ایستگاه خبر

قوانین نظارتی جدید برای رمز ارزها این بار در بریتانیا

دولت بریتانیا روز سه‌شنبه در اقدامی که مقررات تبلیغات را با سایر تبلیغات مالی مطابقت می‌دهد، قوانین خود را در مورد تبلیغات رمز ارزها سخت‌تر کرد.

در یک بیانیه مطبوعاتی، HM Treasury، وزارت دارایی بریتانیا، گفت «مایل به حمایت از نوآوری در دارایی‌های رمز ارزی» است و پتانسیل برخی محصولات مانند استیبل کوین‌ها را برای ارائه ابزار پرداخت کارآمدتر تشخیص می‌دهد.

این حرکت، بازاریابی کریپتو را در محدوده قوانین تبلیغات مالی قرار خواهد داد. این بدان معناست که تبلیغ دارایی‌های رمز ارزی تابع قوانین اداره رفتار مالی (FCA) خواهد بود، مطابق با همان استانداردهایی که تبلیغات مالی برای سهام و محصولات بیمه انجام می‌شود.

ریشی سوناک، رئیس خزانه‌داری بریتانیا، گفت:

دارایی‌های رمز ارزی می‌توانند فرصت‌های جدید هیجان‌انگیزی را فراهم کنند، راه‌های جدیدی را برای انجام معاملات و سرمایه‌گذاری به مردم ارائه دهند – اما مهم است که به مشتریان محصولاتی با ادعاهای گمراه‌کننده فروخته نشود.

این کارگروه دولتی از سال ۲۰۱۸ در حال بررسی اقدامات نظارتی در مورد دارایی‌های رمز ارزی است.

اطلاعات مشاوره منتشرشده در روز سه‌شنبه نشان می‌دهد طیف وسیعی از دغدغه‌های کسب‌وکارها در این فضا، از جمله تعریف دولت از دارایی‌های دیجیتال، اجرای یک دوره گذار و رویکرد پیشنهادی در نظر گرفته شده است.

تعریف پیشنهادی چندین معیار را برای یک دارایی رمز ارزی واجد شرایط تعیین می‌کند، از جمله اینکه قابل تعویض، قابل انتقال است، نه پول الکترونیکی که در مقررات پول الکترونیکی تعریف شده است و نه ارز صادر شده توسط بانک مرکزی یا مقام دولتی.

محدودیت برای رمز ارزها این بار در بریتانیا

پیش از این ممنوعیت‌های زیادی از سوی تنظیم‌کنندگان بریتانیا در زمینه بازاریابی مرتبط با رمز ارزها و توقف تأییدیه‌های تبلیغات کریپتو توسط مقامات لندن اعمال شده بود.

در ماه دسامبر، سازمان استانداردهای تبلیغاتی (ASA) یک «هشدار قرمز» در مورد بازاریابی دارایی‌های رمز ارزی صادر و هفت آگهی جداگانه را ممنوع کرد.

شرکت هایی که تبلیغات آن‌ها در آن زمان قوانین را زیر پا گذاشته بودند شامل پلتفرم‌های معاملاتی eToro و Coinburp، صرافی‌های EXMO، Luno، Kraken و Coinbase و همچنین تبلیغی از پیتزاهای زنجیره‌ای Papa John’s بود.

این هفته، سنگاپور و اسپانیا نیز قوانین خود را در مورد تبلیغات کریپتو تشدید کردند.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۱ دی) – کاهش تقاضا در بازارهای نقدی

 

Source

https://coiniran.com/?p=49358
دکمه بازگشت به بالا