ایستگاه خبر

تسلا می‌توانند با کمک بلاک چین واردات به چین را تسهیل کند

تسلا، شرکت آمریکایی تولیدکننده اتومبیل برقی می‌تواند با همکاری گروه بندر شانگهای از بلاک چین برای تسهیل روند واردات کالا به چین استفاده کند. طبق اطلاعیه‌ی منتشر شده، گروه بندر بین‌المللی شانگهای (SIPG) و اوپراتور حمل دریایی COSCO روی یک اپلیکیشن بلاک چینی کار می‌کنند که زمان انتقال بار را کاهش دهد و کار را برای تیم‌های لجستیک آسانتر کند.

این اپلیکیشن که از ماه دسامبر عملیاتی شده است از بلاک چین برای اشتراک‌گذاری داده‌های دریانوردی میان طرفین ذینفع از جمله تسلا استفاده می‌کند. طبق اطلاعیه منتشر شده دسترسی به منابع اشتراکی کل فرایند را تسهیل می‌کند و به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا بارگیری محموله‌ها را با پردازش روی پلتفرمی امن و مطمئن تسهیل کنند.

Wu Yu، رئیس بخش تدارکات COSCO گفت این اپلیکیشن با انتشار داده‌های مطمئن برای طرف‌های درگیر، دستاورد قابل توجهی داشته است. در این اطلاعیه‌ اشاره‌ای به نوع بلاک چین و نوع کالاهای وارداتی اشاره‌ای نشده است. به نظر می‌رسد مقامات چینی تمام تلاششان را می‌کنند تا وضع اقتصادی را پس از ویروس کرونا بهبود دهند. همچنین، مشخص نیست تسلا برنامه‌ای برای واردات کالا به چین با استفاده از بلاک چین دارد یا خیر.

Source

https://coiniran.com/?p=38127
دکمه بازگشت به بالا