ایستگاه خبر

وزیر امور مالیه کره جنوبی، برنامه این کشور برای اخذ مالیات از درآمدهای رمزارزی را تایید کرد

هانگ نام-کی، وزیر امور مالیه کره‌ی جنوبی در کمیسیون مالی پارلمان این کشور اعلام کرد که طرح اعمال مالیات بر دارایی‌های رمزارزی شهروندان کره را در دستور کار وزارت‌خانه‌ی متبوع خود قرار داده است.

بنابر گزارش‌های منتشر شده توسط رسانه‌های محلی، وزارت امور مالیه کره جنوبی طی ماه‌های آتی، جزئیات این طرح را منتشر خواهد کرد. هانگ طی سخنرانی در کمیسیون مالی پارلمان کره گفته است:

وزارت امور مالیه به تلاش خود برای تطبیق نظام مالیاتی با تغییرات به وجود آمده در شرایط بازار ادامه می‌دهد؛ اما به طور ویژ‌ه‌ای در تلاش است تا فهرست دارایی‌های مشمول مالیات و انواع مالیات‌های قابل وصول را در سال جاری، مورد بازبینی و اصلاح قرار دهد.

پیش‌تر رسانه‌ها گزارش داده بودند که وزارت امور مالیه کره، مالیات ۲۰ درصدی بر درآمدهای رمزارزی وضع خواهد کرد. این خبر به این گمانه‌زنی دامن زده بود که قرار است سود ناشی از داد و ستدهای رمزارزی در بخش «سایر درآمدها» لحاظ شود و بر سود سرمایه‌ای مالیاتی وضع نشود.

در عین حال، انجمن سیاست‌گذاری امور مالیاتی کره نیز با پیشنهاد یک ساختار مالیاتی دومرحله‌ای توصیه کرد که ابتدا بهتر است پیش از وضع هرگونه مالیات بر درآمدهای رمزارزی از معاملات رمزارزها مالیات گرفته شود.

در حال حاضر، از اینکه کدام‌یک از راهکارهای یادشده توسط قانون‌گذار انتخاب شده‌اند، اطلاعاتی در دست نیست.

Source

https://coiniran.com/?p=39527
دکمه بازگشت به بالا