ایستگاه خبر

آیا وزارت خزانه‌داری آمریکا سیاست جدیدی در برابر رمز ارزها اتخاذ می‌کند؟

وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید استفاده روزافزون از رمز ارزها اثرپذیری تحریم‌های اقتصادی آمریکا را به چالش می‌کشد. در این‌باره وزارت خزانه داری ایالات متحده می‌گوید:

ما از این خطر که اگر این دارایی‌ها و سیستم‌های پرداخت مبتنی بر رمزارزها کنترل نشوند، می‌توانند به اثرپذیری تحریم‌های اقتصادی ما آسیب برسانند، آگاهی داریم.

رمزارزها کارآیی تحریم‌های اقتصادی آمریکا را تهدید می‌کنند

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه گزارش تحریم‌های اقتصادی سال ۲۰۲۱ خود را منتشر کرد. در این گزارش آمده است:

نوآوری‌های تکنولوژیکی مانند رمز ارزها، بسترهای پرداخت جایگزین و روش‌های جدید پنهان کردن معاملات برون مرزی، همه کارایی تحریم‌های اقتصادی آمریکا را کاهش می‌دهند.

در حالی که تحریم‌های اقتصادی یک ابزار سیاسی اساسی و موثر هستند، آن‌‌ها همچنین با چالش‌های جدیدی از جمله افزایش خطرات ناشی از سیستم‌های پرداخت جدید، استفاده روزافزون از دارایی‌های رمزارزی و مجرمان سایبری روبرو هستند.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد:

ما از این خطر که اگر این دارایی‌ها و سیستم‌های پرداخت دیجیتالی کنترل نشوند، می‌توانند به اثرپذیری تحریم‌های اقتصادی ما آسیب برسانند، آگاهی داریم.

این گزارش برای «کاهش این چالش‌ها و تقویت اثربخشی نقش خزانه‌داری در تحریم‌های پیش رو» چندین توصیه ارائه می‌دهد.

یکی از آن‌ها «مدرنسازی فناوری تحریم‌های خزانه‌داری، نیروی کار و زیرساخت‌ها است. این گزارش تأکید می‌کند و می‌افزاید:

وزارت خزانه داری» باید از تخصص، فناوری و کارکنان مناسب برای حمایت از روند سیاست‌گذاری و اجرای تحریم‌های قوی و مؤثر برخوردار باشد.

وزارت خزانه‌داری باید در تعمیق دانش و قابلیت‌های نهادی خود در توسعه دارایی‌ها و فضای خدمات دیجیتالی سرمایه‌گذاری کند تا از چرخه عمر کامل روش‌های تحریم اطمینان حاصل کند.

به گزارش وال استریت ژورنال، والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری، روز سه شنبه به قانون‌گذاران گفته که واحدهای اطلاعات مالی و تحریم‌های دولت به بودجه و کارکنان بیشتری برای مقابله با تهدیدات امنیت ملی، از جمله تهدیدهای ناشی از باج افزارها و بازارهای رمزارزی نیاز دارند.

او می‌گوید:

یکی از مهمترین زمینه‌ها برای ما، صراحتاً این است که اطمینان حاصل کنیم که نیروی کار داریم که این مسائل را در آینده درک می‌شوند.

به عقیده وی، بسیاری از این مبادلات رمزارزی و نقل و انتقالات مجرمان سایبری که توسط باج افزارها انجام می‌شوند، در خارج از ایالات متحده وجود دارند اما در اینجا تأثیرگذار هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48000
دکمه بازگشت به بالا