمرکزی است که به این نقطه عطف رسیده است و شاهدی دیگر برای رشد گسترده فعالیت صرافی غیرمتمرکز از اواسط سال ۲۰۲۰ است. نقطه عطف Uniswap دقیقاً در سه ماه پس از رسیدن به مرز ۵۰ میلیارد دلار در دسامبر سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد.

در واقع، داده‌های ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل کریپتو Dune Analytics جهش گسترده‌ای را در نمودار حجم معاملات Uniswap نشان می‌دهد که از ژوئیه سال ۲۰۲۰ آغاز شده است. بدون شک تابستان ۲۰۲۰ با راه‌اندازی توکن‌های استخراج نقدینگی مانند Compound پروتکل‌های (COMP) و Balancer (BAL) جرقه‌ای برای رونق DeFi بود.

حجم گسترده تجارت در Uniswap و دیگر  پلتفرم‌های DEX مانند SushiSwap باعث افزایش چشمگیر هزینه‌های معامله اتر (ETH) شده است. هزینه‌های گس در حال حاضر زیاد است، و تمایلات را برای ظهور راه‌حل‌های مقیاس لایه ۲ (L-2) است که معاملات ارزان‌تری را آغاز می‌کند، افزایش می‌دهد.

حجم معاملات. صرافی‌های غیرمتمرکز همچنان در حال رشد است
طبق Dune Analytics، حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز در ژانویه ۲۰۲۱ رکورد جدیدی را، در حدود ۶۱.۶ میلیون دلار، ثبت کرد.

Uniswap جدا از پرداخت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار مجموع معاملات، ۱ میلیارد دلار ارزش کل قفل‌شده نیز به آن اضافه کرده است. همانطور که قبلاً توسط CryptoPotato گزارش شده بود، این پلتفرم پیشروی پیشرو DEX در اواسط نوامبر سال ۲۰۲۰ از ۳ میلیارد دلارارزش کل قفل‌شده فراتر رفت.

طبق داده‌های DeFi DeFipulse یونی‌سوآپ اکنون با حدود ۴ میلیارد دلار اتر بر روی پلتفرمش از نظر ارزش کل قفل‌شده در رتبه‌ پنجم قرار دارد. Uniswap همچنین با  SushiSwap کمتر از نیم میلیارد دلار فاصله دارد و از حیث ارزش کل قفل‌شده میان صرافی‌های غیرمتمرکز در رتبه دوم قرار گرفته است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43821
دکمه بازگشت به بالا