آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

تایلند، بانک های این کشور را از فعالیت در زمینه رمزارز ها منع کرد

بانک مرکزی کشور تایلند، موسسات مالی این کشور را از پنج فعالیت کلیدی مرتبط با رمزارز ها منع کرد. منع مشتریان از خرید رمزارز ها با استفاده از کارت های اعتباری، یکی از این موارد می باشد.

به گزارش کوین ایران و به نقل از خبرگزاری news.bitcoin، بانک مرکزی تایلند اقدام به صدور بخشنامه ای در رابطه با رمزارز ها نمود. در این بخشنامه آورده شده است:

          “به دلیل نگرانی از مشکلات احتمالی ناشی از داد و ستد های قانونمند نشده، موسسات مالی نباید در تراکنش رمزارز ها دخالتی داشته باشند.”

منع بانک ها از پنج فعالیت رمزارزی

بانک مرکزی تایلند ، بانک های این کشور را از فعالیت های مرتبط با رمزارز ها منع کرد

          به نقل از خبرگزاری رویترز، آقای Wisit Santiprabop، رئیس بانک مرکزی تایلند بخشنامه ای را امضا کرد که در آن بانک ها از انجام پنج فعالیت کلیدی مرتبط با رمزارز ها به شرح زیر منع شده اند:

  • داد و ستد یا سرمایه گذاری در رمزارز ها
  • مبادلات رمزارز ها
  • ایجاد پلتفرم های تجارت رمزارز
  • جایز بودن خرید رمزارز ها با استفاده از کارت های اعتباری توسط مشتریان
  • مشورت دادن به مشتریان برای سرمایه گذاری و یا تجارت رمزارز

بانک مرکزی اظهار داشته که “در تایلند رمزارز ها به عنوان ارز رایج قانونی محسوب نمی شوند،” و اضافه کرده است، “نگرانی هایی مبنی بر امکان استفاده از رمزارز ها در فعالیت های غیر قانونی نظیر پول شویی و یا پشتیبانی و تامین مالی تروریسم وجود دارد.”

اخیرا دولت تایلند اعلام کرد که در حال توسعه یک چارچوب قانونی برای رمزارز ها بوده و قصد ممنوعیت آن ها را ندارد.

پیروی بانک های تایلند از بخشنامه

شبکه تلویزیونی Voice TV، از قول خانم Prasanee Auiyamaphan معاون اجرایی بانک مرکزی نقل کرد که بانک “هیچ سیاستی برای ارائه خدمات مبادله رمزارز ها ندارد.” و تاکید بر این که “رمزارز ها قابل تبدیل به پول نقد در بانک او نیستند.”

بانک مرکزی تایلند ، بانک های این کشور را از فعالیت های مرتبط با رمزارز ها منع کرد

آقای Thana Thienachariya، مدیر ارشد اجرایی، مدیر بخش بازاریابی و معاون بانک تجاری Siam گفت که شرکت زیرمجموعه آن ها به نام Digital Ventures، از گذشته یک اتحاد استراتژیک با “ریپل” برای ارائه خدمات پرداخت ما بین ژاپن و تایلند بر قرار کرده است. وی افزود که بانک او درباره این مورد با بانک مرکزی مذاکره خواهد کرد.

آقای Thakorn Piyapan، رئیس Consumer Group Krungsri و همچنین مدیر اجرایی بانکداری دیجیتال و نوآوری در بانک Ayudhya، عنوان کرد که”اگرچه این بانک از سرویس انتقال از طریق ریپل در درون کشور استفاده می کند اما با بانک مرکزی نیز همکاری خواهد کرد؛ و هیچگونه خدمات مرتبط با رمزارز ها را ارائه نخواهد داد.”

او بیان کرد که بانک ها قبل از همراهی، نیاز دارند به بررسی برخی حوزه ها بپردازند. به عنوان مثال، منع مشتریان از خرید رمزارز ها با استفاده از کارت های اعتباری یکی از این حوزه ها است.

او توضیح داد:

“مردم تایلند در حال خرید ارز های دیجیتال هستند. بنابراین بانک باید به بررسی نوع تراکنش هایی که مشتریان در هنگام استفاده و کشیدن کارت هایشان در ارتباط با ارز های دیجیتال ایجاد می کنند، بپردازد.

در صورت یافتن این گونه موارد، ممکن است بانک مجبور شود که این سرویس را به حالت تعلیق در آورد.”

تاثیر این قانون بر سرمایه گذاری رمزارزی

اخیراً بانک های ایالات متحده و انگلستان، مشتریان کارت های اعتباری خود را از خرید رمزارز ها منع کرده اند.

 بنا بر اخبار منتشر شده، آقای  Poramin Insom مدیر عامل صرافی تایلندی رمزارز TDAX عنوان کرد که “این قانون هیچگونه تاثیری بر روی سرمایه گذاران رمزارز ها نخواهد گذاشت”. با این حال، او توضیح داد که صرافی TDAX تحت تاثیر این اطلاعیه قرار گرفته و روند افتتاح حساب در بانک طولانی تر گردیده است؛ چرا که بانک مرکزی تایلند خواهان ارائه مدارک بیشتری است.

 

https://coiniran.com/?p=18571
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x