ایستگاه خبر

توکن‌سازی، رهبر انقلاب بلاکچینی خواهد بود!

از زمان معرفی دفتر کل توزیع‌شده، تعداد کاربران آن رشد زیادی داشته است. استفاده از این فناوری برای انتقال ایمن و توزیع اطلاعات، مستقل از شخص ثالث، یک مزیت برجسته بوده است. نکته دیگری که شاید باعث رشد این فناوری می‌شود توکن‌سازی (Tokenisation) است.

توکن‌سازی یا Tokenisation چیست؟

توکن‌سازی فرآیند تبدیل دارایی‌های زندگی واقعی (کالاها و سایر محصولات) به دارایی‌های دیجیتال است. این دارایی‌ها پس از توکن‌سازی با اطمینان، ذخیره و بر روی فناوری دفتر کل توزیع‌شده انتقال داده می‌شوند.

برای مثال یک نقاشی گران را تصور کنید: خرید این اثر هنری با ارزش ۱ میلیون دلار با حقوق ۵۰ هزار دلاری یک فرد حدود یک سال طول می‌کشد. با توکنایز کردن، می توان آن نقاشی را دیجیتالی و به هزاران توکن تبدیل کرد، پس از آن می‌توانم به راحتی یک قطعه از آن نقاشی یک میلیون دلاری را خریداری کنم.

خوشبختانه، کانسپت توکنایز کردن در فناوری بلاکچین به‌وسیله‌ همین تکنولوژی مصون می‌ماند. دفترکل توزیع شده کاملاً تغییرناپذیر است و هر دارایی موجود در بلاکچین قابل محاسبه و اندازه‌گیری است. این مفهوم تضمین می‌کند که چندین نفر می‌توانند چیزهایی از زندگی واقعی را در اختیار داشته باشند که معمولاً قادر به تهیه آنها به عنوان یک کل نیستند.

پذیرش Tokenisation و فناوری بلاکچین

استفاده از توکن‌سازی برای تأمین دارایی‌ها در سال ۲۰۱۷ رایج شد. از آن زمان، صنایع مختلف، مؤسسات، سرمایه گذاران و افراد این ایده را پذیرفته‌اند. فلزات گرانبها، سهام، اوراق قرضه، آثار هنری و دارایی‌های مختلف دیگری بر روی بلاکچین ذخیره شده‌اند.

نقدینگی، امنیت و شفافیت دلایل اصلی محبوبیت توکن‌سازی در فناوری بلاکچین است. در واقع، بلاکچین و توکن‌سازی آینده دارایی‌های دیجیتالی‌اند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40316
دکمه بازگشت به بالا