ایستگاه خبر

ادغام راپستن اتریوم تا دو روز آینده!‌

راپستن (Ropsten)، شبکه آزمایشی اخیر اتریوم، به عنوان یکی از آزمایش‌های نهایی قبل از ادغام بلاکچین اصلی اتریوم، در شرف انتقال به اثبات سهام است. در حالی که زمان واقعی ادغام Ropsten بر اساس چند عامل متفاوت خواهد بود، طبق یک پست رسمی از اتریوم، انتظار می‌رود که روز چهارشنبه انجام شود.

ادغام راپستن چگونه رخ خواهد داد؟

این ادغام برنامه‌ریزی‌شده تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که نسخه اثبات کار Ropsten به معیارهای از پیش تعیین‌شده‌ای را که به‌عنوان سختی کل ترمینال شناخته می‌شوند، رسیده باشد. این مقدار روی سطح بسیار بالای ۵۰ کوادریلیون تنظیم شده است تا مانع از تداخل هر موجودیت مخربی در ادغام با انباشته شدن هش ریت مصنوعی شود (که اولین باری که این آزمایش برنامه ریزی شد اتفاق افتاد).

از آنجایی که راپستن هنوز یک شبکه آزمایشی است، نرخ هش آن پایین است. بنابراین، اپراتورهای گره ادغام باید به صورت دستی کلاینت‌های خود را پیکربندی کنند تا برای لایه اجرا و کلاینت‌های پخش کننده اجماع، سختی ترمینال راپستن (TTD) را دور بزنند. این کار قرار است تا پایان امروز تکمیل شود.

پیشرفت قابل توجه Ropsten برای اتریوم

ادغام راپستن یکی از چندین فرآیند حیاتی در حصول اطمینان از این است که نرم‌افزار کلاینت مورد استفاده برای اجرای گره‌های اتریوم به درستی و بدون مشکل در طول رویداد اجرا می‌شود.

هدف اصلی ادغام راپستن این است که تا پایان سال ادغام CoreNet اتریوم را عملی کند. مهندسان هسته اتریوم در گذشته آزمایش‌های ادغام را انجام دادند، از جمله یک شدو فورک (shadow fork) در شبکه پیشرو و دیگری در یک شبکه آزمایشی به نام Kiln.

این رویداد کد دو زنجیره Ropsten را شامل می‌شود: یکی اثبات کار و دیگری زنجیره‌ای از تگ‌های اثبات سهام. این همان روشی است که شبکه اصلی اتریوم در نهایت از آن استفاده خواهد کرد.

پس از انتقال راپستن، دو شبکه آزمایشی دیگر (Goerli و Sepolia) به اثبات سهام تبدیل خواهند شد. طبق وبسایت رسمی Eth، جامعه اتر می‌تواند شبکه‌های آزمایشی دیگری مانند Rinkeby و Kovan را به صورت جداگانه حفظ کند و بهبود بخشد، زیرا توسعه‌دهندگان تمرکز خود را روی آن‌ها نخواهند داشت.

ادغام راپستن با به‌روزرسانی قبلی اتریوم در دو زمینه اصلی متفاوت است. برای شروع، اپراتورهای گره باید به‌جای یکی از این دو، کلاینت‌های لایه اجماع و اجرایی خود را به‌طور همزمان به‌روزرسانی کنند. دوم، به‌روزرسانی در دو مرحله انجام می‌شود: مرحله اول زمانی که به ارتفاع شکاف در زنجیره بیکن (Beacon Chain) می‌رسد و مرحله دوم زمانی که به مقدار سختی کل (Total Difficulty) در لایه اجرا می‌رسد.

واکنش قیمتی ETH

قیمت فعلی اتریوم ۱,۷۷۸.۷۹ دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن ۲۰,۰۷۴,۵۷۲,۰۵۵ دلار است.

در هفته گذشته، قیمت ETH Price Action Candlestick Set حدود ۱۰.۸۰ درصد و طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵.۳۳ درصد کاهش یافته است. ETH از لحاظ تاریخی در رقابت با بسیاری از دارایی‌های سنتی مانند شاخص‌های سهام و اوراق قرضه اصلی دراز مدت برتری داشته است.

علیرغم دشواری پیش‌بینی قیمت رمز ارزها، کارشناسان و علاقه‌مندان امیدوارند که قیمت ETH تا پایان سال ۲۰۲۲ افزایش یابد. بر اساس پیش‌بینی Coinpedia ممکن است قیمت آن به سطوح قیمتی ۶۵۰۰ یا ۷۵۰۰ دلار برسد.

 

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0)

 

Source

https://coiniran.com/?p=57287
دکمه بازگشت به بالا