ایستگاه خبر

رویگردانی شرکت‌های بلاک چینی بریتانیایی از ICO و بازگشت آن‌ها به روش‌های سنتی تامین سرمایه

مطالعه‌ی جدیدی که توسط ام‌ام‌سی ونچرز (MMC Ventures)، فعال در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری جسورانه انجام گرفته نشان می‌دهد که شرکت‌های بلاک چینی مستقر در بریتانیا به سمت اتخاذ راهبردهای سنتی در حوزه‌ی جذب سرمایه روی آورده‌اند. بنابر اطلاعات حاصله، این شرکت‌ها دشواری‌های فزاینده‌ی عرضه اولیه سکه یا ICO را دلیل عمده اقدام خود ذکر کرده‌اند.

بنابر یافته‌های پژوهشی این مطالعه که در تاریخ ۳۰ آوریل منتشر شد، ICO ها یک منبع تامین سرمایه‌ی ارزشمند برای پروژه‌های متن‌باز است.

با این حال، پژوهشگران ام‌ام‌سی ونچرز مدعی‌اند دسترسی سهل‌الوصول به سرمایه همراه با فقدان درک صحیح از مفاهیم پروژه‌های رمزارزی شرایط را برای پدید آمدن حباب در این بازار، بسیار مساعد کرده است. این محققان در ادامه به گزارشی از کوین‌تلگراف استناد کرده‌اند که مدعی است نزدیک به ۸۰ درصد از عرضه‌های اولیه‌ی سکه در سال ۲۰۱۷ به عنوان کلاهبرداری شناسایی شده‌اند.

ایجاد محیطی که در آن کارآفرینان بیش از ارزش‌های پیشنهادی بر قیمت‌ها تمرکز کرده‌اند، باعث شده تا طی روندی کاهنده، تامین مالی پروژه‌ها از طریق عرضه اولیه سکه تا پایان سال ۲۰۱۸ افت پیدا کند.

فقدان چارچوب‌های نظارتی، هیاهوی تبلیغاتی درگرفته پیرامون فناوری بلاک چین و ظهور رمزارزهایی با قیمت‌های به شدت افزایشی دست به دست هم دادند تا عرضه اولیه سکه را به عنوان روشی نوین برای تامین سرمایه در فاصله‌ی سال‌های ۲۰۱۷ تا اوایل ۲۰۱۸ جا بیندازند.

ام‌ام‌سی ونچرز در مطالعه‌ی خود با استناد به آمار و ارقام وب‌سایت ICObench نوشته است که شرکت‌های بلاک چینی مستقر در بریتانیا در فاصله‌های ژانویه ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۱۹ توانسته‌اند نزدیک به ۱.۵ میلیارد دلار از طریق برگزاری عرضه اولیه سکه، سرمایه جذب کنند. گفتنی است این میزان در مقایسه با ۶۵۶ میلیون دلار سرمایه‌ی جذب شده استارتاپ‌ها رقم بسیار بالاتری است.

Source

https://coiniran.com/?p=38603
دکمه بازگشت به بالا