ایستگاه خبر

انگلستان از مراکز رمزارز درخواست گزارش سالانه می‌کند

اداره‌ی نظارت و تنظیم‌ خدمات مالی انگلستان FCA به تازگی در گزارشی اعلام کرده است که تمامی مراکز رمزارز باید گزارش ضد جرایم مالی سالانه به این سازمان ارائه دهند.

این سازمان طی دستورالعملی قوانین جدید را توضیح داده است.

این تصمیم به دنبال ممنوع شدن سرمایه‌گذاری در رمزارزها و خدمات وابسته برای سرمایه‌گذاران در ابتدای سال جاری، گرفته شده است.

FCA گفته است: این دستورالعمل بیان می‌کند که ادارات و صنایع رمزارزی باید تحت نظارت این سازمان قرار گرفته و تمامی فعالیت‌ها و گزارشات مالی آنان به منظور جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی و پولشویی، بررسی شود.

پینشهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱)

کسانی که به اطلاعیه اول این سازمان دقت کرده‌ بودند از این خبر متعجب نشدند.

اوایل سال جاری این سازمان طی اخطار منطقی که منتشر کرده بود درباره خطرات صنعت رمزارز توضیحات کافی داده بود.

این اخطار نشان داد که این سازمان درست همانند یک مقام نظارتی که باید به فکر محافظت از مشتریان باشد، عمل می‌کند و به مواردی مانند نوسان قیمت، پیچیدگی محصول، کارمزدها و هزینه‌ها و مسائل بازاریابی توجه می‌کند.

FCA در آن زمان گفته بود: مشتریان باید نسبت به خطرات این بازار آگاه بوده و کاملا با در نظر گرفتن همه‌ی جوانب اقدام به سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزهای مناسب خود کنند.

این سازمان برای تاکید بر حرف خود حتی در این اخطار گفته بود: مشتریان در صورت سرمایه‌گذاری بر روی چنین دارایی‌هایی باید آمادگی از دست دادن تمام سرمایه خود را نیز داشته باشند.

source

https://coiniran.com/?p=44881
دکمه بازگشت به بالا