ایستگاه خبر

کره جنوبی، طرح مالیات ۲۰ درصدی بر فعالیت‌های رمزارزی

پایگاه خبری Yonhap کره جنوبی گزارش داده است که مقامات حکومتی این کشور در وزارت اقتصاد و دارایی در حال نهایی کردن طرح مالیات بر فعالیت‌های رمز ارزی به منظور تطبیق پذیری بیشتر این کشور با صنعت نوظهور رمز ارزها هستند.

به گزارش خبرگزاری کوین دسک، فردی که نمیخواست نامش فاش شود در مصاحبه با Yonhap از جزئیات این طرح پرده برداری کرده است. به گفته او درآمدهای رمز ارزی قرار است در ذیل قانون مالیاتی درآمدهای دیگر شناسایی شوند. این به این معنی است که درآمدهای رمز ارزی همانند سودهای حاصله از فعالیت‌های قمار و لاتاری شناخته می‌شوند و نه به عنوان یک درآمد سرمایه‌ای مبتنی بر فعالیت اقتصادی.

طبق قانون موجود در کره جنوبی ۲۰ درصد مالیات به ۴۰ درصد درآمد حاصله از این فعالیت‌ها اختصاص می یابد. مابقی ۶۰ درصد می تواند مشمول کاهش مالیات شود. در حال حاضر محاسبه مالیات فعالیت های رمز ارزی طبق قانون های متنوعی انجام می گیرد. قوانینی که به طور میانگین درصد مالیات اخذ شده را تا چهل درصد عایدی افراد و شرکت‌ها محاسبه می کند.

وزارت اقتصاد در کره جنوبی ماه هاست که به دنبال وضع قانونی همه شمول در حوزه رمز ارزهاست. سخنگوی این وزارت خانه پیشتر اعلام کرده بود که طرح نهایی آنها در سال ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد. آنها همچنین هرگونه قطعی شدن طرح های پیشنهادی را تکذیب کرده بودند.

برقراری مالیات بر درآمدهای رمز ارزی موضوع حساسی است. در کشورهای توسعه یافته مالیات به تفاوت قیمت خرید و فروش به نسبت سرمایه موجود تعلق می گیرد.

https://coiniran.com/?p=40229
دکمه بازگشت به بالا