ایستگاه خبر

مشعل استلار از ماه ژوئن بدون سر و صدا کار خود را آغاز کرده است

در اوایل سال ۲۰۱۹ جامعه بیت کوین ایده‌ای با نام مشعل لایتنینگ برای آزمایش پروتکل لایتنینگ، راه حل مقیاس پذیری لایه دوم شبکه بیت کوین، ارائه کرد. مصاحبه کوین ایران با ضیا صدر که مشعل لایتنینگ را به ایران آورد را اینجا مطالعه کنید.

جامعه استلار (Stellar) نیز در حال بررسی نسخه‌‌ی  خود از مشعل برای آزمایش میزان سهولت انتقال پول روی لایه پایه بلاک چین خلق شده توسط Jed McCaleb است. در زمان نگارش این خبر موجودی مشعل استلار ۱۱۵۰ XLM است و قرار است کاربران شبکه که این مشعل را دست به دست می‌کنند هرکدام بین ۲ تا ۵۰ XLM به آن اضافه کنند.

همه شرکت کنندگان در حرکت مشعل استلار باید از اپلیکیشن رمزنگاری شده end-to-end به نام Keybase که توسط بنیاد استلار توسعه داده شده استفاده کنند. مزیت جالب این اپلیکیشن این است که حتی اگر شخصی آن را نداشته باشد، صاحب مشعل می‌تواند مشعل را به حساب توئیتر شخص ارسال کند و سپس این شخص کیف پول Keybase را نصب می‌کند و با اهدای ۲ XLM (معادل ۱ پنی) که برای جلوگیری از اسپم در نظر گرفته شده، مشعل را منتقل می‌کند.

با انتقال مشعل کاربران مختصات خود را ثبت می‌کنند تا مشعل در تمام دنیا ردیابی شود. در زمان نگارش این خبر، مشعل بیش از ۷۷ بار در مساحتی ۵۰۰ هزار کیلومتری جابجا شده است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=35324
دکمه بازگشت به بالا