ایستگاه خبر

StarkWare از عرضه توکن حاکمیتی StarkNet خبر داد!

یکی دیگر از پروژه‌های لایه ۲ اتریوم در حال راه‌اندازی توکن حاکمیتی خود است. StarkWare قصد دارد توکن StarkNet را در ماه سپتامبر راه‌اندازی کند.

طبق یک پست وبلاگی در روز چهارشنبه، StarkWare توسعه‌دهنده لایه دوم اتریوم قصد دارد یک توکن حاکمیتی برای شبکه StarkNet خود راه‌اندازی کند.

توکن جدید StarkNet راهی برای StarkWare خواهد بود تا مدیریت و توسعه شبکه را در دستان جامعه خود قرار دهد. به‌علاوه، این توکن برای تشویق اپراتورهای جامعه استفاده خواهد شد. اپراتورهای جامعه به شبکه منابعی محاسباتی‌ را ارائه می‌کنند که توالی تراکنش‌ها و تولید اثبات‌های STARK را انجام می‌دهند. با توجه به پست‌های مرتبط با توکن جدید، هزینه گس در این شبکه لایه ۲ با استفاده از توکن StarkNet پرداخت می‌شود و بخشی از هزینه‌ها برای پردازش تراکنش‌ها به اپراتورها تعلق می‌گیرد.

StarkWare در حال حاضر به‌عنوان تنها اپراتور StarkNet و مسئول پردازش تراکنش‌ها عمل می‌کند. در آینده، این شرکت قصد دارد وظایف عملیاتی را به جامعه واگذار کند، یک ابتکار غیرمتمرکز که توکن StarkNet برای دستیابی به آن ضروری است. استارک‌نت به یک شرکت به‌عنوان اپراتور خود متکی نخواهد بود. شرکت‌ها می‌توانند وجود نداشته باشند، یا ممکن است تصمیم بگیرند که خدمات شبکه را متوقف کنند. این شرکت توضیح داد که پس از تمرکززدایی، چنین سناریوهایی استارک‌نت را از بین نخواهد برد.

StarkWare برای دستیابی به چشم‌انداز غیرمتمرکز خود، قصد دارد توکن حاکمیتی را بین سرمایه‌گذاران، کارمندان و مشاوران شرکت، و همچنین توسعه‌دهندگان، مشارکت‌کنندگان و کاربران نهایی شرکت توزیع کند. این شرکت قبلاً ۱۰ میلیارد توکن StarkNet را خارج از زنجیره تولید کرده است و آن‌ها را به سرمایه‌گذاران StarkWare و مشارکت‌کنندگان اصلی StarkNet اختصاص داده است. این توکن‌های اولیه قرار است در سپتامبر امسال به عنوان توکن‌های ERC-20 به‌صورت زنجیره‌ای مستقر شوند و برای حاکمیت و رأی‌گیری در مورد ارتقاء شبکه استفاده می‌شوند. تخصیص توکن جامعه عمومی‌تر که توسط بنیاد StarkWare مدیریت می‌شود نیز برای سال آینده برنامه‌ریزی شده است.

تقسیم‌بندی فعلی ۱۷ درصد از عرضه توکن استارک‌نت را به سرمایه‌گذاران استاوک‌ور، ۳۲.۹ درصد به مشارکت کنندگان اصلی (مانند StarkWare و کارمندان و مشاوران آن) و ۵۰.۱ درصد باقی‌مانده را به StarkWare Foundation—یک سازمان غیرانتفاعی که وظیفه نگهداری آن را بر عهده دارد، تخصیص می‌دهد. برای همسو کردن انگیزه‌های بلندمدت مشارکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران اصلی با منافع جامعه استارک‌نت، همه توکن‌هایی که به مشارکت‌کنندگان اصلی و سرمایه‌گذاران تخصیص داده می‌شوند، مشمول یک دوره قفل چهار ساله خواهند بود.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای جامع توکن ابزاری (Utility Token)

 

Source

https://coiniran.com/?p=57480
دکمه بازگشت به بالا