آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

حمایت دولت سوییس از ایجاد چارچوب های قانونی برای بلاکچین

دولت سوییس همواره یکی از طرفداران استارت آپ ها، فناوری بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده بوده است. دولت این کشور اخیرا به پشتیبانی از گروهی به منظور بررسی مسائل و قوانین حول شرکت ها و استارت آپ ها بلاکچینی پرداخته است.

به گزارش کوین ایران و به نقل از coindesk، دولت سوییس از گروه جدیدی به منظور محکم سازی چارچوب های قانونی خود حمایت می کند؛ این قوانین حول محور ICO ها و استارت آپ های بلاکچینی است.

رهبری این گروه به عهده Ueli Maurer، وزیر دارایی و Johann Schneider-Ammann، وزیر اقتصاد و آموزش است. این گروه شامل مقامات دولتی و صاحب منصب می شود و همچنین اعضایی از چندین استارت آپ بلاکچینی نیز در آن حضور دارند.

سوییس از بررسی و ایجاد چارچوب های قانونی برای بلاکچین، حمایت می کند

عمده فعالیت گروه تحت حمایت دولت سوییس چیست؟

این گروه به بررسی قوانین حول ICO ها و شرکت های بلاکچین محور می پردازد؛ در عین حال با دبیرخانه امور مالی بین المللی نیز همکاری می کند. این دبیرخانه یک سازمان دولتی ست که مسئول اجرای سیاست گذاری های بازارهای مالی و معرفی تمایلات اقتصادی دولت به کشورهای دیگر است.

Schneider-Ammann از همکاری شرکت های بلاکچینی در این فعالیت که برای ایجاد چارچوب های قانونی برای خود است تمجید کرد.

او می گوید:

« بلاکچین به عامل مهمی تبدیل شده است. این فناوری نه تنها برای صنایع مالی، بلکه برای بسیاری از صنایع دیگر مهم و قابل توجه است. چیزی که نیاز است، قوانینی لیبرال می باشد؛ قوانینی که فرصت های جدیدی را برای سوییس به ارمغان بیاورد و در عین حال خطرات احتمالی را به حداقل برساند».

مدت هاست که سوییس به کشوری طرفدار استارت آپ های بلاکچینی و سازمان های مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده، معروف شده است. Crypto Valley نیز جایی در این کشور است؛ این مکان به دلیل وجود تعداد زیادی از شرکت ها که به توسعه پروژه های مبتنی بر این فناوری مشغول هستند، به چنین نامی مشهور شده است.

علاوه بر این، شورای فدرال دولت چارچوبی پیشنهاد داد که به منظور آن محیطی خوشایندتر برای استارت آپ ها ایجاد شود تا بتوانند به آزمایش پروژه های خود بپردازند.

بخشی از وظیفه این چارچوب، بررسی و زیر نظر گرفتن توسعه های مربوط به مدل های کاری جدید توسط فناوری های مالی است. دولت همچنین امیدوار است تا بسیاری از شرکت ها بتوانند کارهای خود را از اساس در این کشور شروع کنند و توسعه دهند.

اولین ملاقات و جلسه این گروه (یعنی Taskforce Blockchain) در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۸ اتفاق افتاد.

 

https://coiniran.com/?p=18165
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x