ایستگاه خبر

خاموشی یکی از بزرگترین استخرهای استخراج اتریوم

استخر استخراج اتریوم مستقر درچین SparkPool اعلام کرده است که به دنبال اعمال شدیدتر ممنوعیت‌های استخراج رمز ارزها در این کشور، ارائه خدمات را برای همه کاربران خود تعطیل می‌کند.

استخر استخراج اتریوم SparkPool خاموش می‌شود!

دومین استخر بزرگ استخراج اتریوم، SparkPool، اعلام کرده است که تا ۳۰ سپتامبر به تمام خدمات و عملیات خود در حوزه رمز ارزها پایان می‌دهد.

این استخر که در خارج از شهر هانگژو چین واقع شده است، در ابتدا به کاربران گفت که به دنبال تغییرات نظارتی مقامات چینی، جمعه گذشته خدمات خود را برای کاربران چینی متوقف می‌کند. با این حال، در اطلاعیه بعدی که امروز در وبسایت SparkPool و حساب توییتری این استخر استخراج رمز ارزی ارسال شد، این شرکت تأیید کرد که خدمات خود را برای کاربران چه در داخل یا خارج از چین متوقف می‌کند.

در اطلاعیه، SparkPool  اعلام کرده که تصمیم گرفته است به حفاظت از دارایی‌های کاربران خود کمک کند. این استخر همچنین اعلام کرده است که اطلاعات اضافی مربوط به تعطیلی خود را از طریق اطلاعیه‌های عمومی و پیام‌های خصوصی در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد. در حال حاضر، برنامه‌ریزی شده است که این تعطیلی در صبح زود ۳۰ سپتامبر انجام شود.

استخر استخراج SparkPool  که در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد، یکی از قدیمی‌ترین استخرهای استخراج اتریوم است و در حال حاضر ۲۱ درصد از هش ریت شبکه اتریوم را به خود اختصاص داده است. به گفته MiningPoolStats، استخر SparkPool  دارای بیش از ۶۸۰۰۰ ماینر متصل به استخر اتریوم است و مجموعه ۱۴۱ تراهش در ثانیه قدرت هش تولید می‌کند.

شرکت SparkPool همچنین استخرهایی را برای دو بلاکچین اثبات کار دیگر، Beam و Nervos  فراهم می‌کند که قرار است آن‌ها نیز همزمان با استخر اتریوم بسته شوند.

آخرین اعلامیه برای ممنوعیت رمز ارزها در چین تکرار مفاد قبلی است که فعالیت های مربوط به رمز ارزها در این کشور غیرقانونی اعلام می‌کند. با این حال، بر خلاف ممنوعیت‌های قبلی، مقامات در حال حاضر نظارت را افزایش داده و به نظر می‌رسد مجازات‌های شدیدتری را برای افرادی که به خاطر استخراج غیرقانونی رمز ارزها دستگیر می‌شوند، در نظر گرفته است. به این ترتیب، شرکت‌هایی که در چین با رمز ارزها سروکار دارند، احتمالاً یا تعطیل می‌شوند یا به خارج از کشور می‌روند تا از عواقب قوانین جدید جلوگیری کنند.

پیشنهاد مطالعه:  استخراج اتریوم با کامپیوتر

Source

https://coiniran.com/?p=47684
دکمه بازگشت به بالا