ایستگاه خبر

پس از اتریوم، کدام رمز ارز به الگوریتم اثبات سهام می‌پیوندد؟

اتریوم (ETH)، دومین رمز ارز بزرگ جهان از نظر ارزش بازار، در حال انتقال از گواه اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) است. تصمیم برای این به روز رسانی بزرگ با توجه به مسائل مقیاس‌پذیری در بلاکچین این رمز ارز گرفته شد. در حال حاضر یکی دیگر از رمز ارزها نیز در حال تغییر به الگوریتم اثبات سهام است.

ZCash (ZEC)، ارز دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی، ممکن است دارایی دیجیتالی بعدی باشد که به PoS منتقل می‌شود. شرکت Electric Coin (ECC) که ZEC را توسعه می‌دهد، یک پست وبلاگی با عنوان «آیا Zcash باید از اثبات کار به اثبات سهام تبدیل شود؟» نوشت و جنبه‌های مختلف اجماع PoS را و اینکه چگونه می‌تواند به ارزش ZEC کمک کند، بررسی کرد.

این شرکت به صراحت اعلام کرد برای تغییر جامعه ZCash باید تصمیم بگیرند، اما آن‌ها معتقدند PoS به این بلاکچین کمک می‌کند تا مفیدتر و ارزشمندتر شود.

تقاضا برای تغییر به الگوریتم اثبات سهام

ترس، عدم اطمینان و شکی که اخیراً در مورد استخراج بیت کوین که از الگوریتم PoW استفاده می‌کند، به وجود آمده، در سایر شبکه‌های بلاکچین که مایل به تغییر به PoS هستند نیز نقش داشته است. ECC این موضوع را به‌عنوان یکی از دلایل ذکر کرد و گفت البته آن‌ها به این تصور رایج اعتقاد ندارند اما معتقدند PoS امنیت و عملکرد بسیار بهتری را با هزینه کمتر ارائه می‌دهد.

ECC ادعا کرد که استخراج با الگوریتم PoS در مقایسه با PoW به ماینرها اجازه می‌دهد کارهای بیشتری در شبکه انجام دهند. با استفاده از PoS، ماینرها برای فروش مجبور نیستند زیرا می‌توانند سهام بدهند و تبدیل به سرمایه‌گذار بلند مدت شوند.

 

پیشنهاد مطالعه: مقایسه الگوریتم اثبات کار و اثبات سهام : کدامیک بهتر است؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=46909
دکمه بازگشت به بالا