ایستگاه خبر

تلگرام از ارائه مدارک مورد نیاز SEC سر باز می‌زند؛ چرا؟

پرونده‌ی میان پلتفرم پیام‌رسان رمزنگاری شده‌ی تلگرام و کمیسوین بورس و ارواق بهادار آمریکا (SEC) شکل دیگری به خود گرفته است. چندی پیش SEC اعلام کرد که تلگرام از ارائه‌ی جزئیات مالی مربوط به ICO خود امتناع کرده است. SEC این جزئیات را برای حل اختلاف با تلگرام ضروری می‌داند و ادعا می‌کند آنها همچنان از تسلیم مدارک امتناع می‌ورزند.

تلگرام در سال ۲۰۱۸ در دو مرحله برای توسعه‌ی شبکه‌ی بلاک چینی TON حدود یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار سرمایه جذب کرد. SEC چند ماه قبل از پایان سال ۲۰۱۹ و در آستانه‌ی رونمایی از TON به جذب سرمایه‌ی تلگرام واکنش نشان داد و این شرکت را مجبور کرد رونمایی از شبکه‌ی بلاک چینی خود را بطور موقت متوقف کند. تلگرام در آن زمان اتهام SEc را رد کرد و گفت تمام جزئیات در اختیار SEC قرار داده شده است.

SEC به دادگاه شکایت کرد تا بتواند به جزئیات مالی تلگرام دست یابد. از نظر SEC رمز ارز شبکه‌ی TON یعنی Gram ورقه‌ی بهادار است و باید تحت قوانین اوراق بهادار عمل کند. دادگاه پرونده تلگرام و SEC با درخواست تلگرام تا تاریخ ۱۸ یا ۱۹ فوریه ۲۰۲۰ به تعویق افتاده است. امتناع تلگرام از ارائه‌ی داده‌های مالی به SEC به شایعه‌ی کلاهبرداری بودن توکن Gram دامن زده است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36020
دکمه بازگشت به بالا