ایستگاه خبر

SophiaTX جزییات تازه ای از پلت فرم بلاکچین خود را نشان می دهد

• تاریخ تولید توکن، تایید شد: شروع تولید توکن از 5 دسامبر 2017 • اعلام رسمی و ارائه نسخه آزمایشی پلت فرم SophiaTX برای نخستین بار در شهر زوریخ • طرح اولیه که اخیرا منتشر شد، جزییات تازه ای از کارکرد پلت فرم را نشان می دهد

بلاکچین برای کار و کسب؛ SophiaTX جزییات تازه ای از پلت فرم خود را نشان می دهد

 

۱۵ نوامبر، زوریخ

SophiaTX نخستین برنامه منبع باز است که بلاکچین را با سیستم های SAP، ERP، CRM و SCM ترکیب می کند. این پلت فرم تایید نموده است که برنامه تولید توکن آن از تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۱۷ آغاز خواهد شد.

این شرکت، ایده اثبات کار و طرح اولیه خود را منتشر کرد و در آن جزییات تازه ای از پتانسیل و عملکرد پروژه را در کسب و کار های بزرگ و کوچک، شرح داد.

جزییات طرح اولیه محدودیت های بلاکچین کنونی را نشان می دهد. از جمله هایپرلجر اتریوم و بلاکچین خود SAP. این سیستم ها حریم خصوصی، سرعت و ویژگی های تطابق دهنده با اقتصاد را به اندازه کافی حفظ نمی کنند.

در تضاد با مورد بالا، SophiaTX پتانسیل تغییر شیوه های صنعتی کسب و کار را با وجود موارد زیر داراست:

۱- تبادل سند یک-به-یک از بلاکچین برای اطمینان از ارسال و دریافت اسناد اقتصادی (از جمله فاکتور، سفارش خرید، رسید ارسال، کاغذ ثبت زمان، کنترل) استفاده می کند.

۲- تبادل اطلاعات به صورت چندجانبه، امکان تبادل سریع داده ها را به صورت شفاف به افراد گوناگون می دهد؛ همچنین موجب ایجاد سیستم عادلانه ی پاداش و تنبیه در اکوسیستم اقتصادی می شود. به طور مثال، بلاکچین موجب هماهنگی تاریخ های ارسال برای محصولات فروشندگان در یک پروژه یا هماهنگ سازی تلاش گروهی افراد در یک کار مشترک و برنامه ریزی شده می شود و بدین ترتیب، امکان تقسیم پاداش برای انجام کار درست نیز ایجاد می شود.

۳- همکاری چندجانبه در یک زنجیره ارزش (پیگیری و ردیابی)، اطلاعات تایید شده را در اختیار ما قرار می دهد که از از سازنده تا خریدار، قابل ردیابی است؛ به این صورت یک سیستم پیگیری و ردیابی برای صنایع دارویی، غذایی، اجناس لوکس و غیره داریم. شرکت ها می توانند از این ویژگی برای ضمانت گسترده ی محصولات خود نیز استفاده کنند.

SophiaTX
پروژه SophiaTX، خالق روابط اقتصادی همتا به همتا از طریق بلاکچین

رویداد تولید توکن (۵ دسامبر ۲۰۱۷)

فعالسازی این پلت فرم با استفاده از توکن SPHTX است که هزینه های مربوط به استخراج و تراکنش ها را دربر می گیرد؛ دسترسی و اشتراک به پلت فرم در حال توسعه را امکان پذیر می سازد؛ همچنین، بازار و اپلیکیشن های خرید را مجهز می نماید. رویداد تولید توکن به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت و ۵ دور با ۳۰۰۰۰۰۰۰ توکن ایجاد خواهد شد.  Hard cap مربوط به توکن SPHTX 115000 اتر است و soft cap ای نیز وجود ندارد. پروژه بدون در نظر داشتن میزان پول به دست آمده ادامه خواهد یافت. بخشی از توکن های درخواست نشده نیز در پایان بین سرمایه گذاران تقسیم می شود.

این رویداد فرصتی برای عموم مردم است که توکن SPHTX را قبل از آزادسازی در هیچ صرافی ای، پیش خرید کنند. پول به دست آمده مستقیما در توسعه، بازاریابی و مدیریت پروژه و پلت فرم، تزریق می شود و ۸۰% آن دو سال پس از تولید اولیه توکن، اعطا می شود.

ایده اثبات کار، کاربردی بودن پروژه را نشان می دهد

تیم SophiaTX ایده اثبات کار (PoC) را به گروه برگزیده ای از شرکت کنندگان در کنفرانس زوریخ ارائه داد. PoC نشان می دهد که کار و کسب چگونه می تواند از بلاکچین در جهت تبادل شفافانه و اطمینان بخش اطلاعات به طور لحظه ای در سیستم های شرکتی استفاده کند و اطلاعات صورتحساب یک مشتری را در یک سیستم SAP ذخیره و به طور خودکار به SophaTX testnet  یک شرکت دیگر با سیستم SAP متفاوت انتقال دهد.

Jaroslav Kacina مدیر عامل پروژه SophiaTX  می گوید:

“ایجاد ارتباط بین شرکت ها با این روش، تغییرات شگرفی در هزینه های روش های معمول ایجاد می کند؛ حتی می تواند ارتباط و همکاری بین شرکت ها را از نو تعریف کند.”

SophiaTX

” داده ها رمزنگاری می شوند و با امنیت کامل در testnet انتقال می یابد و در کسری از ثانیه به سیستم پذیرنده منتقل می شود. در “روش های معمول مثل پست یا EDI زمان بسیار طولانی صرف این جابجایی می شود و امنیت آن نیز به اندازه روش ما نیست؛ چرا که “گواهی رسیدن به مقصد” جزء ذاتی تکنولوژی بلاکچین است و به آن اعتبار می بخشد.”

درباره SophiaTX

SophiaTX یک پلت فرم بلاکچین و بازار است که برای کار و کسب های کوچک و بزرگ ایجاد شده. همچنین نخستین پلت فرم منبع باز است که تکنولوژی بلاکچین را با SAP و سایر سیستم های  شرکتی ادغام می سازد. ۷۴% از درآمد تراکنش های جهانی، یک سیستم SAP را لمس می کند و SophiaTX یک بلاکچین مناسب کار و کسب برای همکاری ها و ارتباطات B2B ارائه می دهد.

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

نوشته مرتبط:

Sophia TX- پلی بین جوامع SAP و بلاکچین

 

https://coiniran.com/?p=15860
دکمه بازگشت به بالا