ایستگاه خبر

عبور ارزش بازار دارایی‌های توکن شده از ۲۰ میلیارد دلار

تحقیق جدیدی که انجام شده نشان می‌دهد دارایی‌های واقعی که به صورت توکن دیجیتالی در آمده‌اند، بر این صنعت نوظهور حکمرانی می‌کنند.

این تحقیق تخمین زده‌ است که حجم بازار در سه‌ماهه‌ی آخر سال ۲۰۲۰ از ۲۰ میلیارد دلار عبور کرده است. این امر تحت رهبری ارزهای توکن شده که به ارز ثابت (Stablecoin) نیز شناخته می‌شوند، انجام شده است. با توجه به داده‌های موجود در Bitstamp، حجم بازار ارزهای ثابت در بازه‌ی زمانی مارچ تا آگوست سال ۲۰۲۰، رشدی ۴۰ درصدی داشته است. این رشد عظیم به دلیل جابجایی مداوم پول از حالت کاغذی به دیجیتالی و همچنین سرمایه‌گذاری در بازارهای بزرگتر رمز ارز، برخلاف عدم ثبات آن‌ها بوده است.

با اختلاف بزرگترین و پر رشدترین ارز ثابت، تتر بوده است که در این هفته حجم بازار آن به رقم ۲۰ میلیارد دلار رسید.

اما شرکت‌های دیگر نیز رشد کرده‌اند. بازار دارایی‌های دیجیتالی شده در این سال به طور مداوم در حال رشد بوده و این امر تحت تاثیر شرکت‌های چون PowerLedger، WePower و Cenfura بوده است که در کشورهایی نظیر استرالیا، جنوب شرقی آسیا، و بخشی از اروپا فناوری‌های هوشمند خود را پیاده سازی کرده‌اند.

مدیر شرکت AAX، آقای Thor Chan گفته است: پول بیشتری در حال ورود است و این موضوع تنها به دلیل پاندمی کرونا نبوده و ما شاهد خلاقیت‌های بیشتری نیز هستیم. مثلا رشد بازار ارزهای ثابت و رشدی که در میزان استفاده از آن‌ها شده است.

پیشنهاد مطالعه: ارز ثابت تتر ( tether ) چیست ؟

بازار در حال رشد

این گزارش با کنار هم قرار دادن اطلاعات در مورد برخی پروژه‌های ذکر شده در سایت Blockexplorers، جمع آوری شده است. در این لیست، رمزارزها و پروژه‌های DeFi به دلیل عدم ثبات زیادی که داشته‌اند، به عنوان دارایی‌های دیجیتال بومی یاد شده‌اند.

بازار دارایی‌های توکن شده به شرح زیر است:

  • کالاهای توکن شده
  • ارزهای توکن شده
  • انرژی‌های توکن شده
  • پول فیات توکن شده
  • طلای توکن شده
  • املاک توکن شده

گفتن اینکه یک دارایی توکن شده بر دارایی دیجیتال یا DeFi‌ برتری دارد، اصلا اهمیتی ندارد. زیرا دارایی‌های توکن شده ارزش یکسانی با دارایی واقعی دارند و فقط به صورت توکن در شبکه بلاکچین ایجاد شده‌اند.

دارایی دیجیتال یعنی دارایی که بر روی شبکه بلاکچین یا یک بخش دیجیتالی به صورت توکن ثبت شده و تحت محافظت کلیدهای رمزنگاری شده است. در حالی که DeFi با توجه به Dapps به این برمی‌گردد که به وسیله‌ی قراردادهای هوشمند، و با کمک اعتبار و سود باعث تسویه‌پذیر شدن پول در بازار رمزارز می‌شود.

source

https://coiniran.com/?p=44072
دکمه بازگشت به بالا