ایستگاه خبر

همکاری چند شرکت بزرگ در حوزه حمل‌ونقل برای ترخیص کالای مبتنی بر بلاک‌چین

CargoSmart، شاخه نرم‌افزاری Orient Overseas Container Line واقع در هنگ‌کنگ، قصد دارد فرآیند ترخیص کالای مبتنی بر بلاک‌چین را در اپلیکیشن خود ارائه کند. براساس گزارشی که در تاریخ ۷ آوریل توسط Splash 247 منتشر شده است، CargoSmart با Cosco، گروه بنادر بین‌المللی شانگهای (SIPG) و تسلا برای انجام این پروژه آزمایشی همکاری می‌کنند.

دیجیتالی کردن صنعت حمل و نقل

مراحل ثبت و ضبط مدارک در صنعت حمل‌ونقل سنتی پرهزینه و زمانبر است و باعث می‌شود کل صنعت، کارایی کمتری داشته باشد. CargoSmart تحقیقات و توسعه خود را برای کاهش مراحل تأیید نماینده گیرنده و حمل‌و‌نقل، به انجام رسانیده است.

این شرکت اهداف خود را بر پایه دیجیتالی کردن فرآیند ثبت اسناد و مدارک و کاهش زمان کلی برای بارگیری محموله از پایانه‌های حمل و نقل و در نتیجه کاهش کلی زمان تحویل بار، پایه‌گذاری کرده است.

Cargo Smart در پاسخ به اینکه برنامه کاربردی مبتنی بر بلاک‌چین آنها چگونه می‌تواند به صنعت حمل و نقل در سطح جهانی کمک کند، اظهار داشت:

«این برنامه بدون شک دیجیتالی‌شدن فرآیندهای صنعت حمل و نقل و بهینه‌سازی بیشتر زنجیره‌های تأمین جهانی را تسریع خواهد کرد.»

در دسامبر سال ۲۰۱۹، تسلا توانست به کمک Cosco و SIPG فرایند بارگیری محموله را تسریع کند و روند کار خود را بر روی پلتفرم CargoSmart انجام دهد. از آن زمان، این شرکت ویژگی‌های بیشتری را نیز به اپلیکیشن خود اضافه کرده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38080
دکمه بازگشت به بالا