ایستگاه خبر

مطالعه‌ی جدیدی از وجود ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه در فضای دیفای و وب۳ خبر می‌دهد

نتایج مطالعه‌ی جدیدی که توسط Electric Capital Developer انجام گرفته است نشان‌دهنده‌ی حضور هرچه بیشتر توسعه‌دهندگان در حوزه‌ی فناوری‌های غیرمتمرکز و وب۳ است. این مطالعه بیانگر وجود ۱۰۰ میلیون دلار دارایی قفل‌شده به‌صورت قراردادهای هوشمند در پلتفرم‌های نسل سوم اینترنت یا وب۳ است.

مدیریت سرمایه‌‌ی ۱۰۰ میلیارد دلاری توسط ۱۰۰۰ توسعه‌دهنده

این مطالعه توجه ویژه‌ای به پروژه‌های نه‌چندان موفق امورمالی غیرمتمرکز یا دیفای نیز داشته است. یکی از یافته‌های جالب این مطالعه حضور قابل‌توجهی از متمرکز بودن این پروژه‌ها است، زیرا اکثر سرمایه‌ی موجود در این پلتفرم‌های دیفای توسط ۱۰۰۰ توسعه‌دهنده مدیریت می‌شوند.

این مطالعه در اولین هفته‌‌ی سال جدید میلادی منتشر شده و جامعه‌ی آماری آن از ۵۰۰ هزار پروژه‌ی کدنویسی و ۱۶۰ میلیون واحد کنترل (commit) در Github تشکیل یافته است. این تحقیق سرعت رشد وب۳ را در فضای غیرمتمرکز از سایر پروژه‌ها بیشتر دانسته و تقاضای توسعه‌دهندگان‌ برای آن را درمقایسه با سایر پروژه‌ها بیشتر توصیف کرده است.

استقبال توسعه‌دهندگان از پروژه‌های وب۳

براساس داده‌های این مطالعه، بیش از ۱۸ هزار توسعه‌دهنده‌ی فعال به‌طور ماهانه در بهبود commitهای پروژه‌های رمزنگاری وب۳ نقش داشته‌اند و ۳۴ هزار توسعه‌دهنده‌ی جدید نیز به‌آنها ملحق شده‌اند. این مشارکت رکورد تازه‌ای را ثبت کرد که در نمودار زیر قابل مشاهده است. به‌علاوه حضور توسعه‌دهندگان در حوزه‌ی پروژه‌های وب۳ درمقایسه با سال گذشته یعنی ۲۰۲۰ تا ۵۶ درصد افزایش داشته است.

مطالعه‌ی جدیدی از وجود 100 میلیارد دلار سرمایه در فضای دیفای و وب3 خبر می‌دهد

اغلب توسعه‌دهندگان در پروژه‌های مبتنی بر بیت‌کوین و اتریوم حضور گسترده‌ای داشته‌اند. در جایگاه‌های بعدی پولکادات، سولانا، کاردانو، کازماس و بیت‌کوین کش قرار دارند که میزبان بیش از ۲۵۰ توسعه‌دهنده‌ در هرماه هستند.

اشتیاق توسعه‌دهندگان به مفهوم وب۳ پس از محبوبیت تمرکززدایی دربین کاربران شدت گرفته است. با این‌حال پروژه‌های انگشت‌شماری همچون پولکادات نتوانسته‌اند به‌خوبی از کانال‌های ارتباطی کاربردی برای تعامل بین‌ بلاک‌چین‌ها بهرمند گردند. این آمار با ادعای ایلان ماسک مبنی بر ماهیت تبلیغاتی بودن اینترنت غیرمتمرکز درتضاد است.

پیشنهاد مطالعه: وب ۳.۰ چیست؟ (Web 3.0)

Source

https://coiniran.com/?p=49217
دکمه بازگشت به بالا