ایستگاه خبر

لیر ترکیه سقوط کرد، مردم این کشور به بیت کوین پناه آورده‌اند

بیت کوین (BTC) بارها و بارها ثابت کرده است که نجات‌دهنده نهایی جهان در برابر سیستم‌های ناکارآمد فیات و سازمان‌های دولتی است. در هفته‌ی گذشته، لیر ترکیه ۱۴ درصد دیگر سقوط کرد. این تنزل ارزش پولی مردم ترکیه را وادار کرد برای محافظت از ثروت خود در بیت کوین (BTC) سرمایه‌گذاری کنند.

از آنجایی که لیر ترکیه امروز در برابر دلار آمریکا ۱۴ درصد سقوط کرد، در آخر هفته گذشته، جستجوهای گوگل برای بیت کوین (BTC) در ترکیه تقریباً دو برابر شده است. کوین ایران

با روند صعودی‌ای که بیت کوین (BTC) طی چند ماه گذشته در پیش گرفته است، اعتماد به بزرگترین رمز ارز جهان نیز به شدت در حال افزایش است.  در زمان انتشار این خبر بیت کوین با قیمت حدود ۵۵ هزار دلار معامله می‌شود. بانک دویچه در آخرین گزارش خود نوشته است بیت کوین (BTC) موقعیت خود را به شدت تحکیم کرده و در نتیجه سومین ارز بزرگ جهان از نظر ارزش کل در گردش شده است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

دویچه بانک: بیت کوین (BTC) را نمی‌توان نادیده گرفت!

بانک دویچه اذعان کرد که حتی مؤسسات دولتی و بانک‌های مرکزی نیز نقش مهم رمز ارزها را پذیرفته‌اند. در این گزارش، ماریون لابور، تحلیلگر این بانک، نوشته:

«سرمایه‌ی ۱ تریلیون دلاری بیت کوین باعث می‌شود این رمز ارز آنقدر مهم باشد که نتوان آن را نادیده گرفت. تا زمانی که مدیران دارایی و شرکت‌ها به سرمایه‌گذاری در این بازار ادامه دهند، قیمت بیت کوین می‌تواند بیشتر شود.»

با این حال، این گزارش تأیید کرده است که «معاملات و تجارت بیت کوین هنوز محدود است».

جهش بیت کوین به جایگاه سومین ارز در گردش جهان به دلیل افزایش چشمگیر قیمت این رمز ارز است. این گزارش افزوده است: «در اوایل سال ۲۰۱۹، بیت کوین فقط به اندازه‌ی ۳ درصد از سرمایه‌ی در گردش دلار آمریکا در بازار داشت، اما در فوریه ۲۰۲۱ بیش از ۴۰ درصد دلار آمریکا سرمایه دارد.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=44792
دکمه بازگشت به بالا