ایستگاه خبر

تب NFT به سوفیا هم رسید

در ماه فوریه‌ی امسال شاهد فروش بی‌سابقه‌ی NFT ها بودیم، اما این رقابت تازه شروع شده و ممکن است با ارائه‌ی پروژه‌های جدید در ماه مارس رکورد پیشین شکسته شود. خالق پروژه‌های NFT تاکنون هویتی انسانی داشته‌اند، با این وجود عضو تازه وارد این میدان رُباتی است که سوفیا (Sophia) نام دارد.

شرکت Hanson Robotics و گالری iv امروز اعلام کردند که قرار است مجموعه‌ای از NFT های ساخته شده به دست سوفیا را عرضه کنند. سوفیا نام رُبات انسان‌نمایی است که در رزومه‌ی او حمایت رسانه‌ها‌ی اجتماعی بزرگ و حضور در برنامه‌ی «Tonight Show» به‌چشم می‌خورد.

NFT ها نام مجموعه‌ای از دارایی‌های دیجیتال است که در تعداد محدود و انحصاری تولید‌ شده‌اند. این توکن‌ها معمولا در قالب کارت‌های تجاری مبتنی بر بلاک‌چین، مجموعه‌های کلکسیونی و آثار هنری قابل دسترس هستند.

تب NFT به سوفیا هم رسید

تعامل رُبات و انسان

در این گالری چندین اثر هنری با همکاری مشترک سوفیای رُبات و هنرمندی به اسم Andrea Bonaceto به معرض نمایش قرار خواهند گرفت. به بیان بهتر سوفیا با بهره‌مندی از هوش مصنوعی و شبکه‌ی هوشمند عصبی خود آثار Bonaceto را مطالعه نموده و برداشت خود از آن‌ها را به‌تصویر کشیده است.

دکتر دیوید هنسن، متخصص رُبات‌ها و هوش مصنوعی، در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی بیان کرد: «سوفیا توانسته است این آثار هنری را به تنهایی و بر اساس درک شبکه‌ی عصبی و هوش مصنوعی خود از آثار Bonaceto خلق کند. او (سوفیا) در این پروسه از داده‌های مربوط به تجربیات شخصی زندگی خود تحت نظارت تیم سازنده‌ و برنامه‌نویسان‌اش کمک گرفته است.»

سوفیا تنها رُبات حاضر در میان هنرمندان NFT است، Bonaceto معتقد است توانایی NFT ها در عرضه‌ی آثار هنری نادر به هواداران حرکتی بنیادین‌ و بکر برای کاهش موانع موجود برای هنرمندان دیجیتال فعال در این حوزه به‌حساب می‌آید.

وی در پایان افزود: «ما در اوج تغییر الگوها به‌سر می‌بریم، توکن‌های NFT قادرند شمار زیادی از صنایع مخصوصا بخش اقتصاد خلاق را دگرگون سازند.»

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=44640
دکمه بازگشت به بالا