ایستگاه خبر

پروتکل Uniswap بزرگترین پروژه‌ فعلی DeFi با ۲ میلیارد دلار ارزش کل قفل‌شده

پروتکل Uniswap در حال حاضر از کل فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) در دو ماه پیش بزرگتر است، این پروتکل معاملات اولین پروتکلی است که از ۲ میلیارد دلار عبور می‌کند.

Uniswap رکورد فوق را نیمه شب (UTC) دوشنبه به دست آورد و در حال حاضر، طبق وبسایت رتبه‌بندی رمزارز DeFi Pulse 2.06 میلیارد دلار دارایی رمزارز قفل شده دارد.
ارزش Uniswap  اکنون بیش از ارزش کل فضای DeFi در ۹ جولای است که گواهی بر رشد سرسام‌آور این پروتکل محسوب می‌شود.
در زمان انتشار این خبر، بیش از ۱۱ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) در DeFi وجود دارد که Uniswap تقریباً ۱۸٪ آن را تشکیل می‌دهد.
پروتکل Uniswap مبتنی بر اتریوم از یک سیستم خودکار بازارسازی استخرهای نقدینگی استفاده می‌کند تا کاربران بتوانند بین اتر (ETH) و هر نشانه ERC-20 دیگر معاملات خود را انجام دهند.
دارندگان تشویق می‌شوند که با بهره و کاهش کارمزد در این استخرهای نقدینگی، توکن‌های خود را واریز کنند. مجموع موجودی در این مجموعه‌ها، ۲ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده Uniswap قلمداد شده است.
اخبار روز دوشنبه نشان می‌دهد که در چند هفته گذشته ثروت Uniswap چه مقدار تغییر کرده است.
در اوایل سپتامبر، نقدینگی‌ای به ارزش ۸۳۰ میلیون دلار به پروتکل رقیب SushiSwap منتقل شد و منجر به این شد که ارزش کل قفل شده Uniswap تا ۱۰ سپتامبر به ۴۰۰ میلیون دلار برسد.
یک هفته بعد، به منظور جلب همکاری کاربران، Uniswap توکن UNI بومی خود را راه‌اندازی کرد و بیش از ۵۰۰ میلیون دلار به آدرس کیف پول‌هایی که قبل از سپتامبر از پروتکل استفاده می‌کردند منتقل شد.
توکن UNI باعث شده کاربران به سرعت به Uniswap برگردند و ارزش کل قفل شده آن، تنها چند روز پس از راه اندازی توکن، تقریباً ۱.۸ میلیارد دلار برسد.
این پلتفرم در نظر دارد تا طی چهار سال آینده ۴ میلیارد توکن UNI در جامعه صادر و توزیع کند.
بر اساس DeFi Pulse، بزرگترین پروژه بعدی DeFi، پلتفرم وام‌دهی همتابه‌همتای Maker، کمی عقب‌تر از Uniswap با ۱.۹۶ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41311
دکمه بازگشت به بالا