ایستگاه خبر

توییتر می‌گوید که گروه هکرها ۱۳۰ حساب مختلف را نشانه گرفتند

شرکت توییتر می‌گوید که گروه منسوب به حمله هکری “کریپتو برای سلامت” بیش از ۱۳۰ حساب توییتر را هدف حمله خود قرار دادند. به گزارش خبرگزاری Coindesk این بستر رسانه اجتماعی صبح امروز اعلام کرد که این هکرها که هنوز شناسایی نشده‌اند، کنترل کامل مجموعه‌ای از حساب‌ها را به دست گرفتند و از آن‌ها استفاده کردند تا توییت‌هایی مبنی بر درخواست بیتکوین، ارسال کنند.

این حساب‌ها شامل حساب‌های افراد شاخصی چون باراک اوباما، ایلان ماسک، جو بایدن، ژائو مدیر بایننس، جاستین سان مدیر ترون و همچنین حساب‌های چندین شرکت و صرافی رمزارزی مثل Coinbase بودند. کاربران تا قبل از این که توییتر کنترل اوضاع را به دست گرفت و حساب‌های مورد تأیید را قفل کرد، معادل ۱۲۵ هزار دلار بیتکوین را فرستاده بودند. توییتر در حال بررسی این موضوع است که آیا این هکر‌ها به داده‌های غیرعمومی هم دسترسی پیدا کرده‌اند یا خیر.

یک کارمند سابق توییتر به برگزاری The Financial Times گفته است که این شرکت پروتوکل‌های امنیتی سهل‌انگارانه‌ای دارد و به صدها مهندس خود اجازه‌ی دسترسی و کنترل کامل مدیریت را می‌دهد. هکر‌ها در سال ۲۰۰۹ دو بار توییتر را مورد حمله قرار داده بودند و آن زمان کمیسیون معاملات فدرال این شرکت را به خاطر نقص‌های جدی در امنیت داده مورد انتقاد قرار داده بود.

در واکنش به این کلاهبرداری، به نظر می‌رسد که یک جنبش منع بیتکوین آغاز شده است. مدافعان این جنبش می‌گویند اگر بیتکوین وجود نداشت، انگیزه‌ای برای هکر‌ها در راستای انجام این کلاهبرداری وجود نداشت. در طرف دیگر عده‌ای عقیده دارند که این حمله برنامه‌ریزی شده بود تا یک جنبش را بر علیه این رمزارز پرچم‌دار به راه اندازد.

جف دورمن، نویسنده Coindesk و مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت Arca اشاره کرده است:

“این یک کلاهبرداری توییتری است، نه یک کلاهبرداری رمزارزی. این اتفاق من را به یاد زمانی می‌اندازد که از سوی یک شاهزاده نیجریه‌ای از من خواسته شد تا ۱۰۰ هزار دلار را برای او بفرستم. این یک کلاهبرداری ایمیل بود نه یک کلاهبرداری دلار آمریکا.”

https://coiniran.com/?p=40132
دکمه بازگشت به بالا