ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری میلیاردر معروف در حوزه کریپتوکارنسی هند

تیم دراپر، سرمایه‌گذار میلیاردر و برنده هزاران بیت‌کوین (BTC) در مزایده‌های جاده ابریشم Federal Bureau در سال ۲۰۱۴، چشم‌انداز خود را درباره صنعت نوظهور رمزارزها در هند تدقیق کرد.

در ۲۲ مارس، دراپر در حساب شخصی توئیتری خود نوشت، اقدام اخیر دیوان عالی هند مبنی بر لغو ممنوعیت ارائه خدمات مالی بانک‌ها به شرکت‌های کریپتو، رنسانس حوزه‌ی رمزارزها در این کشور خواهد بود.

دراپر در مصاحبه ۲۱ مارس با Inc42 ، اظهار داشت که وی در سفر اخیر به هند «با چندین استارتاپ حوزه‌ی بیت‌کوین و رمزارزها» ملاقات کرده و افزود «امیدوار است بتواند تعدادی از آنها را حمایت کند.»

مشکلات اقتصادی جهانی توجه‌ها را به مزایای بیت‌کوین جلب خواهد کرد

دراپر تاکید کرد تصمیم تعیین‌کننده دیوان عالی هند، نشان خواهد داد فواید رمزارزها با زوال سیستم مالی جهانی برجسته خواهد شد.

«دیوان عالی و دولت هند نشان داده‌اند که بهترین ایده‌ها در نهایت پیروز می‌شوند، زیرا مزایای بیت کوین و رمزارزها نسبت به سیستم‌های فعلی در طول این بحران آشکار خواهند شد.»

دراپر انتظار دارد در بلند مدت، بحران فعلی «به مردم قدرت تشخیص دهد که بیت‌کوین، نسبته به سیستم بانکی فعلی، راه بهتری برای نگه داشتن سرمایه است»

شرکت‌های کریپتو برای دستیابی به جایگاه بهتر در بازار هند رقابت می‌کنند

دراپر تنها کسی نیست که به دنبال سرمایه‌گذاری در بخش رمزارز هند است. شرکت‌های Binance و Wazirx در ۱۶ مارس اعلام کردند که بودجه‌یی۵۰ میلیون دلاری برای حمایت مالی از این حوزه تحت عنوان «بلاک‌چین برای هند» در نظر گرفته‌اند. صرافی‌های کریپتو، Kraken وKuCoin، هم طی بیانیه‌هایی تمایل خود برای ورود به بازار هند را اعلام کرده‌اند.

صنعت رمزارز هند آنطور که باید امن نیست!

با وجود شور و هیجان گسترده برای رمزارزها در هند، این بخش هنوز هم با چالش‌های نظارتی روبرو است.

علاوه بر درخواست تجدید نظر احتمالی بانک مرکزی هند (RBI) در مورد تصمیم دیوان عالی، مجلس هند هنوز درباره «ممنوعیت رمزارزها و تنظیم صورتحساب رسمی ارز دیجیتال» از سال ۲۰۱۹ قانونی وضع نکرده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37772
دکمه بازگشت به بالا