ایستگاه خبر

بانک مرکزی اوکراین، تیم بلاکچین خود را گسترش می دهد

بانک مرکزی اوکراین مشغول جمع آوری و گسترش یک تیم برای انتقال اطلاعات ارز ملی این کشور (hryvnia) به بلاکچین است.

به گزارش کوین ایران به نقل از CoinDesk، تعداد افراد انتخاب شده را نشان می دهد که هویت آنها فعلا مشخص نشده است؛ اما گستردگی این میزان از علاقه تاکنون در بانک مرکزی هیچ کشور دیگری دیده نشده است.

بانک مرکزی اوکراین، تیم بلاکچین خود را گسترش می دهد Central

آقای Yakiv Smolii نماینده قانونی بانک مرکزی نوشت: “امروز، ما تیم خود را به کمک متخصصان در سطح کلاس جهانی تقویت کرده ایم و به پیشرفت این پروژه در ماه های آینده خوش بین هستیم.”

خبرگزاری CoinDesk در هفته گذشته گزارشی را مبنی بر همکاری آزمایشگاه اوکراینی Distributed در این پروژه منتشر کرد، با این حال اطلاعات این تیم هنوز منتشر نشده است. خلاقیت های به کار گرفته شده در قسمت های زیرساختی این پروژه دست کم در بخش “تحقیقات بلاکچین، توسعه و بررسی مسائل امنیتی” مورد تایید Pavel Kravchenko موسس آزمایشگاه Distributed قرار گرفت.

بانک های مرکزی در سراسر جهان، درحال بحث در مورد فناوری بلاکچین و بررسی توانایی ردگیری مسیر مبادلاتی و کاهش هزینه های موسسات تجاری هستند. به عنوان مثال، بانک مرکزی چین (PBC)، ایجاد یک رمزارز بر پایه ارز ملی را یک پیشرفت مالی قاطع دانسته است.

اما در حال حاضر، بانک ملی اوکراین دیدگاه جامع تری را از تلاش خود برای ایجاد ارز ملی دیجیتال ارائه داده است که “در مقایسه با سایر دیدگاه ها عملی تر است”.

به گفته Smolii:

 “بانک ملی اوکراین به دنبال راهکاری عملی برای استفاده از ارز دیجیتالی e-hryvnia با کمک فناوری بلاکچین است. ما بلاکچین را به عنوان گام بعدی در تکامل فناوری معاملات که در دهه آینده گسترده تر و پر طرفدارتر می شود، می شناسیم.

ارز مناسب از نظر بانک مرکزی چیست؟

بانک مرکزی کار خود را در مسیر پیشرفت به سوی “اقتصاد بدون نقدینگی”، به طور رسمی از نوامبر ۲۰۱۶ بر روی سیستم بلاکچین آغاز کرد.

با اینکه هنوز نتایج تحقیقات قبلی منتشر نشده است، Smolli به CoinDesk گفت: “این پروژه در حال حاضر تحقیقات خود را بر روی توانایی های بانک مرکزی برای اجرای راهکار عملی برای استفاده از e-hryvnia متمرکز کرده است، که استفاده از آن برای همه آسان و به صورت ۲۴ ساعته در تمام سراسر هفته دردسترس باشد.”

هم اکنون بانک مرکزی در حال ساخت ابزاری کارآمدتر جهت سازماندهی میزان نامحدودی از معاملات، برای مشاغل و شهروندان اوکرانی می باشد.

بانک ملی اوکراین چگونگی اقدامات و نحوه پیشرفت پروژه را تعیین کرده است. این اقدام جهت ارزیابی میزان آمادگی موسسات مالی داخل کشور در راستای حمایت از انتقال اطلاعات ارز ملی به بلاکچین صورت گرفته است.

بانک مرکزی نیز به دنبال بهترین شیوه های استفاده شده توسط سایر کاربران بلاکچین در سراسر جهان است. به گفته Smolli: “ما زمان زیادی را برای مطالعه بر روی بهترین روش های بین المللی و تکنولوژی های موجود صرف کرده ایم.”

وی افزود: “ما به نیاز خود در ایجاد یک پول ملی دیجیتالی اطمینان داریم.”

https://coiniran.com/?p=16774
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x