ایستگاه خبر

سهام فیسبوک، گوگل، اپل، تسلا بر سولانا

Digital Assets AG سهام توکنیزه‌شده ۵۵ شرکت را به سولانا می‌آورد. صرافی FTX اولین بستری است که امکان تجارت برای کاربرانی را که روند (Know your customer) KYC خود را به پایان می‌رسانند، فراهم خواهد کرد.

سهام بلو چیپ (Blue Chip) در سولانا

سولانا میزبان سهام توکنیزه‌شده طیف وسیعی از شرکت‌‌ها از جمله فیسبوک، اپل، گوگل، نتفلیکس، انویدیا، پی‌پال، اسکوئر و تسلا خواهد بود.

Digital Assets AG (DAAG) قصد دارد ۵۵ سهام توکنی‌شده را در بستر بلاکچین لایه ۱ لیست کند. این شرکت سوئیسی سهام شناور آزاد را در صرافی‌هایی مانند بایننس و FTX و همچنین بلاکچین‌های خصوصی فراهم می‌کند. توکن‌های شناور آزاد به دارایی‌های تنظیم‌شده‌ای گفته می‌شود که نمایانگر عرضه عمومی آن سهام هستند.

دفترچه اوراق بهادار سهام توکنیزه‌شده DAAG توسط سازمان بازار مالی (FMA) لیختن اشتاین تأیید می‌شود و سهام را در منطقه اقتصادی اروپا معتبر می‌کند.

صرافی FTX به صورت آزمایشی توکن سهام DAAG را در سولانا معامله می‌کند. هر کاربری که روند KYC صرافی را به اتمام برساند و در حوزه‌های قضایی مجاز زندگی کند، قادر به خرید و فروش توکن‌ها خواهد بود.

FTX یکی از حامیان اصلی سولانا به‌عنوان قطب برنامه‌های نسل بعدی DeFi است. این صرافی توسط سام بانکمن فرید اداره می‌شود، وی همچنین صاحب Alameda Research است، یک شرکت بازرگانی که از بسیاری از پروژه‌های اکوسیستم بلاکچین پشتیبانی می‌کند. بانکمن فرید گفت:

«زیرساخت سهام توکنیزه‌شده DAAG به تسهیل تغییر پارادایم در ساختار بازارهای فاندامنتال کمک می‌کند و ما خوشحالیم که به کار با سولانا و DAAG برای تعیین استاندارد در این صنعت ادامه می‌دهیم.»

سهام توکنیزه‌شده در دنیای کریپتو چیز جدیدی نیست. FTX، بایننس و بیترکس گلوبال (Bittrex Global) تجارت چندین توکن سهام و کالا را امکان‌پذیر می‌کنند، اما توکن‌ها از طریق پلتفرم‌ها قابل انتقال نیستند. راه‌اندازی سهام DAAG امکان انتقال به بازار ثانویه، برنامه‌های بیرونی، سایر آدرس‌های سولانا یا برنامه‌ها را فراهم می‌کند و دروازه‌ای برای دسترسی به برنامه‌های DeFi است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=46212
دکمه بازگشت به بالا