ایستگاه خبر

چراغ سبز مقام ناظر مالی سوئیس برای انجام تراکنش‌های رمزارزی به یکی از بانک‌های محلی

نهاد نظارت بر بازار مالی سوئیس موسوم به FINMA با صدور مجوزی، به بانک محلی InCore اجازه داده که بتواند تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتال را انجام دهد. به این ترتیب، مشتریان این بانک در سرتاسر جهان می‌توانند با رمزارزها به خدمات آن دسترسی داشته باشند.

اعطای این مجوز، نویدبخش ایجاد یک فضای دوستدار بلاک چین در بخش بانکداری اتحادیه اروپا است. اکنون InCore اولین بانک B2B سوئیس است که می‌تواند با تایید مقام ناظر، به‌طور رسمی وارد قلمرو رمزارزها شود.

گفتنی است از این پس مشتریان نهادی InCore می‌توانند نسبت به معامله، نگه‌داری و انتقال دارایی‌های دیجیتال اقدام کنند. علاوه بر این، سازمان FINMA به بانک InCore مجوز داده که بتواند قابلیت‌های خود را در زمینه‌ی صدور و انتشار توکن و توکنیزه کردن دارایی‌ها گسترش دهد.

مارک دمباکر، مدیرعامل InCore طی مصاحبه‌ای با رسانه‌ها با ستودن اقدام FINMA گفته است:

مشتریان ما اکنون می‌توانند بدون نیاز به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها یا درگیر شدن در چنبره‌ی فرایندهای دست و پاگیر، از مزایای این کلاس جدید دارایی (دارایی‌های دیجیتال) بهره‌مند شوند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که تمامی استاندارهای امنیتی معمول، رعایت و میان دارایی‌های سنتی و نوین، پلی برپا شده است.

این بانکدار سوئیسی در ادامه گفته است که می‌خواهد طی ماه‌های آتی، استراتژی بلاک چینی بانک تحت مدیریت خود را گسترش دهد. آن‌طور که پیداست قرار است این بانک خدماتی از جمله کارگزاری و تولیت رمزارزها را در آینده به مشتریان خود ارائه کند.

Source

https://coiniran.com/?p=39185
دکمه بازگشت به بالا