ایستگاه خبر

بررسی نقش بانک‌ها در صنعت کریپتو توسط تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده

یک تیم بین‌سازمانی متشکل از قانونگذاران بانک‌های ایالات متحده، یعنی شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)، فدرال رزرو، و دفتر کنترل ارز، در حال جمع‌آوری یک نقشه‌ راه نظارتی برای ارائه خدمات ارزهای دیجیتال و صنعت کریپتو در بانک‌هاست.

قوانین شفاف‌تر در مورد نگهداری ارزهای دیجیتال برای تسهیل تجارت مشتری، استفاده از آن‌ها به‌عنوان وثیقه‌ برای وام و نگهداری در ترازنامه، از جمله مواردی است که توسط تنظیم‌کننده‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

با این حال، نوسانات ارزهای دیجیتال، تعیین نحوه استفاده از آن‌ها به عنوان وثیقه و گنجاندن آن‌ها در ترازنامه بانکی را دشوار می‌کند. به گفته مک‌ ویلیامز، مدیریت و کاهش ریسک، در صورتی که بانک‌ها در این فضا فعالیت کنند، کلیدی است. برخی از بانک‌ها، مانند جی پی مورگان و گلدمن ساکس، در بحبوحه ابهامات نظارتی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

موضع FDIC در مورد صنعت کریپتو

FDIC اذعان کرد که ملاحظات جدید و منحصربه‌فردی در رابطه با دارایی‌های دیجیتال در ماه مه ۲۰۲۱ وجود دارد. این سازمان نظرات و اطلاعات علاقه‌مندان به درک بهتر منافع صنعت و مصرف‌کنندگان و بانک‌ها را جمع‌آوری می‌کند.

خانم مک ویلیامز در گفتگو با marketplace.org در سال ۲۰۱۹ گفت که کل سیستم بانک مرکزی ممکن است توسط ارزهای دیجیتال مختل شود. او تمایل خود را برای عبور از دو نقطه افراطی ابراز کرد. وی نمی‌خواست FDIC به چیزی که در مورد آن مطمئن نیستند چراغ سبز نشان دهد، و همچنین نمی‌خواست از نوآوری جلوگیری کند.

آیا FDIC سپرده‌های ارزهای دیجیتال را بیمه خواهد کرد؟

هنگامی که بانکی در ایالات متحده ورشکست می‌شود، مسئولیت FDIC این است که وام‌های بانکی و سایر دارایی‌ها را پرداخت کند. FDIC اخیراً با یکی از شرکت متولی صنعت کریپتو Anchorage، همکاری کرد تا به آن کمک کند تا دارایی‌های رمز ارزی بانک را نقد کند. Anchorage به آن کمک می‌کند تا در صورت ورشکستگی بانک، بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال را ذخیره کند و بفروشد. هنوز مشخص نیست که آیا FDIC مکانیسم‌های حمایت از سرمایه‌گذار را برای افرادی که با Coinbase یا Gemini سرمایه‌گذاری می‌کنند در نظر خواهد گرفت یا خیر. باز هم، این نوسانات ارزهای دیجیتال است که پوشش بیمه را پیچیده می‌کند. Coinbase از سال ۲۰۱۳ با Lloyd’s of London همکاری داشته است تا از دارایی‌های بیش از ۲۵۵ میلیون دلار محافظت کند و یکی از قوی‌ترین سیستم‌های امنیت سایبری را در میان صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سطح جهان دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۴ آبان): قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد؟

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=48060
دکمه بازگشت به بالا