ایستگاه خبر

جزئیات جدید درمورد طراحی و استفاده از یوان دیجیتال در چین

شرکت چینی ChinSci-Tech امروز جزئیات جدیدی درمورد ارز دیجیتال بانک مرکزی چین افشا کردند. طبق گفته‌ی این رسانه CBDC چین به عنوان بخشی از طرح یارانه‌ی حمل و نقل برای دولت محلی و کارمندان شرکت‌ها به کار گرفته شده است. یک گزارش رسمی دیگر نیز امروز تائید کرد که اپلیکیشن پرداخت موبایلی Alipay به تحقیق و توسعه‌ی فناوری و ایجاد کانال پرداخت و توزیع یوان دیجیتال کمک کرده است.

آژانس‌ها و شرکت‌های منطقه‌ی Xiangcheng استان Suzhou نیمی از یارانه‌ی حمل و نقل کارمندانشان را با CBDC چین پرداخت خواهند کرد. همچنین از شرکت‌ها و موسسات مختلف خواسته شده توافقنامه‌ی توزیع ارز دیجیتال را با یکی از چهار بانک معرفی شده، امضا کنند و کیف پول دیجیتال را برای تمام کارمندان شرکت‌شان تا پایان ماه می نصب نمایند.

با اینکه هنوز بانک مرکزی چین جزئیات فنی این CBDC را فاش نکرده، ChinSci-Tech گزارش کرد که جزئیات در پنج اختراع ثبت شده توسط Alipay در اوایل سال جاری افشا شده است. طبق اختراعات ثبت شده یوان دیجیتال یک معماری دو لایه و سیستم دریافت دو ردیفی دارد که به موسسات پرداخت یا اشخاص ثالث در صدور ارز دیجیتال ثانویه کمک می‌کند. به نظر می‌رسد Alipay در کنار چهار بانک اعلام شده در اجرای این طرح همکاری خواهد کرد.

هر چند که به نظر می‌رسد از نظر کاربران این طرح جدید با کانال‌های پرداخت Alipay و WeChat تفاوتی نداشته باشد، در گزارش آمده است که ساختار بلاک چینی این ارز «ردیابی، رمزگذاری و نظارت» را تضمین می‌کند. هنوز هیچ اعلامیه‌ای درمورد چگونگی خرج کردن این ارز جدید منتشر نشده و در گزارش ChinSci-Tech آمده است احتمالا اینطرح در نسخه‌ی آزمایشی تنها برای حمل و نقل مورد استفاده قرار گیرد.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38256
دکمه بازگشت به بالا